Home > Dostawcze > TRANSIT CUSTOM > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Idealne połączenie mocy i wydajności

Ford Transit Custom jest napędzany całkowicie nowymi 2-litrowymi silnikami EcoBlue.
Każdy z nich generuje więcej mocy i momentu obrotowego od swojego poprzednika, jednocześnie zapewniając mniejsze zużycie paliwa
oraz niższą emisję CO2.
Co to oznacza? Po pierwsze – oszczędności dla Twojej firmy. Po drugie – troskę o środowisko i spełnienie surowych wymogów Euro 6.2.
Nowy Ford Transit Custom to idealny partner Twojego biznesu.

Technologia Geofencing

Dostępna w Fordzie Transit Custom Plug-in Hybrid technologia geofencing została zaprojektowana tak aby dbać o jakość powietrza. Wykrywa ona moment wjechania samochodu w strefę niskiej emisji lub poruszania się w korku ulicznym, a następnie uruchamia tryb jazdy wyłącznie na napędzie elektrycznym. Kierowcy Forda Transit Custom Plug-in Hybrid mogą również wyznaczać własne „zielone strefy”, aby ograniczyć ilość spalin w pobliżu szkół, magazynów czy swojego domu.

Geofencing rejestruje również informacje o jeździe wyłącznie na napędzie elektrycznym w strefach o niskiej emisji. Jeśli zajdzie potrzeba dane te można udostępnić organom państwowym, co pozwoli na uniknięcie ewentualnych mandatów.

Kiedy Ford Transit Custom PHEV wyjeżdża z „zielonej strefy”, automatycznie przełącza się na najodpowiedniejszy na daną chwilę rodzaj napędu.

Oto przyszłość pojazdów Dostawczych

Nowy Ford Transit Custom Plug-in Hybrid (PHEV) zaprojektowano tak, aby Twoja praca była jeszcze wydajniejsza. Zaawansowany elektryczny układ napędowy pozwala zarówno na pokonywanie krótkich tras bez zużycia ani jednej kropli paliwa, jak i dodatkowe ładowanie za pomocą tradycyjnej sieci elektrycznej.

Dzięki wsparciu wielokrotnie nagradzanego 1-litrowego silnika EcoBoost pojazd oferuje niezrównany poziom efektywności, nawet podczas dłuższych podróży. Hybrydowy Transit Custom Plug-in do minimum ograniczył emisję zanieczyszczeń, zapewniając jednocześnie niewiarygodnie niskie spalanie i wysoką elastyczność.

New Ford Transit Custom PHEV overhead skeleton view
New Silver Ford Transit Custom PHEV exterior side view

Jedź dalej, płać mniej

Nowy Ford Transit Custom Plug-in Hybrid nawet przy pełnym załadunku może przejechać ponad 56 km, korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego. To rozwiązanie świetnie sprawdza się podczas jazdy po mieście – czyli tam, gdzie spalanie jest najwyższe. Podczas dłuższych tras zasięg pojazdu zwiększa silnik EcoBoost 1,0 l współpracujący z układem hamowania regeneracyjnego, który dodatkowo ładuje akumulatory – jeśli są odpowiednio naładowane kierowca może przełączyć się na napęd elektryczny.

Zaawansowana technologia silnika

Nowy Transit Custom jest wyposażony w zaawansowane, 2-litrowe silniki wysokoprężne Ford EcoBlue, dzięki którym jest mocniejszy i bardziej wydajny niż kiedykolwiek wcześniej. Cztery dostępne warianty mocy napędowe zapewniają do 185 KM oraz 415 Nm momentu obrotowego. Z pewnością znajdziesz wśród nich opcję idealną dla swoich potrzeb. Każdy silnik spełnia rygorystyczne wymogi standardów dotyczących emisji Euro 6.2. Pojazd jest również dostępny w wersji EcoBlue HybridTooltip– w technologii Mild Hybrid (mHEV) zapewniającej jeszcze lepszą oszczędność paliwa i niższe emisje CO2

New Ford Transit Custom mHEV technology

Lepsza wydajność

Całkowicie nowe, 2-litrowe silniki EcoBlue zaprojektowano z uwzględnieniem surowych standardów Euro 6.2. Stanowią one znakomite połączenie doskonałych osiągów i mocy z niskim poziomem spalania i emisji CO2. Dodatkowo zostały wyposażone w szereg inteligentnych, oszczędzających paliwo technologii.

Mocne i ekonomiczne silniki Ford EcoBlue

Nowe, 2-litrowe silniki Ford EcoBlue zaprojektowano z uwzględnieniem surowych standardów Euro 6.2. Stanowią one znakomite połączenie doskonałych osiągów i mocy z niskim poziomem zużyciem paliwa i emisji CO2. Silnik 2.0 Ford EcoBlue dostępny jest w czterech wariantach mocy:

105 KM / 310 Nm,
130 KM / 360 Nm,
170 KM / 390 Nm,
185 KM / 415 Nm

Mocne i ekonomiczne silniki Ford EcoBlue
Oczyszczanie spalin

Oczyszczanie spalin

System selektywnej redukcji katalitycznej (Selective Catalytic Reduction - SCR) wykorzystuje substancję AdBlue®, czyli płyn na bazie mocznika i wody, który powoduje rozkład NOx w spalinach na azot i wodę. Następnie filtr cząstek stałych redukuje ponad 99% cząstek wydalonych przez rurę wydechową. Aby zapewnić należyte funkcjonowanie tego systemu, zbiornik AdBlue® silnika wysokoprężnego Twojego Forda Transit Custom Euro 6 należy wypełnić płynem AdBlue®. Na panelu instrumentów zapali się stosowny sygnał ostrzegawczy, gdy poziom płynu będzie zbyt niski. Więcej informacji znajdziesz w instrukcji obsługi Forda Transit Custom.

Niższe zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop

Gdy Ford Transit Custom stoi w miejscu (na przykład przed światłami czy w korkach), technologia Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna jest dostarczana do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, elektryczne szyby, światła), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła, a silnik ponownie będzie gotowy do jazdy! Wydajność systemu jest najbardziej zauważalna w podczas jazdy po zatłoczonych ulicach miasta. Wtedy oszczędność paliwa może sięgnąć nawet 10% (cykl miejski).

Niższe zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop
Wydajniejsze ładowanie akumulatora

Wydajniejsze ładowanie akumulatora

Technologia wykorzystuje energię wytwarzaną w trakcie hamowania samochodu do ładowania akumulatora. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów ładowanie odbywa się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, co pozwala na oszczędność paliwa i zmniejszenie emisji CO2.

Automatyczna skrzynia biegów SelectShift

Silniki o mocy 130 KM i 170 KM są dostępne z nową, sześciobiegową przekładnią automatyczną SelectShift. Gwarantuje ona przyjemną i relaksującą jazdę, w szczególności podczas natężonego ruchu. Przekładnia oferuje także ręczną zmianę biegów. Dodatkowo SelectShift pozwala na zablokowanie biegów w trudniejszych warunkach drogowych, np. na śliskiej nawierzchni lub na sporym nachyleniu.

Automatyczna skrzynia biegów SelectShift
Komputer pokładowy

Komputer pokładowy

Komputer pokładowy podaje praktyczne dane dotyczące przejechanego dystansu, zużycia paliwa, prędkości i temperatury powietrza, a także przybliżoną informację, ile kilometrów można przejechać na pozostałym w baku paliwie. Dostępne są 3 wersje komputera pokładowego:

Level 0 – wyświetlacz 2,5” monochromatyczny (standardowy)
Level 1 – wyświetlacz 4,2” monochromatyczny (zawarty w opcji: System ostrzegania przed niezamierzonym zjechaniem z pasa ruchu)
Level 2 – wyświetlacz 4,2” kolorowy (dostępny tylko w opcji System nawigacji z Inteligentym tempomatem z inteligentnym ogranicznikiem prędkości)

Top