JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Dostawcze > RANGER > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Pracuje wydajniej i intensywniej

Ford Ranger został stworzony, by jeszcze mocnej ułatwić Ci pracę. Tym razem najlepiej sprzedający się na rynku europejskim pick-up wyposażono w jeszcze więcej zaawansowanych rozwiązań – zaczynając od Systemu rozpoznawania znaków drogowych, Systemu kontroli pasa ruchu i Aktywnego asystenta parkowania po technologie ułatwiające jazdę w terenie.

Ford Ranger transmission close up

Pokonaj każdy teren

W Fordzie Ranger przełączysz napęd z tylnej na obie osie nawet w trakcie jazdy. Dzięki temu jadąc po utwardzonych drogach, możesz tradycyjnie korzystać z napędu na tylne koła. Nawet gdy ruszysz w teren lub pogorszą się warunki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas jazdy zmienić na 4x4.

Bezstresowe parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego

Technologia Active Park Assist automatycznie zaparkuje Forda Ranger. Po prostu naciśnij przycisk, a czujniki tego innowacyjnego systemu same zlokalizują odpowiednie miejsce i naprowadzą na nie pojazd. Kierowcy pozostaje tylko kontrolowanie pedału gazu, hamulca i skrzyni biegów. 

Orange Ford Ranger headlight close up

Automatyczne reflektory – włączają się wtedy, gdy są potrzebne

Automatyczne światła wykrywają niższe natężenie światła dziennego i automatycznie uruchamiają reflektory – zarówno gdy zapada zmrok, jak i w momencie wjazdu do tunelu. Sprawia to, że jazda jest nie tylko łatwiejsza, ale również bezpieczniejsza.

Inteligentny tempomat 

Utrzymuje ustaloną odległość od poprzedzającego pojazdu, dostosowuje prędkość pojazdu do obowiązującego ograniczenia prędkości i ułatwia prowadzenie w gęstym ruchu ulicznym lub w korku. Gdy droga znów będzie wolna, system bezpiecznie przyśpieszy do ustalonej wcześniej prędkości.

Orange Ford Ranger rear view driving on wet road

Unikaj przekraczania dozwolonej prędkości

Zadaniem technologii Intelligent Speed Assist jest automatyczna kontrola prędkości. Przednia kamera wykrywa aktualne ograniczenie prędkości, a system dostosuje maksymalną prędkość do ograniczenia*.

Rozpoznaje znaki drogowe, które kierowca mógłby przegapić

System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) automatycznie odczytuje stałe i tymczasowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości lub zakazem wyprzedzania. Symbol rozpoznanego znaku wyświetlany jest na desce rozdzielczej, zmieniając się za każdym razem wraz z ograniczeniem. 

Orange Ford Ranger rear view with traffic sign recognition

Zaawansowany system pomagający utrzymać pojazd na pasie ruchu

Wystarczy chwila nieuwagi, by zjechać ze swojego pasa ruchu, co może mieć poważne konsekwencje. Korzystając z umieszczonej z przodu pojazdu kamery, system monitoruje drogę przed autem i rozpoznaje, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa przy wyłączonym kierunkowskazie. W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu ostrzega o tym kierowcę przez wywołanie drgań na kierownicy. W przypadku braku reakcji system spowoduje, że kierowca odczuje na kierownicy siłę układu wspomagania, kierującą pojazd na właściwy pas ruchu. Działanie systemu można pominąć, kontynuując manewr w zaplanowany sposób. Technologia Lane Keeping Aid przechodzi automatycznie w stan uśpienia, gdy prędkość spada poniżej 65 km/h. 

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach zapobiega stoczeniu się samochodu. Układ utrzymuje działanie systemu hamowania przez dodatkowe 2,5 sekundy – wystarczająco długo, aby przenieść stopę z pedału hamulca na pedał gazu. System ten przydaje się również w przypadku zatrzymywania się oraz ruszania na śliskiej nawierzchni.

Blue Ford Ranger ascending off road
Top