Home > Dostawcze > RANGER > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Komfort jazdy

Od systemów wspomagających parkowanie, przez technologie zwiększające komfort, po rozwiązania wyręczające Cię z wielu podstawowych czynności. 

W nowej wersji modelu Ranger każda technologia ma swoje przeznaczenie.

Ford Ranger - Go hands-free with SYNC 3

Podróżuj komfortowo dzięki SYNC 3

Ford SYNC 3 to najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja systemu SYNC. Jest szybki i intuicyjny w obsłudze. Można nim sterować za pomocą prostych poleceń głosowych w języku polskim. Większe przyciski nowego interfejsu ułatwiają obsługę, a 8'' ekran dotykowy obsługuje gesty znane ze smartfonów i tabletów, dzięki czemu korzystanie z niego jest dziecinnie proste. Ford SYNC 3 jest wyposażony w funkcje AppLink, Apple CarPlay oraz Android Auto umożliwiające wyświetlanie informacji z Twojego telefonu na ekranie dotykowym pokładowego systemu multimedialnego.

Łatwiejsze cofanie dzięki wbudowanej kamerze

Słupki, kosze na śmieci czy murki nie są już problemem – na wyświetlaczu umieszczonym w centralnej części deski rozdzielczej kamera cofania pokaże wszystko to, co znajduje się za samochodem. System wyświetla także wirtualne linie, które wskazują tor jazdy samochodu przy aktualnym kącie skrętu kierownicy.

Ford Ranger - Easier reversing, as you can view what’s behind
Ford Ranger - Sensors that take the stress out of parking

Bezstresowe parkowanie

Czujniki parkowania pomagają ocenić odległość między samochodem a dowolna przeszkodą znajdującą się z tyłu lub z przodu pojazdu. Emitowany sygnał dźwiękowy nasila się wraz ze zbliżaniem do wykrytego obiektu. Funkcja ta pomaga w szybkim i wygodnym parkowaniu.

Podstawowe informacje o podróży

Komputer pokładowy podaje praktyczne dane dotyczące długości trasy, zużycia paliwa, prędkości i temperatury powietrza na zewnątrz, a także przybliżoną informację, ile kilometrów można jeszcze przejechać na pozostałym w baku paliwie. Informacje te okazują się szczególnie przydatne na długich trasach, albo gdy kierowca wie, że będzie poruszać się po bezdrożach.

Ford Ranger Essential journey information
Ford Ranger Satellite Navigation System

Nawigacja satelitarna pomoże dotrzeć do celu

W pełni zintegrowany system nawigacji satelitarnej z 8” kolorowym ekranem dotykowym oraz funkcją poleceń głosowych pozwala na szybkie wprowadzenie celu podróży oraz wyszukanie punktów użyteczności publicznej.

Ustaw idealną temperaturę dla siebie i pasażera

Dwustrefowa, elektronicznie sterowana klimatyzacja (DEATC) pozwala na ustawienie temperatury wewnątrz pojazdu według upodobań kierowcy oraz pasażera. System ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji optymalizuje komfort termiczny w kabinie pasażerskiej dzięki w pełni zautomatyzowanemu działaniu, utrzymując wewnątrz temperaturę różniącą się o mniej, niż jeden stopień od zadanej wartości, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych.

Ford Ranger Central Console
Ford Ranger with Easy-Fuel

Tankowanie bez możliwości popełnienia błędu

Ta praktyczna technologia sprawia, że zatankowanie niewłaściwego paliwa jest praktycznie niemożliwe. Dlaczego? Po prostu inna końcówka dystrybutora nie będzie pasować do wlewu paliwa. A ponieważ jest systemem bezkorkowym, nie ma potrzeby brudzenia sobie rąk podczas tankowania.

Wycieraczki dostosowujące się do intensywności deszczu

Wycieraczki z czujnikiem deszczu uruchamiają się po wykryciu pierwszych kropli na przedniej szybie, a następnie dostosowują swoją prędkość do warunków pogodowych. Istnieje możliwość ręcznego ustawienia jednego z kilku poziomów czułości.

Ford Ranger with wipers that automatically adjust to the rain
Ford Ranger with Automatic Headlights

Światła, które włączają się automatycznie wtedy, gdy są potrzebne

Automatyczne czujniki wykrywają słabnące światło przy zapadaniu zmierzchu lub nagłe zmiany w warunkach oświetleniowych, np. przy wjeździe do tunelu. Powoduje to automatyczne włączenie reflektorów, co czyni jazdę nie tylko łatwiejszą, ale i bezpieczniejszą.

Podgrzewana przednia szyba Quickclear

Walka z lodem, śniegiem czy parą na przedniej szybie to już przeszłość. Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne elementy grzewcze oczyszczą ją za Ciebie. Dzięki temu szybko ruszysz w drogę nawet w mroźny poranek.

Ford Ranger - Clear your windscreen quickly, with Quickclear
Ford Ranger with wing mirrors

Lusterka boczne, które chronią same siebie

Elektryczne lusterka automatycznie składają się po zamknięciu samochodu, aby zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu. Można je również złożyć, naciskając przycisk.

Liczne praktyczne schowki

Każdy typ kabiny Forda Ranger jest wyposażony w wiele pomysłowych schowków. Na przykład w tylnej części podwójnej kabiny pod siedzeniami znajdują się dwa duże miejsca do przechowywania najróżniejszych przedmiotów – od narzędzi po dokumenty. W Fordzie Ranger znajdziesz schowki przystosowane do przewożenia żywności czy telefonów komórkowych, a także uchwyty na kubki i butelki i inne mniejsze przedmioty. Schowek w desce rozdzielczej ma aż 11,9 litrów pojemności i może pomieścić 15” laptopa czy składaną parasolkę.

Ford Ranger cup holder
Top