Home > Osobowe > FOCUS > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Komfort

Przemyślany design nowego Forda Focus to przede wszystkim funkcjonalne wnętrze, które gwarantuje komfort nawet podczas najdalszych podróży.

Ford Focus touchscreen in detail

Podróżuj komfortowo dzięki SYNC 3

Ford SYNC 3 to najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja systemu SYNC. Jest szybki i intuicyjny w obsłudze. Można nim sterować za pomocą prostych poleceń głosowych w języku polskim. Większe przyciski nowego interfejsu ułatwiają obsługę, a 8'' ekran dotykowy obsługuje gesty znane ze smartfonów i tabletów, dzięki czemu korzystanie z niego jest dziecinnie proste. Ford SYNC 3 jest wyposażony w funkcje AppLink, Apple CarPlay oraz Android Auto umożliwiające wyświetlanie informacji z Twojego telefonu na ekranie dotykowym pokładowego systemu multimedialnego.

Bezkluczykowy system otwierania drzwi i uruchamiania silnika

Bezkluczykowy system Ford KeyFree pozwala otwierać i zamykać drzwi samochodu bez wyciągania kluczyka z kieszeni czy torebki. Rozwiązanie to znakomicie sprawdza się, gdy mamy zajęte ręce (np. zakupami). Po zajęciu miejsca za kierownicą Forda Kuga, aby uruchomić silnik wystarczy tylko nacisnąć na sprzęgło i wcisnąć przycisk rozrusznika.

KeyFree product image
Wheel Controls - steering wheel

Wszystko masz pod ręką

Trójramienna kierownica wielofunkcyjna jest ergonomiczna i przyjazna kierowcy poprzez swą funkcjonalność. Każdy umieszczony na niej przycisk jest w zasięgu palców, a pozycja kierownicy ułatwia prowadzenie i zwiększa widoczność deski rozdzielczej. Opcjonalnie można również wybrać podgrzewaną kierownicę, która jest niezwykle przyjemnym dodatkiem w zimne dni.

Pomysłowe schowki

W środkowej części deski rozdzielczej znajduje się bezpieczne miejsce na smartfony i inne urządzenia mobilne. Wyposażono je w port USB pozwalający na ładowanie i korzystanie z nich podczas jazdy.

Clever storage unit between front seats

Funkcja MyKey - Pożycz samochód i śpij spokojnie

Technologia MyKey® umożliwia kierowcy zaprogramowanie i przypisanie do kluczyka stałych parametrów i ograniczeń takich jak: prędkość maksymalna, głośność systemu audio, przypomnienie o zapięciu pasów, zablokowanie dezaktywacji systemów wspomagających bezpieczeństwo. Ta innowacyjna technologia ma zapewnić właścicielowi spokojny sen a kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo.

A hand holding a car key for Ford
Auto-Dimming Rearview Mirror engaged

Samoczynnie ściemniające się lusterko wsteczne.

Automatycznie wykrywa i redukuje odbicia światła pochodzące z reflektorów pojazdów jadących z tyłu. Dzięki temu rozwiązaniu podróż staje się przyjemniejsza, mniej męcząca i przede wszystkim bezpieczniejsza.

Top