Home > Dostawcze > NOWY TRANSIT > Features > Osiągi i zużycie paliwa

Osiągi i zużycie paliwa

Nowy Ford Transit jest napędzany całkowicie nowymi 2-litrowymi silnikami TDCi Ford EcoBlue. Został przygotowany do jeszcze intensywniejszej i wydajniejszej pracy. Dostępny z zaawansowaną, 10-biegową automatyczną skrzynią biegów o szerokiej gamie wyposażenia. Generuje więcej mocy i momentu obrotowego od swojego poprzednika, jednocześnie zapewniając mniejsze zużycie paliwa oraz niższą emisję CO2.

Ford Transit Van engine

Zaawansowana, nowa technologia silnika

Nowy Ford Transit Van jest wyposażony w zaawansowane, 2-litrowe silniki wysokoprężne Ford EcoBlue, dzięki którym jest bardziej wydajny niż kiedykolwiek przedtem. Cztery dostępne układy napędowe zapewniają do 185 KM mocy – z pewnością znajdziesz wśród nich opcję dopasowaną do swoich potrzeb.

Nowy Ford Transit jest również dostępny z silnikiem Heavy Duty Truck (HDT) dla klientów, którym zależy na jeszcze większej wydajności. Jednostka ta idealnie nadaje się w przypadku konwersji pojazdów i ciężkich zabudów.

Silnik elektryczny poprawiający wydajność

W celu zoptymalizowania wydajności nowy Ford Transit dostępny jest w wersji „mild Hybrid". Niewielki silnik elektryczny współpracuje z silnikiem spalinowym, aby zmniejszyć zużycie paliwa.

New Blue Transit Van rear view driving on road
AdBlue additive close up

Dodatek, który eliminuje zanieczyszczenia

System selektywnej redukcji katalitycznej (Selective Catalytic Reduction – SCR) wykorzystuje substancję AdBlue®, czyli płyn na bazie mocznika i wody, który powoduje rozkład NOx w spalinach na azot i wodę. Następnie filtr cząstek stałych redukuje ponad 99% cząstek wydalonych przez rurę wydechową. Aby zapewnić należyte funkcjonowanie tego systemu, zbiornik AdBlue® silnika wysokoprężnego Ford EcoBlue należy wypełniać płynem AdBlue®. Na panelu instrumentów zapali się stosowny sygnał ostrzegawczy, gdy poziom płynu będzie zbyt niski.

Pomoc w oszczędnej jeździe

Nowatorski system Ford EcoMode nieustannie ocenia wpływ zachowania i styl jazdy kierowcy na zużycie paliwa. System analizuje prędkość, zmiany biegów, hamowanie i wyprzedzanie oraz liczbę krótkich i długich tras. Następnie inteligentne oprogramowanie daje wskazówki, jak obniżyć zużycie paliwa.

Ford Transit Van driving on motorway front view with Eco Mode dial in detail
Ford Transit Van close up of 6-sped transition

Sześciobiegowa przekładnia pozwala oszczędzać paliwo

Nowy Ford Transit Van posiada 6-biegową przekładnię manualną, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczny i wydajny, a zmiany przełożeń są szybkie i bezproblemowe.

Kontrola przyśpieszenia pomaga jeździć oszczędniej

To innowacyjne rozwiązanie kontroluje możliwość przyśpieszania w zależności od poziomu obciążenia. Pozwala to zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 15%! Technologia ta pomaga również ograniczyć zużycie silnika, hamulców i opon.

Ford Transit Van driving on highway front view
Ford Transit Van close up of 6-sped transition

Wydajniejsze ładowanie akumulatora

Technologia ta wykorzystuje energię wytwarzaną w trakcie hamowania samochodu do ładowania akumulatora (Ford Smart Regenerative Charging). W przeciwieństwie do tradycyjnych układów, pozwala zaoszczędzić paliwo i ograniczyć emisję trujących gazów, ładując akumulator tylko wtedy, gdy nie przyspieszasz.

Top