CECHY I FUNKCJE - TRANSIT COURIER

Od długich podróży po ruchliwe ulice miasta. Ford Transit Courier jest wyposażony w szereg inteligentnych funkcji i technologii, które pomogą Twojej firmie rozwijać się niezależnie od miejsca. System SYNC 3 zapewnia łączność i rozrywkę, umożliwiając sterowanie telefonem za pomocą intuicyjnych poleceń głosowych. Kamera cofania pozwala na bezproblemowe parkowanie w ciasnych miejscach. A dzięki przestrzeni ładunkowej do 2,3 m3 Transit Courier pomieści wszystko, czego potrzebuje Twoja firma.

Delivery driver removing parcels from Transit Courier

UŻYTECZNOŚĆ I KOSZTY

 

DUŻO PRZESTRZENI. ŁATWY DOSTĘP.

Ford Transit Courier oferuje doskonałe parametry przestrzeni ładunkowej: 1,62 m długości i aż 2,3 m3 pojemności. Po zamontowaniu standardowej przegrody boczne drzwi przesuwne otwierają się na szerokość 453 mm, ułatwiając załadunek.

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIE PRZESTRZENI ŁADUNKOWEJ

Ford Transit Courier jest dostępny z różnymi wersjami przegród oddzielających kabinę pasażerską od przestrzeni bagażnika. Po wybraniu opcjonalnej, składanej przegrody siatkowej oraz składanych na płasko siedzeń pasażerów możesz przewozić przedmioty do 2,59 m długości.

Cargo tie-down points

ŁATWO DOSTĘPNA, SPORA PRZESTRZEŃ ŁADUNKOWA

Ford Transit Courier oferuje doskonałe parametry przestrzeni ładunkowej: 1,62 m długości i aż 2,3 m3 pojemności. Po zamontowaniu standardowej przegrody boczne drzwi przesuwne otwierają się na szerokość 453 mm, ułatwiając załadunek.

Cargo area lighting

LEPIEJ OŚWIETLONA PRZESTRZEŃ ŁADUNKOWA

Lampy oświetlające przestrzeń ładunkową są montowane w standardzie. Dostępna jest również opcja ultra jasnego oświetlenia LED.

Ford Transit Courier Multi-Piece Rear Bumper

ŁATWY W NAPRAWIE, WIELOCZĘŚCIOWY ZDERZAK TYLNY

W przeciwieństwie do innych vanów w swojej klasie, Ford Transit Courier nie wymaga wymiany całego zderzaka w przypadku wgniecenia. Jest to możliwe dzięki 3-częściowej konstrukcji pozwalającej na wymianę poszczególnych elementów i obniżenie kosztów naprawy.

New Ford Transit Courier parked in city street

OSIĄGI I ZUŻYCIE PALIWA

Transit Courier powerful and fuel-efficient diesel engines

PRACUJ WYDAJNIEJ I EFEKTYWNIEJ

Rewolucyjny 1-litrowy, trzycylindrowy silnik benzynowy Ford EcoBoost zapewnia moc, której można się spodziewać po jego zwykłym odpowiedniku o pojemności 1,6 l, jednak cechuje się niższym poziomem zużycia paliwa oraz emisji CO2 (zaledwie 119 g/km). Same korzyści.

6-BIEGOWA SKRZYNIA MANUALNA

Ford Transit Courier oddaje w Twoje ręce 6-biegową skrzynię manualną, co przekłada się na znacznie niższe zużycie paliwa i wyższą wydajność. Dzięki sprawdzonej konstrukcji, zmiana biegów jest szybsza i bezproblemowa.

Ford Transit Courier 6-speed manual transmission
Ford Transit Courier auto Start Stop

NIŻSZE ZUŻYCIE PALIWA DZIĘKI SYSTEMOWI AUTO START-STOP

Gdy stoisz na światłach lub w korku, technologia Auto-Start Stop automatycznie wyłącza silnik, nie wyłączając jednak świateł, klimatyzacji, radia, systemu Ford SYNC oraz innych systemów. Aby ponownie ruszyć w drogę, wystarczy wcisnąć pedał sprzęgła i wrzucić pierwszy bieg w celu uruchomienia silnika. Wydajność technologii Auto-Start-Stop jest najbardziej zauważalna na ulicach miast – wówczas oszczędność paliwa może wynieść nawet do 10% (cykl miejski). (Opcja).

 

Ford Transit Courier Active grille shutter

AERODYNAMIKA I OSZCZĘDNOŚĆ

Dzięki zastosowaniu systemu Active Grille Shutter, przy wolnej jeździe otwory wentylacyjne w przedniej kracie wlotu powietrza pozostają otwarte, odpowiednio chłodząc silnik. Otwory te zamykają się automatycznie w momencie przyspieszania, zwiększając aerodynamikę i oszczędzając paliwo. Technologia ta oferuje ogromne długofalowe korzyści.

