CECHY I FUNKCJE - TRANSIT CONNECT

Transit Connect łączy w sobie legendarną wytrzymałość Transita z inteligentną technologią Forda, która od pierwszego kilometra będzie wspierać Cię w pracy.

Modem FordPass Connect zapewnia szereg funkcji łączności – od powiadomień przesyłanych bezpośrednio na ekran nawigacji systemu SYNC 3 po informacje o lokalnych zagrożeniach drogowych, które mogą wpłynąć na czas dotarcia do celu. Transit Connect zapewnia również wiele zaawansowanych technologii takich jak System wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu czy Aktywny asystent parkowania (Active Park Assist).

Warto podkreślić też ofertę silników. Dostępne są m.in. jednostki benzynowe EcoBoost i wysokoprężne EcoBlue zapewniające moc, której pragniesz i oszczędność, której potrzebujesz.

Ford Transit Connect dostarcza również przestrzeń ładunkową ze specjalną przegrodą z funkcją klapy pozwalającą na transport przedmiotów o długości do 3,4 m.

Transit Connect with courier loading parcel in front of modern building

UŻYTKOWANIE

 

IMPONUJĄCA PRZESTRZEŃ ŁADUNKOWA

Ford Transit Connect został wyposażony w nowoczesną stalową przegrodę, która zwiększa przestrzeń ładunkową o ok. 50 litrów. Imponująca powierzchnia z łatwością pomieści dwie europalety lub cztery standardowe płyty o wymiarach 2 440 mm x 1 220 mm.

MOŻLIWOŚĆ PRZEWOŻENIA DŁUGICH PRZEDMIOTÓW

Dostępne we wszystkich wersjach Van z podwójnym siedzeniem pasażera, unikatowe rozwiązanie ładowania przez klapę w przegrodzie pozwala przewozić przedmioty mierzące nawet do 3 metrów długości w wersji z krótkim rozstawem osi (L1) lub do 3,4 metra długości w modelu z długim rozstawem osi (L2). Przegroda ma podnoszoną klapę, przez którą można wsunąć długie przedmioty do przestrzeni ładunkowej znajdującej się pod przednim siedzeniem pasażera. Przed przegrodą znajduje się wystarczająco dużo miejsca na dwie europalety (w wersji L1 i L2).

Ford Transit Connect detail of load through storage
Transit Connect with person loading through side door

MOCNE I PŁYNNIE PRZESUWAJĄCE SIĘ BOCZNE DRZWI

W pojeździe o takiej ładowności drzwi boczne pełnią bardzo ważną rolę. A ponieważ są często używane, ich mechanizm musi być praktyczny i maksymalnie wytrzymały. W najnowszym modelu dostęp przez boczne drzwi jest jeszcze łatwiejszy. Co więcej to rozwiązanie pozwala parkować w ciaśniejszych przestrzeniach – idealne rozwiązanie na zatłoczone miejskie parkingi.

PRAKTYCZNE I BEZPIECZNE BOCZNE PUNKTY MOCOWANIA ŁADUNKU

Punkty do mocowania przewożonych przedmiotów zwykle znajdują się na podłodze, więc dostęp do nich może być utrudniony. Dlatego w Fordzie Transit Connect umieszczone zostały tuż nad powierzchnią podłogi, na bocznych ścianach przestrzeni ładunkowej. Dzięki temu na podłodze nie ma przeszkód, które mogłyby utrudnić załadunek, ani miejsc, w których zbierałyby się zabrudzenia. Dodatkowo podłoga jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości.

Ford Transit Connect showing interior with tie down points
Transit Connect showing interior with loadspace lamps

LEPIEJ OŚWIETLONA PRZESTRZEŃ ŁADUNKOWA

Lampy oświetlające przestrzeń ładunkową są montowane w standardzie. Dostępna jest również opcja ultra jasnego oświetlenia LED.

Transit Connect showing interior with flooring

ŁATWE UTRZYMANIE PORZĄDKU W KABINIE I PRZESTRZENI ŁADUNKOWEJ

W opcji dostępna jest łatwa do czyszczenia wykładzina podłogi przedziału ładunkowego. Jest nie tylko wytrzymała, ale także ułatwia załadunek i wyładunek, czyszczenie oraz chroni pojazd przed uszkodzeniami wewnątrz.

Transit Connect showing servicemen inspecting car

WIELOLETNIA GWARANCJA NA PERFORACJĘ NADWOZIA

O jakości modelu Transit Connect świadczy oferowana przez nas 12-letnia gwarancja na perforację nadwozia, którą oferujemy w standardzie.

