Home > Dostawcze > RANGER > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Samochód posiada standardowe poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, poduszki boczne i kurtyny powietrzne oraz poduszkę zabezpieczającą kolana kierowcy. 

Zaawansowany elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy ESC pomaga utrzymać kontrolę nad samochodem. Z kolei supernowoczesny system alarmowy pomoże ochronić Twój samochód przed kradzieżą.

Bezpieczne utrzymanie przyczepy w prostej linii

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.

Ford Ranger climbing off road

Pełna kontrola nad pojazdem bez względu na warunki

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Ciągła ochrona przed przewróceniem

Roll Stability Control (RSC) to system zapobiegający przewróceniu się pojazdu, który wykrywa utratę stabilności. Wówczas kontrolując moment obrotowy silnika oraz wyhamowując każde koło z osobna, koryguje nadsterowność, skutecznie opanowując sytuację. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne podczas pokonywania zakrętów i jazdy z pełnym obciążeniem.

Ford Ranger on beach with surf board cargo

Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku

Układ kontroli trakcji (TC) pomaga uniknąć buksowania kół podczas jazdy na śliskiej nawierzchni. Sprawdza się on idealnie wtedy, gdy trzeba gwałtownie przyspieszyć lub wjechać na wzniesienie.

Skoordynowane systemy bezpieczeństwa aktywujące się
w ułamku sekundy

Oprócz wytrzymałej konstrukcji oraz pełnego zestawu standardowych poduszek powietrznych Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS) Forda Ranger obejmuje także napinacze pasów bezpieczeństwa, cofającą się kolumnę kierownicy i pedały. Każde z tych rozwiązań współdziała ze sobą, zmniejszając ryzyko obrażeń podczas wypadku.

Ford Ranger internal safety systems
Ford Ranger - Warns you if your tyres lose pressure

Ostrzeganie o spadku ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

Niezależne zasilanie alarmu

Syrena alarmowa z niezależnym zasilaniem stanowi dodatkowe zabezpieczenie i jest dostępna wraz z opcjonalnym alarmem Thatcham. Uruchomienie alarmu spowoduje włączenie syreny. Ponieważ ma ona własne, niezależne zasilanie, nie można jej odłączyć przez odcięcie akumulatora.

Ford Ranger Alarm
Ford Ranger Euro NCAP 5-star safety rating

Bezpieczeństwo na 5 gwiazdek

Euro NCAP to wiodąca, niezależna organizacja, która ocenia poziom bezpieczeństwa każdego nowego samochodu, korzystając z najbardziej rygorystycznych testów. Przyznanie pojazdowi maksymalnej liczyb 5 gwiazdek jest dowodem na to, że samochód spełnia najwyższe kryteria w kwestii bezpieczeństwa.

Dodatkowa pomoc przy hamowaniu awaryjnym

Układ wspomagania hamowania awaryjnego to kolejne rozwiązanie pomagające kierowcy w skuteczniejszym hamowaniu w sytuacjach awaryjnych. Rozpoznając siłę nacisku na hamulec, system automatycznie zwiększa ją w razie potrzeby.

Ford Ranger Wildtrak tail lights
Top