Silver Ford Transit Courier in city lanes

PROWADZENIE 

Ford Transit Courier Steering Wheel

NOWOCZESNY TEMPOMAT

Tempomat pozwala ustawić prędkość i utrzymywać ją do czasu przyspieszenia lub hamowania. Prędkość w czasie jazdy można również dostosowywać, korzystając z elementów sterujących na kierownicy.

Ponadto regulowany układ ograniczania prędkości utrzymuje wcześniej ustawioną prędkość pojazdu. System ten zapewnia oszczędność paliwa i zmniejsza ryzyko przekroczenia prędkości. Poza praktycznymi korzyściami, obie technologie zapewniają większy komfort podczas długich podróży na autostradach.

Ford Transit Courier rear view camera

ŁATWIEJSZE COFANIE

Słupki, rowery oraz niskie murki dostrzeżesz na ekranie kamery cofania umieszczonym na centralnej konsoli. System wyświetla nie tylko przedmioty, które można przeoczyć, ale również wirtualne linie, które ułatwiają parkowanie nawet w bardzo ciasnych miejscach. Kamera włącza się po wybraniu biegu wstecznego.

Ford Transit Courier parking distance sensors

CZUJNIKI, DZIĘKI KTÓRYM ZAPARKUJESZ BEZ STRESU

Przednie i tylne czujniki parkowania pomogą ocenić odległość od przeszkód z przodu i z tyłu pojazdu. Po wykryciu przeszkody czujniki uruchomią wizualne oraz dźwiękowe sygnały ostrzegawcze, które nasilają się podczas zbliżania się do obiektu.

DODATKOWA KONTROLA PODCZAS RUSZANIA POD GÓRĘ

Układ ułatwiający ruszanie z miejsca na wzniesieniach zapobiega stoczeniu się samochodu do tyłu lub do przodu. Układ utrzymuje działanie systemu hamowania przez dodatkowe 2,5 sekundy – wystarczająco długo, aby przenieść stopę z pedału hamulca na pedał gazu. System ten przydaje się również w przypadku zatrzymywania się oraz ruszania na śliskiej nawierzchni.

Ford Transit Courier in motion going uphill
Ford Transit Courier turning circle

MAŁY PROMIEŃ SKRĘTU

Ford Transit Courier charakteryzuje się wysokimi możliwościami manewrowymi. Jego promień skrętu wynosi zaledwie 10,5 metra. Pozwala to na łatwe i bezpieczne poruszanie się po zatłoczonych ulicach i parkingach.

Delivery driver with phone and clipboard

ZAAWANSOWANA INTERAKCJA Z SAMOCHODEM

Ford Transit Courier SYNC 3

FORD SYNC 3 ZE STEROWANIEM GŁOSOWYM I EKRANEM DOTYKOWYM

To zaawansowany system zapewniający bezproblemową łączność oraz możliwość obsługiwania telefonu, odtwarzacza muzyki i systemu nawigacji dzięki prostym poleceniom głosowym. Również z pomocą Ford SYNC 3 znajdziesz najbliższą restaurację, a dzięki zintegrowanej funkcji Live TrafficTooltip ominiesz korki. Możesz także skorzystać z 6-calowego kolorowego ekranu dotykowego wyposażonego w znaną ze smartfonów i tabletów intuicyjną funkcję przesuwania i zsuwania palcami. Ford SYNC 3 współpracuje także z Apple CarPlay, Android Auto i Applink, umożliwiając wyświetlanie informacji z Twojego smartfona na ekranie dotykowym.

Device Dock

BEZPIECZEŃSTWO TWOICH URZĄDZEŃ

Stacja dokująca z gniazdem USB to idealne miejsce na nawigację, telefon lub odtwarzacz MP3.

Ford Transit Courier detail of the seat with mobile connectivity

TWÓJ VAN TO TWOJE BIURO

Dzięki zintegrowanej łączności mobilnej, możesz wygodnie zarządzać swoją firmą i być w stałym kontakcie z zespołem, gdziekolwiek tylko będziesz. W kabinie wszystko jest w zasięgu ręki – w tym gniazdo 12 V, AUX, a także USB.

Ford Transit Courier parked on cobbled street

KOMFORT JAZDY 

Ford Transit Courier stowage space and cup holders

PRAKTYCZNIE ROZMIESZCZONE SCHOWKI

Ford Transit Courier posiada mnóstwo praktycznych schowków. Na przykład przestrzeń nad głową pomieści niezbędne drobiazgi, a głęboka konsola środkowa jest idealna na mały laptop lub notatnik formatu A4. Również pod fotelem znajduje się dodatkowa przestrzeń na cenne przedmioty. Inteligentnie zaprojektowane wnętrze dopełnia przedni schowek i dwa uchwyty na napoje.

KONSOLA CENTRALNA ZE SCHOWKIEM

Dzięki pomysłowo zaprojektowanemu wnętrzu kabina Forda Transita Courier zapewnia zaskakująco dużą przestrzeń. Na podkreślenie zasługuje konsola, która zmieści przedmioty w formacie A4 i sprawi, że wszystkie niezbędne rzeczy będą zawsze w zasięgu ręki.

