JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Dostawcze > RANGER > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Moc, wydajność i wyrafinowanie

Ford Ranger został zaprojektowany do jeszcze intensywniejszej i wydajniejszej pracy. Nasz pick-up jest dostępny z kilkoma mocnymi silnikami stworzonymi do pracy na najwyższych obrotach. Dopasowano do nich nową, zaawansowaną skrzynię biegów o 10 przełożeniach. A dzięki szerokiej gamie przydatnych technologii Ford Ranger łączy w sobie inteligencję i siłę. 

Ford Ranger diesel engine

Zaawansowana nowa technologia silnika

Ford Ranger jest wyposażony w 2-litrowe silniki wysokoprężne Ford EcoBlue nowej generacji, dzięki którym jest mocniejszy, bardziej wydajny i ma niższą emisję zanieczyszczeń niż kiedykolwiek przedtem. Trzy dostępne układy napędowe zapewniają do 213 KM oraz 500 Nm momentu obrotowego. Z pewnością znajdziesz wśród nich opcję idealną dla siebie. 

Niższa emisja

Niezależnie od wybranego silnika możesz mieć pewność, że spełnia on surowe wymogi europejskiej normy emisji Euro 6.2. Wymogi te mają na celu poprawę jakości powietrza i zmniejszenie emisji spalin.

Ford Ranger blue emissions logo
Ford Ranger 10-speed automatic transmission close up

Nowoczesne dziesięciostopniowa automatyczna przekładnia

Zaawansowana, nowa dziesięciostopniowa automatyczna przekładnia zapewnia optymalne przyspieszenie oraz zaskakująco niskie zużycie paliwa. Wykorzystuje ona również system adaptacyjnej optymalizacji zmiany biegów w czasie rzeczywistym, co umożliwia bezproblemowe dostosowanie skrzyni biegów do zmieniających się warunków. 

6-stopniowa manualna przekładnia biegów

Ręczna skrzynia biegów w Fordzie Ranger oddaje w Twoje ręce 6 biegów. Została ona zoptymalizowana tak, aby zmiana biegów była bardziej płynna, precyzyjna i cichsza. Dzięki niej Ford Ranger zyskał jeszcze lepszą dynamikę jazdy, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa. Wszystko to gwarantuje doskonałe wrażenia z jazdy i spore oszczędności dla Twojego portfela. 

Ford Ranger 6 speed manual transmission close up

Niższe zużycie paliwa dzięki systemowi Auto Start-Stop

Gdy samochód stoi (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim – nawet o 10% niższe spalanie.

Podstawowe informacje o podróży

Komputer pokładowy podaje praktyczne dane dotyczące długości trasy, zużycia paliwa, prędkości i temperatury powietrza na zewnątrz, a także przybliżoną informację, ile kilometrów można jeszcze przejechać na pozostałym w baku paliwie. Informacje te okazują się szczególnie przydatne na długich trasach, albo gdy kierowca wie, że będzie poruszać się po bezdrożach.

Ford Ranger interior trip computer close up
Top