Home > Dostawcze > TRANSIT CUSTOM > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Innowacyjne systemy bezpieczeństwa

Nowy Ford Transit Custom wyznacza nowe standardy dla pojazdów użytkowych w zakresie bezpieczeństwa pasażerów i ładunku. Pojazd jest wyposażony w technologie wspomagania kierowcy, takie jak Pre-Collision Assist minimalizującą ryzyko wypadku z udziałem pieszych. O bezpieczeństwo dba również dodatkowo wzmacniana konstrukcja nadwozia, system zapobiegający przewróceniu się pojazdu oraz najnowocześniejsze alarmy.
Przedstawione funkcje mogą być dostępne tylko w wybranych modelach. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy pobrać katalog.

Zapobieganie kołysaniu się przyczepy

Zapobieganie kołysaniu się przyczepy

System stabilizacji toru jazdy przyczepy wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala to na zwiększenie kontroli nad holowaną przyczepą.

Zapobieganie przewróceniu się pojazdu (RSC)

Roll Stability Control (RSC) to system zapobiegający przewróceniu się pojazdu, który wyczuwa utratę stabilności. Wówczas kontrolując moment obrotowy silnika oraz wyhamowując każde koło z osobna, koryguje nadsterowność, skutecznie opanowując sytuację. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne podczas pokonywania zakrętów i jazdy z pełnym obciążeniem.

Ochrona pieszych

Opracowany przez Forda system Pre-Collision Assist z technologią wykrywania pieszych Pedestrian Detection wykrywa osoby znajdujące się na drodze przed autem oraz pieszych, którzy przekraczają tor ruchu pojazdu, a następnie automatycznie aktywuje układ hamulcowy, jeśli kierowca nie podejmie odpowiednich działań zmierzających do uniknięcia kolizji. System uruchamia się przy prędkości powyżej 40 km/h i działa do prędkości 80 km/h, a jego zadaniem jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem pieszych.

Technologie nagrodzone przez Euro NCAP

Nowy Ford Transit Custom jako pierwszy samochód w swojej klasie zdobył maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez niezależny instytut Euro NCAP. Ocena dotyczy również osobowego modelu Ford Tourneo Custom.

Ford otrzymał również pierwszą w historii nagrodę Euro NCAP Advanced przyznaną technologii oferowanej w samochodzie użytkowym. Nagroda dla systemu wspomagania utrzymywania pojazdu na pasie ruchu (Lane Keeping Aid) jest już siódmym wyróżnieniem tego typu przyznanym firmie Ford – takim wynikiem nie może się obecnie pochwalić żaden inny producent. Ford otrzymał też kolejną nagrodę Advanced dla systemu SYNC z funkcją wzywania pomocy (Emergency Assistance).

Technologie nagrodzone przez Euro NCAP
Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku

Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku

Zaawansowany system kontroli trakcji (TSC) zapewnia maksymalną przyczepność i stabilność zawsze, gdy są one najbardziej potrzebne. System stale monitoruje zachowanie samochodu i rozkłada moc na poszczególne koła, zapobiegając poślizgowi i buksowaniu kół.

Większa przyczepność w trudnych warunkach

System elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESC) stale monitoruje parametry samochodu. Wykrywa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy i dokonuje automatycznej korekty ustawienia pojazdu na drodze, pomagając kierowcy zachować maksymalną kontrolę nad samochodem. Technologia ta pomaga również skrócić drogę hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Większa przyczepność w trudnych warunkach

Maksymalne panowanie nad pojazdem na zakrętach

System poprawiający stabilność na zakrętach (Torque Vectoring Control) stale rozkłada moment obrotowy silnika pomiędzy przednie koła, dostosowując ich pracę do nawierzchni i warunków drogowych. Ten zaawansowany system reaguje 100 razy na sekundę, zapewniając precyzyjne prowadzenie i dobre trzymanie się drogi.

Pełna kontrola – bez względu na obciążenie

System kontroli obciążenia pojazdu współpracuje z układem ESP, zapewniając kontrolę i stabilność bez względu na obciążenie.

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę hamowania

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę hamowania

System przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania zapewniają lepszą kontrolę hamowania. Dodatkowo system wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) pomaga w szybkim zatrzymaniu auta w sytuacji awaryjnej. Współpracuje on z elektronicznym system stabilizacji toru jazdy (ESC) i wyczuwa siłę nacisku na pedał hamulca, w razie konieczności zwiększając ją. Warto dodać, że w przypadku ostrego hamowania system świateł hamowania awaryjnego (EBL) automatycznie włącza światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców.

Udoskonalony system poduszek powietrznych

Nowy Ford Transit Custom wyposażony jest w poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, kurtyny oraz poduszki boczne. Czujniki są umieszczone w kluczowych miejscach pojazdu, co zapewnia szybką i skoordynowaną reakcję całego systemu.

Udoskonalony system poduszek powietrznych
Bezpieczniejszy centralny zamek sterowany pilotem

Bezpieczniejszy centralny zamek sterowany pilotem

Standardowe wyposażenie Forda Transit Custom obejmuje centralny zamek sterowany pilotem, który jest najbezpieczniejszy z dotychczas stosowanych. Umożliwia sterowanie wszystkich drzwi oraz otwarcie jednych bez odblokowywania pozostałych.

Zamki antywłamaniowe

Wszystkie zamki w drzwiach są zabezpieczone przed włamaniem przy użyciu siły.

Zamki antywłamaniowe
Wskaźnik ciśnienia w oponach

Wskaźnik ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia to oszczędność, komfort, wygoda i bezpieczeństwo. Dlatego czujniki nieustannie monitorują każde koło i ostrzegają kierowcę o spadku ciśnienia w oponie. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

Dwa wysokiej klasy systemy alarmowe do wyboru

Jako opcja w Fordzie Transit Custom dostępny jest system alarmu obwodowego, który uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub maski. Dostępny jest także bardziej zaawansowany system alarmowy Thatcham. Alarm ten uaktywnia się automatycznie po zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta.

Dwa wysokiej klasy systemy alarmowe do wyboru
Top