Ford Transit Courier detail of overhead stowage
Ford Transit Courier heat controls in detail

USTAW IDEALNĄ TEMPERATURĘ

Elektronicznie sterowana automatyczna klimatyzacja pozwala na dostosowanie temperatury wewnątrz pojazdu i utrzymanie jej dzięki zaawansowanym rozwiązaniom układu klimatyzacji.

Ford Transit Courier Easy-Fuel

FORD EASY-FUEL ZAPOBIEGA POMYŁKOM PODCZAS TANKOWANIA

Rozwiązanie to praktycznie uniemożliwia zatankowanie niewłaściwego paliwa, ponieważ inne końcówki nie są obsługiwane. Easy Fuel to system bezkorkowy, zatem podczas tankowania nie pobrudzisz sobie rąk.

 

Ford Transit Courier Auto-headlights in detail

AUTOMATYCZNE REFLEKTORY

System automatycznie uruchamia reflektory, ułatwiając jazdę w warunkach słabego oświetlenia.

Dark Blue Ford Transit Custom Parked with workmen in high vis jackets

BEZPIECZEŃSTWO 

Ford Transit Courier in motion on a street

WIĘKSZA STABILNOŚĆ W TRUDNYCH WARUNKACH

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieustannie monitoruje parametry pojazdu. Wykrywa on utratę przyczepności i automatycznie aktywuje hamowanie poszczególnymi kołami, zwiększając stabilność pojazdu. Zaawansowane czujniki układu przeciwblokującego oraz systemy kontroli trakcji pozwalają na monitorowanie położenia samochodu.

MAKSYMALNA PRZYCZEPNOŚĆ, MINIMUM WYSIŁKU

Zaawansowany układ kontroli trakcji (TCS) zapobiega boksowaniu kół i zapewnia maksymalną możliwą przyczepność, osiągi i stabilność, gdy są one najbardziej potrzebne. System ten nieustannie monitoruje i rozkłada moc na poszczególne koła, zapewniając stałą przyczepność podczas przyspieszania.

Ford Transit Courier showing the Traction Control System
Ford Transit Courier at pedestrian crossing

ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZWIĘKSZAJĄCE KONTROLĘ HAMOWANIA

System przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozkładem siły hamowania zapewniają lepszą kontrolę hamowania. System wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) pomaga w osiągnięciu maksymalnej wydajności hamowania w sytuacjach awaryjnych. System kontrolowany jest automatycznie przez elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC), który wyczuwa siłę nacisku na pedał hamulca i w razie konieczności zwiększa ją. W przypadku ostrego hamowania system świateł hamowania awaryjnego (EBL) automatycznie włączy światła hamowania, aby ostrzec innych kierowców.

 

Transit Custom Protection against roll-over

NIEUSTANNA OCHRONA PRZED DACHOWANIEM

Wyjątkowy czujnik kąta nachylenia umożliwia systemowi RSC zachowanie przyczepności opon, zwłaszcza w sytuacji podwyższonego środka ciężkości oraz pokonywania zakrętów w pochyłym terenie.

Tyre Pressure Monitoring

WCZESNE OSTRZEGANIE O UTRACIE POWIETRZA W OPONIE

Jeśli choć jedna opona zacznie w trakcie jazdy tracić ciśnienie, system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) ostrzeże Cię o tym zagrożeniu, podświetlając odpowiednią ikonę na desce rozdzielczej.

 

Ford Transit Courier parked outside office building

ZABEZPIECZENIA

Ford Transit Courier side view

TY WYBIERASZ, KTÓRE DRZWI MAJĄ BYĆ OTWARTE, A KTÓRE ZAMKNIĘTE

Ford Transit Courier został wyposażony w wyjątkowo bezpieczny, zdalnie sterowany zamek centralny. Możesz otworzyć pojedyncze drzwi, podczas gdy pozostałe pozostają zamknięte do momentu wciśnięcia przycisku na drzwiach kierowcy. Przy użyciu tego samego przycisku można sterować blokowaniem i odblokowywaniem wszystkich drzwi pojazdu.

DWA WYSOKIEJ KLASY SYSTEMY ALARMOWE DO WYBORU

Jako opcja w Transit Courier dostępny jest system alarmu obwodowego, który uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub maski. Dostępny jest także bardziej zaawansowany system alarmowy Thatcham Category 1. Blokada włącza się automatycznie i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta. System obejmuje niezależną syrenę awaryjną na baterie, która włącza się po uruchomieniu alarmu, nawet jeśli ktoś odłączy główny akumulator pojazdu.

Ford Transit Courier showing the alarm options
Specialist support from Ford Transit Centres

FORD STWORZONY Z MYŚLĄ O TWOJEJ FIRMIE

Dzięki sieci ponad 60 dealerów Transit Centrum profesjonalna pomoc jest zawsze w zasięgu ręki.

Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej