Home > Osobowe > FOCUS > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Wydajność i osiągi

Poza silnikami beznyznowymi i wysokoprężnymi, Ford Focus dostępny jest również z napędem EcoBoost Hybrid. W porównaniu do samochodów z napędami konwencjonalnymi, silniki EcoBoost Hybrid zapewniają znakomitą wydajność, imponującą oszczędność paliwa i znacznie niższy poziom emisji CO2. Technologia EcoBoost Hybrid wykorzystuje silnik elektryczny połączony z akumulatorem, który stanowi dodatkowe wsparcie dla silnika benzynowego, umożliwiając dłuższą jazdę i mniejszą emisję spalin. Focus EcoBoost Hybrid nie musi być podłączany do zewnętrznego źródła zasilania. Akumulator zasilający napęd elektryczny jest ładowany podczas hamowania regeneracyjnego, które polega na odzyskiwaniu energii zwykle traconej podczas hamowania i przesyłaniu jej do akumulatora hybrydowego.

Wydajność hybrydy

Hybrydowy układ napędowy wspiera możliwości silnika benzynowego, zapewniając większą moc i niewielkie zużycie paliwa. Niezależny 48V akumulator litowo-jonowy, ładowany jest automatycznie podczas hamowania regeneracyjnego, więc nie musisz podłączać samochodu do zewnętrznej ładowarki.

8-biegowa automatyczna skrzynia z obrotowym przełącznikiem zmiany biegów

8-biegowa automatyczna skrzynia z obrotowym przełącznikiem zmiany biegów

Automatyczną skrzynię biegów w Fordzie Focus cechują szybkie reakcje, płynna zmiana biegów i wydajność. Zapewnia ona szybką zmianę biegów, a dzieki temu łatwe przyspieszanie i wyprzedzanie. Wyposażona jest w nowoczesny obrotowy przełącznik zmiany biegów, który uwalnia dodatkowe miejsce w konsoli środkowej. Skrzynia biegów posiada równiez łopatki do zmiany biegów na kierownicy, co przyczynia sie  do zwiększenia komfortu jazdy.

Maksymalne osiągi silnika

Nowe, silniki benzynowe Ford EcoBoost zapewniają doskonałe zrównoważenie wydajności i osiągów. Wszystkie wersje posiadają funkcję wyłączania cylindra, pomysłowe rozwiązanie, które umożliwia odłączenie jednego z cylindrów silnika, gdy zapotrzebowanie na moment obrotowy jest niskie, na przykład podczas jazdy ze stałą prędkością na autostradzie, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć zużycie paliwa.

Nowy standard silników wysokoprężnych

Nowe silniki wysokoprężne Ford EcoBlue o pojemności 1,5 l oraz 2,0 l zapewniają wydajność zużycia paliwa i wysoki moment obrotowy, zwłaszcza przy niskich prędkościach. Zbudowane z wykorzystaniem zaawansowanych technologii i lekkiej konstrukcji, łączą w sobie imponujące osiągi i wyjątkowe dopracowanie.

6-stopniowa manualna skrzynia biegów

6-stopniowa manualna skrzynia biegów została zoptymalizowana tak, aby zmiana biegów była bardziej płynna, precyzyjna i cicha. Zaprojektowano ją w sposób poprawiający dynamikę jazdy oraz ograniczający zużycie paliwa, gwarantując doskonałe wrażenia z jazdy.

Ford Focus 6-speed manual transmission
Ford Focus eco mode display detail

Pomoc w oszczędnej jeździe

System Ford EcoMode nowej generacji nieustannie ocenia zachowanie i styl jazdy kierowcy analizując prędkość, zmiany biegów, hamowanie i wyprzedzanie oraz liczbę krótkich i długich tras. Następnie system podpowiada jak dostosować styl jazdy aby obniżyć zużycie paliwa. Wskazówki wyświetlają się na tablicy rozdzielczej. Po każdej podróży kierowca otrzymuje porównanie tras, a także informacje, które pomogą mu podróżować ekonomiczniej.

Top