Home > Dostawcze > TRANSIT CUSTOM > Cechy i funkcje > Użyteczność i koszty

Ułatwia pracę każdego dnia

Ford Transit Custom jest wyposażony w szereg inteligentnych, praktycznych funkcji, które umożliwią łatwiejszą i wydajniejszą pracę.
Pojemna przestrzeń ładunkowa z bardzo dogodnym dostępem ułatwia zarówno załadunek, jak i rozładunek.
Części z materiałów o wydłużonej trwałości, pozwoliły obniżyć koszty eksploatacji, wydłużając okresy między przeglądami do 60 000 km lub 2 lat.
Dzięki temu pracujesz wydajniej i oszczędniej.

Największa w klasie przestrzeń ładunkowa

Ford Transit Custom oferuje najlepsze parametry przestrzeni ładunkowej w swojej klasie – długość i szerokość (między nadkolami) przestrzeni ładunkowej oraz wysokość użytkową wnętrza. Umożliwia to bezproblemowe przewożenie płyt budowlanych o wymiarach 244 x 122 cm ustawionych bokiem lub ułożonych płasko na podłodze oraz 3 europalet. Dzięki funkcji klapy w przegrodzie oraz dodatkowej przestrzeni ładunkowej pod podwójnym siedzeniem pasażera, możliwe jest przewożenie przedmiotów o długości do 3 m (przy krótkim rozstawie osi – L1) i do 3.4 m (przy długim rozstawie osi – L2). W wersji z krótkim rozstawem osi (L1) Ford Transit Custom zapewnia aż 6 metrów sześciennych przestrzeni ładunkowej, i to przy zamontowanej przegrodzie. Pojemność w wersji z długim rozstawem osi (L2) wzrasta do 6,8 metra sześciennego. Ford Transit Custom zapewnia także niezrównany dostęp do przestrzeni ładunkowej, ponieważ dysponuje on najszerszymi drzwiami bocznymi oraz najniższym progiem tylnym wśród pojazdów tej klasy. Dodatkowo przesuwane drzwi wyposażono w nowy mechanizm kontrolny, który utrzymuje je w bezpiecznej pozycji podczas załadunku.

Wyjątkowe rozwiązanie umożliwiające przewóz długich ładunków

W Fordzie Transit Custom znajdziesz wyjątkowe rozwiązanie, zwiększające przestrzeń ładunkową. Przegroda całkowicie oddzielająca przestrzeń ładunkową od kabiny pasażerskiej jest wyposażona w otwieraną klapę, która zapewnia dostęp do dodatkowej przestrzeni pod podwójnym siedzeniem pasażera. Dzięki temu można przewozić przedmioty o długości sięgającej 3.4 m (w wersji krótkiej L1).

Wyjątkowe rozwiązanie umożliwiające przewóz długich ładunków
Boczne drzwi

Boczne drzwi

Sprytnie zaprojektowana, nowa prowadnica drzwi zasłania mechanizm przesuwny, poprawiając aerodynamikę i redukując poziom hałasu.

Maksymalna ochrona dzięki dodatkowemu wzmocnieniu konstrukcji

Ford Transit Custom to pierwszy model Forda Transit z karoserią częściowo wykonaną z niezwykle wytrzymałej stali borowej. Ponad 40% konstrukcji nadwozia, w tym część konstrukcji chroniącej pasażerów, wykonano ze stali o dużej wytrzymałości. Dzięki temu pojazd odznacza się niezwykłą lekkością i wytrzymałością Projekt konstrukcji nadwozia dopracowano, przeprowadzając ponad 4 500 symulacji komputerowych i 30 pełnych testów wypadkowych.

Maksymalna ochrona dzięki dodatkowemu wzmocnieniu konstrukcji
Zintegrowany bagażnik dachowy – większa wygoda, mniejszy hałas

Zintegrowany bagażnik dachowy – większa wygoda, mniejszy hałas

Wyjątkowy i innowacyjny bagażnik dachowy. Gdy już nie jest potrzebny, wystarczy złożyć go na płasko. Właściciel zaoszczędza czas na zakładaniu i zdejmowaniu, jak to bywa w przypadku tradycyjnych bagażników. Zintegrowany bagażnik dachowy pozwala na bezproblemowy przejazd w miejscach z ograniczeniem wysokości pojazdu do 2 m (z wyjątkiem modeli o całkowitej masie 3 300 kg). Ponieważ nasz bagażnik po złożeniu nie zwiększa oporu powietrza, ogranicza zużycie paliwa i hałas.

Hak holowniczy

Jeżeli w Twojej pracy korzystasz z przyczepy, Ford Transit Custom może zostać wyposażony w opcjonalny, fabrycznie zamontowany hak. Jego montaż możesz również zlecić Dealerowi Forda. Co więcej, Ford Transit Custom dysponuje systemem stabilizacji toru jazdy przyczepy, który poprawia bezpieczeństwo jazdy z holowanym ładunkiem.

Hak holowniczy
Specjalna wykładzina podłogi przestrzeni ładunkowej

Specjalna wykładzina podłogi przestrzeni ładunkowej

W wyposażeniu standardowym Forda Transit Custom dostępna jest łatwa w czyszczeniu wykładzina podłogi przestrzeni ładunkowej. Jest ona nie tylko wytrzymała, ale także ułatwia załadunek i wyładunek oraz zachowanie idealnego stanu przestrzeni ładunkowej. Pozwala to na utrzymanie wysokiej wartości samochodu przy odsprzedaży.

Praktyczne i bezpieczne mocowanie ładunku

Punkty do mocowania przewożonych przedmiotów zwykle znajdują się na podłodze i dostęp do nich może być utrudniony. Dlatego w Fordzie Transit Custom zostały one umieszczone tuż nad nią, na bocznych ścianach przestrzeni ładunkowej. Dzięki temu załadunek odbywa się bez przeszkód i łatwiej można zadbać o czystość. Dodatkowe punkty mocowania znajdują się na wysokości linii okien. Są wbudowane w konstrukcję pojazdu, a każdy z nich może utrzymać aż 30 kg ładunku.

Praktyczne i bezpieczne mocowanie ładunku
Gniazdka i porty: wszystko w zasięgu ręki

Gniazdka i porty: wszystko w zasięgu ręki

W nowym Fordzie Transit Custom znajduje się bezpieczne miejsce, w którym bez problemu mogą podróżować Twoje urządzenia mobilne. Zostało ono wyposażone w gniazdo 12 V, AUX i port USB – znajdziesz je również w przestrzeni obok dźwigni zmiany biegów. Co więcej, do dyspozycji jest nawet gniazdo 240V 150 W.

Gwarancja na korozję perforacyjną nadwozia

Ford Transit Custom objęty jest 12-letnią gwarancją na korozję perforacyjną nadwozia.

Gwarancja na korozję perforacyjną nadwozia
Przedstawiamy Ford Transit Centrum

Przedstawiamy Ford Transit Centrum

Bez względu na to, czy jesteś właścicielem jednego Forda Transit, czy zarządzasz całą ich flotą, zawsze możesz liczyć na punkty Transit Centrum, które zatroszczą się zarówno o Twoje pojazdy, jak i Twój biznes. Te wyspecjalizowane oddziały oddają do Twojej dyspozycji dedykowanych ekspertów ds. sprzedaży i świetnie przeszkolonych techników. Transit Centrum to również miejsce, w którym możesz z bliska przyjrzeć się najnowszym modelom naszych pojazdów stworzonych z myślą o ciężkiej pracy.

Top