Ford Transit Connect driving through back country

OSIĄGI I ZUŻYCIE PALIWA

1,5-LITROWY SILNIK WYSOKOPRĘŻNY ECOBLUE

Wysokoprężny silnik TDCi o mocy 100 KM zachwyca doskonałymi osiągami oraz większą mocą, gwarantując wydajniejsze zużycie paliwa i niższy poziom emisji CO2: zaledwie 4,6 l/100km oraz 115 g/km. Każdy kierowca doceni również równomiernie przekazywany moment obrotowy bez względu na warunki. Oficjalne dane testowe. Rzeczywista wydajność może się jednak różnić zależnie od obciążenia, liczby pasażerów, stylu jazdy oraz warunków panujących na drodze.

Ford Transit Connect engine
Ford Transit Connect engine

1-LITROWY SILNIK BENZYNOWY ECOBOOST

Dzięki turbodoładowaniu, systemowi bezpośredniego wtrysku paliwa oraz zmiennemu ustawieniu faz rozrządu nasze wielokrotnie nagradzane silniki Ford EcoBoost zapewniają takie same osiągi, jak silniki o większej pojemności, zapewniając mniejsze zużycie paliwa oraz niższy poziom emisji spalin.

*Silnik Ford EcoBoost. „Międzynarodowy silnik roku 2017” o pojemności do 1 l - nagradzany przez sześć lat z rzędu.

Interior of Ford Transit with A 6-speed transmission

SZEŚCIOBIEGOWA PRZEKŁADNIA POZWALA OSZCZĘDZAĆ PALIWO

Ford Transit Connect posiada 6-biegową przekładnię manualną, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczny i wydajny, a zmiany przełożeń są szybkie i bezproblemowe.

 

Interior of Ford Transit with A 6-speed transmission

NOWOCZESNA 8-BIEGOWA PRZEKŁADNIA AUTOMATYCZNA

Ford Transit Connect wyposażony został w zaawansowaną automatyczną skrzynię biegów, co przekłada się na lepsze przyspieszenie i bardziej płynną zmianę biegów. Efekt? Doskonały komfort jazdy, niskie spalanie i imponujące osiągi.

 

MNIEJSZE ZUŻYCIE PALIWA DZIĘKI SYSTEMOWI AUTO START-STOP

Gdy samochód stoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim i może wynosić nawet 10%.

Interior of Ford Transit with Auto start stop detail
Transit Connect Active parked in the mountains

PROWADZENIE

MECHANICZNY UKŁAD RÓŻNICOWY Z OGRANICZONYM POŚLIZGIEM

Forda Transit Connect Active wyposażyliśmy w technologię, która ułatwia prowadzenie w trudnym terenie. Opcjonalny mechaniczny układ różnicowy o ograniczonym poślizgu maksymalizuje przyczepność kół zwłaszcza na sypkich i nierównych nawierzchniach, przekazując moc do koła o największej przyczepności. Ułatwia to jazdę i poprawia stabilność zawsze, gdy tego potrzebujesz.

ŁATWIEJSZE PARKOWANIE

Active Park Assist wspomaga parkowanie równoległe i prostopadłe. System sam wyszukuje odpowiednie miejsce, a gdy już to zrobi, automatycznie naprowadza na nie pojazd. Kierowcy pozostaje tylko kontrolowanie pedału gazu, hamulca i biegów zgodnie ze wskazówkami podawanymi przez system. System potrafi także wyprowadzić pojazd z miejsca parkowania równoległego.

Ford Transit Connect parking with park assist indicators on
Red Ford Transit Connect parking sensors

BEZSTRESOWE PARKOWANIE

Czujniki parkowania pomagają ocenić odległość między samochodem a dowolną przeszkodą znajdującą się z tyłu lub z przodu pojazdu. Emitowany sygnał dźwiękowy nasila się wraz ze zbliżaniem do wykrytego obiektu. Funkcja ta pomaga w szybkim i wygodnym parkowaniu.

Ford Transit Connect rear-view camera detail

ŁATWIEJSZE COFANIE DZIĘKI WBUDOWANEJ KAMERZE

Słupki, kosze na śmieci czy murki nie są już problemem – na wyświetlaczu umieszczonym w centralnej części deski rozdzielczej kamera cofania pokaże wszystko to, co znajduje się za samochodem. System wyświetla także wirtualne linie, które wskazują tor jazdy samochodu przy aktualnym kącie skrętu kierownicy.

 

Ford Transit Connect in motorway

MNIEJ MĘCZĄCE, BARDZIEJ EKONOMICZNE PODRÓŻE

Tempomat pozwala ustawić prędkość i utrzymywać ją do czasu przyspieszenia lub hamowania. Prędkość w czasie jazdy można również dostosowywać, korzystając z elementów sterujących na kierownicy.

Dodatkowo regulowany system ograniczania prędkości pozwala na ustawienie maksymalnej szybkości pojazdu, minimalizując ryzyko przekroczenia prędkości i oszczędzając paliwo. Poza praktycznymi korzyściami, obie technologie zapewniają większy komfort podczas długich podróży.

