Home > Osobowe > FOCUS > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Wydajność i osiągi

Nowy Ford Focus został starannie zoptymalizowany pod kątem wydajności. Jego zaawansowana aerodynamiczna konstrukcja zapewnia mniejszy opór powietrza i pomaga obniżyć zużycie paliwa oraz emisję CO2. Dzięki kryjącym się pod maską nowym silnikom benzynowym i wysokoprężnym Focus jest jeszcze bardziej wydajny, oszczędny i nowoczesny.

8-biegowa automatyczna skrzynia z obrotowym przełącznikiem zmiany biegów

8-biegowa automatyczna skrzynia z obrotowym przełącznikiem zmiany biegów

Automatyczną skrzynię biegów w nowym Fordzie Focus cechują szybkie reakcje, płynna zmiana biegów i wydajność. Zapewnia ona szybką zmianę biegów, a dzieki temu łatwe przyspieszanie i wyprzedzanie. Wyposażona jest w nowoczesny obrotowy przełącznik zmiany biegów, który uwalnia dodatkowe miejsce w konsoli środkowej. Skrzynia biegów posiada równiez łopatki do zmiany biegów na kierownicy, co przyczynia sie  do zwiększenia komfortu jazdy.

Maksymalne osiągi silnika

Nowe, silniki benzynowe Ford EcoBoost zapewniają doskonałe zrównoważenie wydajności i osiągów. Wszystkie wersje posiadają funkcję wyłączania cylindra, pomysłowe rozwiązanie, które umożliwia odłączenie jednego z cylindrów silnika, gdy zapotrzebowanie na moment obrotowy jest niskie, na przykład podczas jazdy ze stałą prędkością na autostradzie, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć zużycie paliwa.

Nowy standard silników wysokoprężnych

Nowe silniki wysokoprężne Ford EcoBlue o pojemności 1,5 l oraz 2,0 l zapewniają wydajność zużycia paliwa i wysoki moment obrotowy, zwłaszcza przy niskich prędkościach. Zbudowane z wykorzystaniem zaawansowanych technologii i lekkiej konstrukcji, łączą w sobie imponujące osiągi i wyjątkowe dopracowanie.

6-stopniowa manualna skrzynia biegów

6-stopniowa manualna skrzynia biegów została zoptymalizowana tak, aby zmiana biegów była bardziej płynna, precyzyjna i cicha. Zaprojektowano ją w sposób poprawiający dynamikę jazdy oraz ograniczający zużycie paliwa, gwarantując doskonałe wrażenia z jazdy.

Ford Focus 6-speed manual transmission
Ford Focus eco mode display detail

Wspomaga bardziej ekonomiczną jazdę

Funkcja Ford Eco Mode nieustannie ocenia wpływ zachowania i styl jazdy kierowcy na zużycie paliwa. System analizuje prędkość, zmiany biegów, hamowanie i wyprzedzanie oraz liczbę krótkich i długich tras. Następnie inteligentne oprogramowanie daje wskazówki, jak obniżyć zużycie paliwa.

Top