Home > Dostawcze > TRANSIT > Features > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Nowy Ford Transit Van oferuje szereg rozwiązań stworzonych tylko po to, aby chronić pasażerów i ładunek. Wśród nich znajdziesz system zapobiegania kolizjom z funkcją wykrywania pieszych, technologię zapobiegającą przewróceniu się pojazdu, system monitorowania ciśnienia w oponach czy zaawansowane alarmy chroniące samochód, ładunek i narzędzia.

Minimalizowanie ryzyka wypadku 

System zapobiegania kolizjom z funkcją wykrywania pieszych wykorzystuje czujniki oraz kamery do monitorowania drogi przed pojazdem. W razie zagrożenia kolizją bądź wykrycia pieszego lub rowerzysty, system ostrzeże kierowcę. W przypadku braku reakcji w odpowiednim czasie system automatycznie uruchomi układ hamulcowy, aby zmniejszyć skutki lub całkowicie zapobiec zderzeniu.

Ciągła ochrona przed przewróceniem

Roll Stability Control (RSC) to system zapobiegający przewróceniu się pojazdu, który wykrywa utratę stabilności. Wówczas kontrolując moment obrotowy silnika oraz wyhamowując każde koło z osobna, koryguje nadsterowność, skutecznie opanowując sytuację. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne podczas pokonywania zakrętów i jazdy z pełnym obciążeniem.

Ford Transit Van zbliżenie na przednie koło

Wczesne ostrzeganie o utracie powietrza w oponie

Jeśli którakolwiek z opon zacznie w trakcie jazdy tracić ciśnienie, system monitorowania ciśnienia w oponach (Tyre Pressure Monitoring System) ostrzega o tym zagrożeniu, wyświetlając odpowiedni symbol na desce rozdzielczej.

Doskonałe prowadzenie bez względu na obciążenie

System stabilizacji z kompensacją w zależności od obciążenia (LAC) reguluje ESP zależnie od tego, czy pojazd jest obciążony ładunkiem, czy też nie, zapewniając odpowiednie własności trakcyjne i stabilność bez względu na obciążenie.

Ford Transit Van z systemem stabilizacji z kompensacją w zależności od obciążenia

Układ poprawiający stabilność na zakrętach 

Układ poprawiający stabilność na zakrętach optymalizuje rozkład momentu obrotowego pomiędzy kołami. Efekt? Lepsza stabilność oraz zwiększona przyczepność i precyzja manewrowania, która pomaga w pokonywaniu zakrętów oraz nierówności na drodze.

Bezpieczne holowanie

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.

Ford Transit Van obrazek przedstawiający system stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control)
System poduszek powietrznych Forda Transit Van

System poduszek powietrznych

Ford Transit Van wyposażony jest w kurtynę powietrzną, poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera oraz boczne poduszki powietrzne. Zaawansowane czujniki są umieszczone w kluczowych miejscach, co zapewnia szybką i skoordynowaną reakcję.

Zabezpieczenie Transita przeciwko kradzieży

Zaawansowany system alarmowy Thatcham 1. uaktywnia się automatycznie po podwójnym zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta. Technologia ta zapobiega również niepożądanemu odholowaniu pojazdu. 

Ford Transit Van grafika przedstawiająca działanie systemu alarmowego Thatcham
Ford Transit Van widok na drzwi kierowcy

Zamek centralny sterowany pilotem z zabezpieczeniem antywłamaniowym

Nowy Ford Transit Van wyposażony jest w centralny zamek sterowany pilotem. Wszystkie zamki zabezpieczone są przed włamaniem przy użyciu siły. Dodatkowo drzwi automatycznie blokują się, gdy tylko ruszysz w drogę – jest to funkcja standardowa, którą można wyłączyć na panelu instrumentów. W razie kolizji, każdy zamek automatycznie odblokowuje się, ułatwiając akcję ratowniczą.

Top