Lexie Limitless i nowy w pełni elektryczny Explorer®
Charge Around The Globe

Lexie Limitless and the new all-electric Ford Explorer near pyramids

WIZYTA NA

6 KONTYNENTACH

W PODRÓŻY

3 MIESIĄCE

ABY OBJECHAĆ CAŁY ŚWIAT

PIERWSZY RAZ SAMOCHODEM ELEKTRYCZNYM

PODRÓŻ SIĘ ROZPOCZYNA

8 września 2023 roku Lexie Alford, znana milionom ludzi jako @LexieLimitless, rozpocznie niezwykłą, pionierską podróż nowym, w pełni elektrycznym Fordem Explorerem®. 

Jej cel - zostać pierwszą osobą, która objedzie cały świat samochodem elektrycznym. Podróż jest inspirowana dokonaniami pionierki i podróżniczki, Alohy Wanderwell.

Sto lat temu Aloha jako pierwsza kobieta w historii okrążyła kulę ziemską samochodem. Dokonała tego podróżując Fordem Model-T. Aloha była kierowcą wyprawowym, tłumaczką i filmowcem. Swoją podróż rozpoczęła w wieku zaledwie 16 lat. Historia jej życia jest równie fascynująca, co jej osiągnięcia.

Podobnie jak w przypadku Alohy, to Nicea we Francji jest punktem początkowym i końcowym podróży Lexie Limitless. Podczas wyprawy Lexie odwiedzi sześć kontynentów, wiele fascynujących miejsc i – miejmy nadzieję – znajdzie wystarczająco stacji ładowania!

Lexie Limitless lifestyle photo

ŚLEDŹ CAŁĄ PODRÓŻ

Od czasów Alohy Wanderwell wiele się zmieniło. Nowoczesny odkrywca może korzystać z internetu i relacjonować swoje doświadczenia na bieżąco.

Ta wyprawa to jednak nie wakacje za kółkiem. To pierwsza na świecie ekspedycja, której celem jest pokonywanie ograniczeń właściwych samochodom elektrycznym. W wielu aspektach jest to wyprawa w nieznane. Możemy spodziewać się zarówno wspaniałych chwil, jak i trudności. Ponieważ Lexie jest doświadczoną podróżniczką, wie, że wszystko to jest częścią wyzwania.

Doświadczaj przygody. Szukaj #ChargeAroundTheGlobe i podążaj śladami podróży w mediach społecznościowych.

Instagram TikTok YouTube

Lexie Limitless near an EV charger

GOTOWI NA PRZYGODĘ

Lexie Limitless meeting a Ford engineer

SPOTKANIE Z EXPLOREREM


W ramach przygotowań do wyprawy Lexie odwiedziła ośrodek testowy Forda w Lommel, w Belgii. Chociaż prowadziła Explorera po raz pierwszy, szybko opanowała kierowanie i obsługę samochodu elektrycznego oraz zdobyła certyfikat Advanced Driver Training.


 

Zobacz film

Lexie Limitless meeting a Ford engineer

WIZYTA W POGODOWYM CENTRUM TESTOWYM

Lexie odwiedziła też najnowocześniejsze Centrum testowania pojazdów w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Od arktycznego chłodu po pustynne upały i tropikalną wilgotność – Lexie odkryła, w jaki sposób testujemy Explorera w ekstremalnych warunkach. To istotny element poznawania samochodu, biorąc pod uwagę fakt, że pokonają razem aż sześć kontynentów.

Zobacz film

Front view of the all-new electric Ford Explorer

SPOTKANIE Z ZESPOŁEM PROJEKTOWYM EXPLORERA

W nadchodzących miesiącach elektryczny Explorer będzie dla Lexie nowym domem. Aby lepiej go poznać, spotkała się z ludźmi stojącymi za projektem samochodu, odkryła zaawansowane technologie zastosowane w produkcji i przedstawiła własne sugestie dotyczące dostępnych funkcji.

 

Zobacz film

The all-new electric Ford Explorer driving in the countryside

Nowy, w pełni elektryczny Explorer

Nowy wymiar podróżowania

Zobacz więcej

 

WYRÓŻNIONE ARTYKUŁY