Woman checking phone against backdrop of Ford Transit Connect and cargo of goods

ZAAWANSOWANA INTERAKCJA Z SAMOCHODEM

FordPass App on phone

ŚWIAT WZAJEMNYCH POŁĄCZEŃ

W miarę jak świat staje się coraz inteligentniejszy i coraz bliżej powiązany, sposób, w jaki prowadzimy nasze firmy, również się zmienia. Dlatego tworzymy flotę w pełni połączonych pojazdów użytkowych, które mają ułatwić zarządzanie Twoją firmą. Sparuj maksymalnie pięć połączonych z siecią pojazdów z aplikacją FordPass Pro, aby uzyskać dostęp do szeregu zaawansowanych funkcji i uwolnić potencjał biznesowy swoich pojazdów. Skonsultuj się z dealerem Forda, aby sprawdzić, czy Twój pojazd jest kompatybilny z systemem.

 

man with mobile showing FordPass Connect

UWOLNIJ INTELIGENTNĄ STRONĘ SWOJEGO VANA

FordPass Pro został stworzony z myślą o poprawie bezpieczeństwa, produktywności i stanu technicznego Twoich pojazdów służbowych. Sparuj aplikację z maksymalnie pięcioma połączonymi z siecią pojazdami, aby zebrać wszystkie narzędzia do zarządzania w jednym miejscu. Sprawdzaj lokalizację i stan techniczny pojazdów na mapie; otrzymuj powiadomienia o stanie technicznym pojazdu, aby zmaksymalizować okres jego eksploatacji; aktywuj SecuriAlert, aby otrzymywać powiadomienia o każdym nieuprawnionym użyciu pojazdu… Tak więc, podczas gdy Ty planujesz przyszłą trasę, FordPass Pro będzie Cię wspierać.

SYNC 3 – ZAAWANSOWANY SYSTEM OBSŁUGI GŁOSOWEJ

Ford SYNC 3 to zaawansowany system zapewniający bezproblemową łączność oraz możliwość obsługiwania telefonu, odtwarzacza muzyki i systemu nawigacji dzięki prostym poleceniom głosowym. Możesz także skorzystać z 6-calowego kolorowego ekranu dotykowego wyposażonego w znaną ze smartfonów i tabletów intuicyjną funkcję przesuwania i zsuwania palcami. Ford SYNC 3Tooltip współpracuje również z Apple CarPlay, Android Auto i Applink, umożliwiając wyświetlanie informacji z Twojego smartfona na ekranie dotykowym, a także oddaje w Twoje ręce funkcję Live Traffic, która pomaga unikać korków.

Ford Transit Van LCD SYNC 3 screen close up
Ford Transit Connect device dock close up

UCHWYT NA SMARTFONA Z GNIAZDEM 12 V I USB

Stacja dokująca z gniazdem USB to miejsce na Twoją nawigację, telefon lub odtwarzacz MP3.

 

Ford wireless charging close up

BEZPRZEWODOWA ŁADOWARKA

We wnętrzu Forda Transit Connect znajdziesz miejsce, który nie tylko pomieści nawet największe smartfonyTooltip, ale również bezprzewodowo naładuje baterię (dostępne dla kompatybilnych telefonów).

Ford Transit Connect standing by lake in mountains

KOMFORT JAZDY

Ford Transit Connect detail of interior

MIEJSCE NA WSZYSTKO

Przemyślany układ środkowej konsoli oferuje gniazdo zasilania 12 V, port USB z możliwością ładowania, dwa uchwyty na napoje oraz schowek w formacie A4.

FordPass Connect modem close up

PODGRZEWANE FOTELE

Fotele kierowcy i pasażera z przodu wyposażone są w funkcję podgrzewania, która pozwala na wybranie trzech ustawień temperatury – idealne rozwiązanie podczas mroźnych dni.

Ford Transit Connect Flexible dual passenger seats detail

FUNKCJONALNE PODWÓJNE SIEDZENIE PASAŻERA

Podwójne siedzenie pasażera to miejsce dla dodatkowej osoby w kabinie pojazdu. Środkowy fotel, kiedy nie jest używany, można złożyć na płasko – powstanie praktyczne miejsce do pisania, albo otworzyć do góry – odsłonisz użyteczny schowek.

Electronic Automatic Temperature Control detail

WYBIERZ TEMPERATURĘ, W JAKIEJ DOBRZE SIĘ CZUJESZ

Sterowana elektronicznie klimatyzacja (EATC) pozwala na precyzyjne ustawienie temperatury wewnątrz pojazdu i utrzymywanie jej dzięki zaawansowanym rozwiązaniom układu klimatyzacji.

