Home > Dostawcze > TRANSIT > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Lista technologii ułatwiających codzienną pracę kierowcy jest długa – od sprzężonego z układem hamulcowym systemu ułatwiającego ruszanie pod górę po Ford SYNC, który wezwie służby ratownicze, gdy dojedzie do wypadku. Inżynierowie wzięli również pod uwagę specyfikę pracy pojazdu i zatroszczyli się o jego ochronę oraz ładunku, wyposażając go w zaawansowane systemy alarmowe.

Ford Transit dysponuje różnorodnymi technologiami chroniącymi przed niemal każdą ewentualnością – zarówno Ciebie, jak i sam pojazd oraz jego ładunek.

Ciągła ochrona przed przewróceniem

Roll Stability Control (RSC) to system zapobiegający przewróceniu się pojazdu, który wykrywa utratę stabilności. Wówczas kontrolując moment obrotowy silnika oraz wyhamowując każde koło z osobna, koryguje nadsterowność, skutecznie opanowując sytuację. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne podczas pokonywania zakrętów i jazdy z pełnym obciążeniem.

Maksymalna precyzja podczas pokonywania zakrętów

Układ poprawiający stabilność na zakrętach (TVC) optymalizuje rozkład momentu obrotowego pomiędzy kołami. Efekt? Lepsza stabilność oraz zwiększona przyczepność i precyzja manewrowania, która pomaga w pokonywaniu zakrętów czy oraz nierówności na drodze.

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC)

Pełna kontrola nad pojazdem bez względu na warunki

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Bezpieczne utrzymanie przyczepy w prostej linii

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control)
Top