Home > Dostawcze > RANGER > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Prowadzenie

Ford Ranger to najciężej pracujący pick-up na świecie.

Adaptacyjny tempomat

Adaptacyjny tempomat to system kontroli prędkości, który monitoruje drogę przed samochodem. Adaptive Cruise Control pozwala wybrać i utrzymywać prędkość (od 25 do 180 km na godzinę) z jaką chce jechać kierowca, a gdy wykryje pojazd znajdujący się przed Twoim samochodem, zwolni lub zahamuje, by zapewnić odpowiednią odległość między pojazdami. Gdy droga znów będzie pusta, system przywróci ustawioną prędkość.

Funkcja wczesnego ostrzegania przed kolizją

System ostrzega kierowcę przed potencjalną kolizją z pojazdem znajdującym się z przodu i tym samym pomaga jej uniknąć.Tooltip Przednie czujniki wykrywają zagrożenie, a następnie za pomocą sygnałów dźwiękowych oraz graficznych ostrzegają przed niebezpieczeństwem. W przypadku braku reakcji kierowcy nowy Ford Ranger zwiększy czułość układu hamulcowego tak, aby nawet delikatne naciśnięcie pedału hamulca pomogło w szybkim zatrzymaniu samochodu.

Ford Ranger with Forward Alert
Ford Ranger Electronic Shift-On-The-Fly

Selektywny system 4x4

Wybierz 4x2 do jazdy w normalnych warunkach drogowych, 4x4 High (wysokie przełożenie) do jazdy na drogach o gorszej nawierzchni i terenowych oraz 4x4 Low (niskie przełożenie) do jazdy w najbardziej wymagających warunkach terenowych. Przy użyciu elektronicznego systemu Shift-On-The-Fly możesz także w czasie jazdy przechodzić z trybu 4x2 na 4x4 High.

Pomoc w utrzymaniu pojazdu na pasie ruchu

W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu system LKA ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy.

Ford Ranger - Sees the road signs you might miss

Widzi znaki drogowe, które kierowca mógłby przegapić

System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) automatycznie odczytuje stałe i tymczasowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości lub zakazem wyprzedzania. Symbol rozpoznanego znaku wyświetlany jest na desce rozdzielczej, zmieniając się za każdym razem wraz z nowym ograniczeniem.

Lepsza widoczność bez oślepiania innych kierowców

System automatycznego sterowania światłami drogowymi Auto High Beam to inteligentny układ oświetlenia, służący bezcenną pomocą podczas jazdy w nocy. Po wykryciu pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka lub jadących z przodu, system automatycznie zmienia światła drogowe na mijania, aby nikogo nie oślepić. Następnie, gdy droga znów jest pusta, system powraca do świateł długich, zapewniając maksymalną widoczność.

Ford Ranger- Auto High Beam. Helping you see, without dazzling others
Ford Ranger - Driver Alert. Time for a break?

System ostrzeżeń kierowcy informuje o zmęczeniu

System kontroluje poziom zmęczenia kierowcy i ostrzega, jeśli na podstawie analizy stylu jazdy wykryje spadek koncentracji prowadzącego pojazd. W zestawie wskaźników pojawi się wówczas ikona ostrzegawcza sugerująca przerwę odpoczynek.

Dodatkowa kontrola podczas jazdy w terenie

Zadaniem układu kontroli zjazdu ze wzniesienia (HDC) jest regulowanie prędkości zjazdu podczas jazdy terenowej bez potrzeby korzystania z hamulca bądź pedału gazu. Co więcej, system działa zarówno podczas jazdy do przodu, jak i podczas cofania.

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) zapobiega cofnięciu się pojazdu podczas ruszania pod górę. Podwyższone ciśnienie w układzie hamulcowym jest utrzymywane przez dodatkowe 2,5 sekundy, dzięki czemu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał gazu. System jest również przydatny w przypadku zatrzymywania się i ruszania na śliskiej nawierzchni.

Pełna kontrola, bez względu na obciążenie

System kontroli obciążenia pojazdu (LAC) współpracuje z ESP i reaguje w zależności od całkowitego obciążenia Twojego nowego Forda Ranger. Zapewnia to maksymalną stabilność i odpowiednią kontrolę nad samochodem. Układ ten jest bardzo wartościowy szczególnie w przypadku samochodów stworzonych z myślą o ciężkiej pracy – takich jak Ford Ranger.

Ford Ranger with gas canister cargo
Ford SYNC with Emergency Assistance

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy

Jedną z funkcji systemu Ford SYNC 3 jest funkcja Emergency AssistanceFord Assistance. Gdy dojdzie do wypadku, uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Tak długo, jak telefon komórkowy jest podłączony do Ford SYNC 3, system może wykorzystać go do połączenia ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą.

Top