Home > Dostawcze > TRANSIT COURIER > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Nad kierowcą pokonującym codziennie dziesiątki kilometrów ciąży duża odpowiedzialność. Dlatego Ford Transit Courier łączy w sobie wiele inteligentnych technologii stworzonych po to, aby chronić Ciebie, Twoich pasażerów oraz Twój ładunek. Zaczynając od układów redukujących ryzyko poślizgu, przez system automatycznego hamowania, po Ford SYNC z funkcją Wzywania pomocy i technologię ułatwiającą ruszać na wzniesieniach.

Blue Ford Transit Courier showing the Traction Control System

Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku

Układ kontroli trakcji (TC) pomaga uniknąć buksowania kół podczas jazdy na śliskiej nawierzchni. Sprawdza się on idealnie wtedy, gdy trzeba gwałtownie przyspieszyć lub wjechać na wzniesienie.

Ostrzeganie o spadku ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

Tyre Pressure Monitoring
Blue Ford Transit Courier in motion on a street

Pełna kontrola nad pojazdem bez względu na warunki

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Dodatkowa pomoc przy hamowaniu awaryjnym

Układ wspomagania hamowania awaryjnego to kolejne rozwiązanie pomagające kierowcy w skuteczniejszym hamowaniu w sytuacjach awaryjnych. Rozpoznając siłę nacisku na hamulec, system automatycznie zwiększa ją w razie potrzeby.

Blue Ford Transit Courier front shot
Red Ford Transit Courier rear of the car in detail

Ostrzeżenie kierowcy jadącego za Tobą o ostrym hamowaniu

Podczas hamowania awaryjnego ważne jest błyskawiczne poinformowanie o zagrożeniu kierowców jadących za nami. automatyczne światła awaryjne połączone z funkcją pulsacyjnego działania świateł stopu.

Ciągła ochrona przed przewróceniem

Roll Stability Control (RSC) to system zapobiegający przewróceniu się pojazdu, który wykrywa utratę stabilności. Wówczas kontrolując moment obrotowy silnika oraz wyhamowując każde koło z osobna, koryguje nadsterowność, skutecznie opanowując sytuację. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne podczas pokonywania zakrętów i jazdy z pełnym obciążeniem.

Transit Custom Protection against roll-over
Red Ford Transit Courier showing the airbags

Zaawansowany system poduszek powietrznych

Całkowicie nowy Ford Tourneo Courier wyposażony jest w kurtyny powietrzne, poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera oraz boczne poduszki powietrzne. Dzięki umieszczeniu czujników w kluczowych miejscach samochodu, zwiększono szybkość aktywacji systemu.

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę nad hamowaniem

System przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania zapewniają lepszą kontrolę nad hamowaniem.

Blue Ford Transit Courier cornering
Blue Ford Transit Courier showing the alarm options

Alarmy

Alarm obwodowy uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub maski. Natomiast zaawansowany system alarmowy Thatcham  uaktywnia się automatycznie po zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta.

Top