Home > Świat Forda > O firmie > Podziel sie droga
Ford Mustang

Podziel Się Drogą
Bezpieczne drogi dla wszystkich

Drogi są dla wszystkich 

Samochody coraz częściej dzielą się drogą z rowerami. Dlatego tak ważne jest, żeby fani dwóch i czterech kółek byli otwarci na siebie. I właśnie z myślą o tym Ford uruchomił „Podziel Się Drogą” – kampanię mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze, a także zmniejszenie zanieczyszczenia i korków.

Ford Podziel Się Drogą

Aktywnie podróżuję na dwóch i czterech kołach. Nieraz miałem okazję przekonać się, jak wiele frustracji i niebezpieczeństw czyha na naszych drogach zarówno na rowerzystów, jak i kierowców. Kluczem do zmiany tej sytuacji jest uświadomienie użytkownikom bardzo różnych środków transportu, jak dzielić się drogą. To bardzo ważne dla naszego zdrowia, a nawet życia

Bogusław Głód, dyrektor zarządzający Ford Polska

Spójrz na drogę z innej perspektywy

WheelSwap to innowacyjne doświadczenie rzeczywistości wirtualnej. Pozwala ono zobaczyć świat z punktu widzenia rowerzysty czy kierowcy. Cel WheelSwap jest prosty: zachęcić ludzi do wprowadzenia kilku drobnych zmian w sposobie prowadzenia auta lub jazdy rowerem – a wszystko po to, aby każdy z nas czuł się bezpieczniej na drodze.

WheelSwap możesz wypróbować w domu na swoim własnym zestawie VR lub podczas wydarzeń Driving Skills For Life – kliknij tutaj i znajdź najbliższe.

Jazda na rowerze w wirtualnej rzeczywistości
Pojazd techniczny Ford obok rowerzystów

Porady i wskazówki

Poprosiliśmy ekspertów ds. ruchu drogowego o przygotowanie listy wskazówek, które pomogą nam wszystkim bezpieczniej poruszać się po drogach. Dzięki ich znajomości każda podróż rowerem czy samochodem będzie po prostu łatwiejsza, przyjemniejsza i bezpieczniejsza… dla wszystkich.

Top