Home > Dostawcze > TRANSIT COURIER > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Solidność i zaufanie

Ford Transit Courier świetnie sprawdza się nie tylko jako pojazd transportowy. Ten wyjątkowy samochód wyposażony jest w szereg inteligentnych technologii, które ułatwią Ci pracę każdego dnia. Tempomat z regulowanym systemem ograniczania prędkości zmniejszy zużycie paliwa i pozwoli maksymalnie skoncentrować na drodze. Z kolei kamera cofania i czujniki parkowania ułatwią manewrowanie.

Nowoczesny tempomat

Nowoczesny tempomat

Tempomat pozwala ustawić prędkość i utrzymywać ją do czasu przyspieszenia lub hamowania. Prędkość w czasie jazdy można również dostosowywać, korzystając z elementów sterujących na kierownicy.

Ponadto regulowany układ ograniczania prędkości utrzymuje wcześniej ustawioną prędkość pojazdu. System ten zapewnia oszczędność paliwa i zmniejsza ryzyko przekroczenia prędkości. Poza praktycznymi korzyściami, obie technologie zapewniają większy komfort podczas długich podróży na autostradach.

 

Łatwiejsze cofanie

Słupki, rowery oraz niskie murki dostrzeżesz na ekranie kamery cofania umieszczonym na centralnej konsoli. System wyświetla nie tylko przedmioty, które można przeoczyć, ale również wirtualne linie, które ułatwiają parkowanie nawet w bardzo ciasnych miejscach. Kamera włącza się po wybraniu biegu wstecznego.

Kamera ułatwiająca cofanie i parkowanie
Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Układ ułatwiający ruszanie z miejsca na wzniesieniach zapobiega stoczeniu się samochodu do tyłu lub do przodu. Układ utrzymuje działanie systemu hamowania przez dodatkowe 2,5 sekundy – wystarczająco długo, aby przenieść stopę z pedału hamulca na pedał gazu. System ten przydaje się również w przypadku zatrzymywania się oraz ruszania na śliskiej nawierzchni.

Czujniki, dzięki którym zaparkujesz bez stresu

Przednie i tylne czujniki parkowania pomogą ocenić odległość od przeszkód z przodu i z tyłu pojazdu. Po wykryciu przeszkody czujniki uruchomią wizualne oraz dźwiękowe sygnały ostrzegawcze, które nasilają się podczas zbliżania się do obiektu.

Bezstresowe parkowanie
Wzywanie pomocy w nagłych wypadkach

Ford SYNC Emergency Assistance

Funkcja wezwania pomocyFord SYNC Emergency Assistance to ważny element systemu Ford SYNC. W razie aktywowania poduszki powietrznej lub odłączenia pompy paliwowej podczas wypadku, technologia ta za pomocą sparowanego i podłączonego za pośrednictwem Bluetooth® telefonu komórkowego wykona automatyczne połączenie ze służbami ratowniczymi. Można wówczas porozmawiać z operatorem lub przerwać połączenie. Co istotne, system przekaże przydatne informacje takie jak współrzędne geograficzne na podstawie sygnału GPS, nawet jeśli kierowca nie jest w stanie tego zrobić.

Top