 

Ford Transit Connect driving past glass buildings

BEZPIECZEŃSTWO

Pre-Collision Assist infographic

OCHRONA PIESZYCH

Nowy, opracowany przez Forda system Pre-Collision Assist z technologią wykrywania pieszych Pedestrian Detection wykrywa osoby znajdujące się na drodze przed autem oraz pieszych, którzy przekraczają tor ruchu pojazdu, a następnie automatycznie aktywuje układ hamulcowy, jeśli kierowca nie podejmie odpowiednich działań zmierzających do uniknięcia kolizji. System działa do prędkości 80 km/h, a jego zadaniem jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem pieszych.

Ford Transit behind red car with emergency brake assist indicators

OSTRZEŻENIE O NAGŁYM HAMOWANIU

Podczas gwałtownego hamowania ważne jest błyskawiczne poinformowanie o zagrożeniu kierowców jadących za nami. System świateł hamowania awaryjnego (EBL) automatycznie włącza światła awaryjne i funkcję pulsacyjnego działania świateł stopu.

 

Ford Transit Connect keeping the safe distance from other car on road

POMOC W ZACHOWANIU BEZPIECZNEJ ODLEGŁOŚCI

Na desce rozdzielczej znajduje się wskaźnik odległości od pojazdu z przodu. Jeśli zbliżysz się zbyt niebezpiecznie auta przed Tobą, system Distance Alert ostrzeże Cię o tym, wyświetlając czerwony symbol.

Driver's alert coffee cup logo

OSTRZEGANIE O SPADKU CIŚNIENIA W OPONACH

Jeśli choć jedna opona zacznie w trakcie jazdy tracić ciśnienie, system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) ostrzega o tym zagrożeniu poprzez podświetlenie odpowiedniej ikony na desce rozdzielczej.

Ford Transit Connect detail on tire in motion

SYSTEM OSTRZEŻEŃ KIEROWCY INFORMUJE O ZMĘCZENIU

System kontroluje poziom zmęczenia kierowcy i ostrzega, jeśli na podstawie analizy stylu jazdy wykryje spadek koncentracji prowadzącego pojazd. W zestawie wskaźników pojawi się wówczas ikona ostrzegawcza sugerująca przerwę odpoczynek.

Ford Transit Connect with fisherman in countryside with mountains and lake

ZABEZPIECZENIA

Man checking his phone a shop

CHROŃ SWOJĄ FIRMĘ

Doskonale wiemy, jak ważną rolę w firmie potrafi pełnić pojazd użytkowy. Właśnie dlatego wyposażyliśmy aplikację FordPass Pro, dedykowaną przedsiębiorcom, w funkcję SecuriAlert, która podnosi poziom ochrony Twojego samochodu. Jak? Jeśli drzwi Forda zostaną odblokowane lub otwarte, nawet przy użyciu zduplikowanego klucza, system wyśle powiadomienie na Twój smartfon.

ZARZĄDZAJ DOSTĘPEM

Funkcja zdalnego odblokowywania strefowego, będąca częścią aplikacji FordPass Pro, umożliwia oddzielne zarządzanie kabiną Transita Connect i drzwiami bagażnika za pomocą smartfona. Możesz więc w razie potrzeby ze spokojem zezwolić innej osobie na dostęp do kabiny przy jednoczesnym zabezpieczeniu przestrzeni bagażowej – lub odwrotnie. Możesz także sprawdzić status blokady Live Lock i zdalnie oddzielnie odblokować strefy kabiny czy przestrzeni ładunkowej, korzystając z aplikacji FordPass Pro.

Person in high viz jacket looking down on building site with Ford Van
Ford Transit door lock detail

ZAMEK CENTRALNY STEROWANY PILOTEM Z ZABEZPIECZENIEM ANTYWŁAMANIOWYM

Wyposażenie Forda Transit Connect obejmuje centralny zamek sterowany pilotem. Nowy system jest najbezpieczniejszy z dotychczasowych. Dzięki niemu możesz otworzyć pojedyncze drzwi, podczas gdy pozostałe są zamknięte do momentu wciśnięcia przycisku na drzwiach kierowcy. Przy użyciu tego samego przycisku można sterować blokowaniem i odblokowywaniem wszystkich drzwi samochodu. Co równie ważne, wszystkie zamki w drzwiach zostały zabezpieczone przed włamaniem przy użyciu wiertła lub dłuta.

 

Ford Transit with beepy lines around singling alarm

DWA WYSOKIEJ KLASY SYSTEMY ALARMOWE DO WYBORU

Jako opcja w Transicie Connect dostępny jest system alarmu obwodowego, który uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub maski. Dostępny jest także bardziej zaawansowany system alarmowy Thatcham Category 1. Blokada włącza się automatycznie i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta. System obejmuje niezależną syrenę awaryjną na baterię, która włącza się po uruchomieniu alarmu, nawet jeśli ktoś odłączy główny akumulator pojazdu.

Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej