Home > Dostawcze > TRANSIT COURIER > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Pracuj wydajniej i efektywniej

Ekonomiczny, zwinny i przyjemny w prowadzeniu. Ford Transit Courier łączy w sobie zaawansowaną dynamikę jazdy i doskonałą oszczędność paliwa oraz zaskakująco niski poziom emisji CO2. Wielokrotnie nagradzany 1-litrowy silnik benzynowy Ford EcoBoost oraz wyrafinowany 1,5-litrowy silnik wysokoprężny Duratorq TDCi współpracują z 6-biegową ręczną skrzynią biegów, oferując doskonałą kontrolę nad pojazdem w każdych warunkach.

6-biegowa skrzynia manualna

6-biegowa skrzynia manualna

Ford Transit Courier oddaje w Twoje ręce 6-biegową skrzynię manualną, co przekłada się na znacznie niższe zużycie paliwa i wyższą wydajność. Dzięki sprawdzonej konstrukcji, zmiana biegów jest szybsza i bezproblemowa.

Maksymalne osiągi silnika

Rewolucyjny 1-litrowy, trzycylindrowy silnik benzynowy Ford EcoBoost zapewnia moc, której można się spodziewać po jego zwykłym odpowiedniku o pojemności 1,6 l, jednak cechuje się niższym poziomem zużycia paliwa oraz emisji CO2 (zaledwie 119 g/km). Same korzyści.

Wielokrotnie nagradzane silniki
Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop

Niższe zużycie paliwa dzięki systemowi Auto Start-Stop

Gdy stoisz na światłach lub w korku, technologia Auto-Start Stop automatycznie wyłącza silnik, nie wyłączając jednak świateł, klimatyzacji, radia, systemu Ford SYNC oraz innych systemów. Aby ponownie ruszyć w drogę, wystarczy wcisnąć pedał sprzęgła i wrzucić pierwszy bieg w celu uruchomienia silnika. Wydajność technologii Auto-Start-Stop jest najbardziej zauważalna na ulicach miast – wówczas oszczędność paliwa może wynieść nawet do 10% (cykl miejski). (Opcja).

Aerodynamika i oszczędność

Dzięki zastosowaniu systemu Active Grille Shutter, przy wolnej jeździe otwory wentylacyjne w przedniej kracie wlotu powietrza pozostają otwarte, odpowiednio chłodząc silnik. Otwory te zamykają się automatycznie w momencie przyspieszania, zwiększając aerodynamikę i oszczędzając paliwo. Technologia ta oferuje ogromne długofalowe korzyści.

Lepsza aerodynamika i większa oszczędność
Mały promień skrętu

Mały promień skrętu

Ford Transit Courier charakteryzuje się wysokimi możliwościami manewrowymi. Jego promień skrętu wynosi zaledwie 10,5 metra. Pozwala to na łatwe i bezpieczne poruszanie się po zatłoczonych ulicach i parkingach.

 

Top