JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Świat Forda > Środowisko > Ford wśród najbardziej etycznych firma na świecie
Top 100 ethical companies visual

Ford wśród najbardziej etycznych firma na świecie

Firma Ford jest jedynym producentem samochodów z tytułem World's Most Ethical Companies 2016 przyznanym przez ośrodek Ethisphere

  • Organizacja Ethisphere® wyróżniła Forda tytułem World’s Most Ethical Companies® w 2016 r.; Ford to jedyny producent samochodów, który został wyróżniony w ten sposób.
  • Każdego roku Ethisphere wyróżnia firmy, które promują etyczne wartości, działają na rzecz wspólnoty korporacyjnej, a także praworządności.
  • Dla konsumentów etyka w biznesie odgrywa coraz ważniejszą rolę; najnowsze badania wskazują, że większość obywateli USA sprawdza informacje dotyczące firmy, zanim skorzystają z jej usług; ponad jedna trzecia zrezygnowała z usług firmy ze względu na jej złą reputację.

DEARBORN, Michigan, 7 marca 2016 r. – Firma Ford Motor Company jest jedynym producentem samochodów, który otrzymał tytuł World's Most Ethical Company® 2016 przyznany przez ośrodek Ethisphere – to prestiżowe wyróżnienie wskazuje, iż etyka biznesu ma coraz większy wpływ na klientów oraz ich decyzje dotyczące zakupów.

„Ten zaszczytny tytuł dedykujemy naszym pracownikom, którzy z pasją wykonują swoje obowiązki i podejmują właściwe decyzje” – powiedział Bill Ford, prezes Ford Motor Company. „Etyka i wspólnota korporacyjna leżą u podstaw naszych działań zmierzających do tworzenia produktów podnoszących poziom życia naszych klientów”.

Firma Ford już siódmy rok z rzędu została wyróżniona tytułem World's Most Ethical Company przez ośrodek Ethisphere.

Ośrodek Ethisphere, globalny lider w zakresie definiowania standardów etycznych i dobrych praktyk handlowych, nagradza firmy, które uzyskały najwyższe oceny w pięciu kategoriach: etyka i zgodność z przepisami, wspólnota korporacyjna i wywiązywanie się z obowiązków, kultura etyki, praworządność i przywództwo oraz reputacja.

Już od wielu lat Ford ceni silną wspólnotę korporacyjną oraz uwzględnia jej wpływ na sukces firmy i budowanie dobrej reputacji. Ponad połowa osób biorących udział w badaniu 2016 Harris Poll Reputation Quotient przyznała, że przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu współpracy z daną firmą najpierw starają się dowiedzieć więcej na temat tego przedsiębiorstwa. Ponad jedna trzecia respondentów oświadczyła, że jeśli firma ma negatywną reputację, nie podejmą współpracy z nią.

„Ford zdaje sobie sprawę, że zaufanie stanowi podstawę wszystkich działań firmy, a jej zaangażowanie w sprawy światowej społeczności pozwala wytłumaczyć fakt, iż Ford jest jedynym producentem samochodów wyróżnianym przez Ethisphere każdego roku począwszy od roku 2010” – powiedział Timothy Erblich, dyrektor zarządzający Ethisphere. „Siódme takie wyróżnienie z rzędu to wielkie osiągnięcie. Gratuluję wszystkim w firmie Ford”.

Informacje na temat systemu ocen ośrodka Ethisphere oraz pełna lista firm wyróżnionych tytułem World's Most Ethical Companies 2016 znajdują się na stronie.

Ford Motor Co.
Harris Corp.
Rockwell Collins lnc.
Xerox
Henkel
Kao
The Aerospace Corp.
L'OREAL
Comme II Faut
Nike
Patagonia
Mattel
General Electric Co.
Barrett Jackson Auction Co.
Texas instruments
Cummins
Johnson Controls
Rabobank
Premier
Rezidor Hotel Group
Wyndham Worldwide
Caterpillar
Deere & Co.
Eaton
Freescale Semiconductor
Milliken and Co.
Duke Energy
FPL Group
National Grid
Standard Chartered Bank
Sempra Energy
Rockwell Automation
Solae
Wegmans

Accenture
Noblis
Pitney Bowes
Dun & Bradstreet
Paychex
Ashland
Waste Management
American Express
The Hartford
The Principal Financial Group
Becton, Dickinson and Co.
Campbell Soup Co.
Royal Philips
General Mills
Dow Corning Corp.
PepsiCo
Ecolab
Flint Hills Resources
ARAMARK
Hewlett-Packard Co.
Sodexo
Adobe Systems
SaIesforce.com
Symantec
Teradata
CH2M Hill
CRH
Fluor
Granite Construction
Parsons
Ricoh
Zappos
Trader Joe's

Svenska Cellulosa
Weyerhaeuser
Cleveland Clinic
AstraZeneca
Novo Nordisk
Jones Lang LaSalle
Starbucks Coffee Co.
Best Buy
Gap
IKEA
Target
Ten Thousand Villages
Avaya
Cisco Systems
T-Mobile
Vodafone Group
Hospital Corp. of America
Nippon Yusen Kabushi Kaisha
J M Smith Corp.
Johns Hopkins
UPS
Thomson Reuters
Time Warner
Whole Foods Market
Intemational Paper
Stora Enso Oyj
Timken
Aflac
Swiss Re
Wisconsin Physicians Service
Westpac Banking Corp.
Wisconsin Energy Corp.
Google

Top