Home > Dostawcze > TRANSIT COURIER > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Osiągi i zużycie paliwa

Wysoka pozycja za kierownicą, zaawansowane wspomaganie kierownicy oraz mocna konstrukcja podwozia. Ford Transit Courier dostarczy Ci wrażeń z jazdy, które dobrze znasz z aut osobowych. Do wyboru masz jednostki benzynowe i wysokoprężne o bezkonkurencyjnych właściwościach – w tym rewolucyjny silnik EcoBoost o pojemności 1 l.

Maksymalne osiągi silnik

Rewolucyjny 1-litrowy trzycylindrowy silnik benzynowy EcoBoost zapewnia tyle mocy (100 KM), ile można oczekiwać po jego konwencjonalnym odpowiedniku o pojemności 1,6l – przy zużyciu paliwa niższym o 24% oraz emisji CO2 zredukowanej o 25% i wynoszącej jedynie 129 g/km dzięki funkcji Auto-Start-Stop. Nic dziwnego, że Ford EcoBoost szósty rok z rzędu został wyróżniony tytułem Międzynarodowy Silnik Roku w kategorii 1.0 litra.

Ekonomiczne silniki wysokoprężne o dużej mocy

Wybierz jeden z ekonomicznych silników Duratorq TDCi o pojemności 1,5 litra i mocy 100 KM lub 120 KM (dostępne z automatyczną i manualną skrzynią biegów). W połączeniu z opcjonalną funkcją Auto-Stop-Start oraz blokadą do 100 km/h otrzymasz rekordowo niskie zużycie paliwa oraz emisję CO2 na poziomie 115 g/km (dla 100 KM).

Powerful and fuel-efficient diesel engines
Auto Start Stop

Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop

Gdy samochódstoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim.

Top