Konfigurator Jazda próbna Znajdź Dealera Umów się na serwis Ask Ford
Home > Osobowe > FOCUS > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Komfort i harmonia z samochodem

Proste linie, elegancja i wyrafinowany styl. Wnętrze zaskoczy Cię komfortem, przestrzenią, stylem jak również technologią. Ford Focus oferuje niezwykłą interakcję z kierowcą dzięki aplikacji FordPass, która łączy się z pokładowym modemem, otwierając przed tobą szereg możliwości i zapewniając wiele powiązanych usług dostępnych w samochodzie i za pośrednictwem smartfonu.

 

Ford Focus FordPass app

Zyskaj dostęp do inteligentnych funkcji

FordPass Connect pozwoli Ci wraz z Fordem Focus przenieść się na wyższy poziom. System oferuje wiele przydatnych funkcji jak bieżące powiadomienia o ruchu drogowym przesyłane bezpośrednio do systemu nawigacji satelitarnej samochodu czy automatyczne połączenie eCall - w przypadku kolizji FordPass Connect wykona połączenie alarmowe do służb ratowniczych, powiadamiając je o lokalizacji pojazdu.

Aby jak najlepiej wykorzystać FordPass Connect, pobierz aplikację FordPass i steruj wieloma różnymi funkcjami za pomocą swojego smartfona. Poprzez aplikację zdalnie otworzysz i zamkniesz swój samochód, sprawdzisz poziom paliwa, przebieg czy poziom ciśnienia w oponach. 

Klucz do świata

Ford Focus może być teraz wyposażony w wbudowany FordPass ConnectFordPass Connect system, który wraz z aplikacją FordPass zapewniają szereg powiązanych usług dostępnych w samochodzie i za pośrednictwem smartfonu.

FordPass Connect ułatwia podróżowanie:

  • Live TrafficLive Traffic przekazuje co 30 sekund aktualne informacje o ruchu drogowym do systemu nawigacji SYNC 3, aby umożliwić wybranie najlepszej trasy
  • Samochodowy punkt Wi-FiHotspot Wi-Fi umożliwia kierowcy i pasażerom bezproblemowe połączenie z Internetem nawet dziesięciu urządzeń
  • W razie wypadku FordPass Connect nawiąże połączenia ze służbami ratowniczymi w systemie eCall, podając lokalizację pojazdu
Klucz do świata
Klucz do świata

Przezorny zawsze ubezpieczony

FordPass Connect ułatwia podróżowanie. Funkcja informacji o lokalnych zagrożeniach takich jak np. wypadek czy roboty drogowe ostrzega kierowcę o nich zanim się pojawią. Jeśli Twój pojazd otrzyma informację o zagrożeniu, na desce rozdzielczej pojawi się ostrzeżenie określające rodzaj utrudnienia i dystans, który Cię od niego dzieli. Dzięki temu możesz lepiej sie przygotować i ustalić alternatywną trasę, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Ford Focus B&O PLAY

Ciesz się doskonałą jakością ulubionej muzyki

Nowy system nagłośnieniowy B&O idealenie pasuje do Forda Focus. Wyjątkowy układ głośników B&O doskonale uzupełnia wyrazistą stylistykę pojazdu, natomiast precyzyjnie i indywidualnie w każdym modelu dostrojony dźwięk poprawia wrażenia z każdej podróży, umożliwiając Ci odkrywanie ulubionej muzyki w takim brzmieniu, jakie zamierzyli sobie wykonawcy.

  • Kalibracja dźwięku dostosowana do danej wersji pojazdu
  • Wysokiej klasy system nagłośnienia z 10 głośnikami
  • Zamontowany w bagażniku głośnik basowy z dwiema cewkami
  • Wybów pomiędzy dźwiękiem stereo lub przestrzennym
  • 675 W mocy
  • Wyjątkowa stylistyka B&O

Dowiedz się więcej

Bezprzewodowa ładowarka

Bezprzewodowa ładowarka

Umożliwia ładowanie kompatybilnych urządzeń bez użycia przewodu do ładownia.

System SYNC 3

Ford SYNC 3 to zaawansowany system multimedialny zapewniający łączność oraz możliwość obsługiwania telefonu, odtwarzacza muzyki i systemu nawigacji dzięki poleceniom głosowym lub za pośrednictwem kolorowego 8-calowego ekranu dotykowego wyposażonego w znaną ze smartfonów i tabletów intuicyjną funkcję przesuwania i zsuwania palcami. Aplikacjami kompatybilnymi z systemem SYNC 3 można sterować za pośrednictwem funkcji AppLink, natomiast aplikacje Apple CarPlay i Android Auto umożliwiają nawigację po smartfonie za pośrednictwem ekranu głównego systemu SYNC 3 zastępującego ekran telefonu.

Ford SYNC 3 ze sterowaniem głosowym i ekranem dotykowym
Ford Focus with adjustable seating close up

Fotele regulowane na 18 sposobów

Komfortowe fotele oferują regulację w 18 kierunkach, zapewniając komfortowe warunki nawet podczas najdłuższej podróży.

Ciepłe wnętrze w mroźny poranek

Podgrzewane przednie fotele z trzema poziomami temperatury. Podgrzewana kierownica. Aplikacja FordPass, przez którą uruchomisz silnik i nagrzejesz wnętrze zanim wsiądziesz do samochodu. Każde z tych rozwiązań sprawia, że nawet w najzimniejszy dzień, jazda Fordem Fiesta jest czystą przyjemnością.Tooltip

Ford Focus heated steering wheel diagram
Ford Focus key free system

Bezkluczykowy system otwierania drzwi

Bezkluczykowy system Ford KeyFree pozwala otwierać i zamykać drzwi samochodu bez wyciągania kluczyka z kieszeni czy torebki. Możesz również skorzystać z aplikacji FordPass, aby zdalnie blokować i odblokowywać drzwi z dowolnego miejsca.

Pożycz samochód i śpij spokojnie dzięki funkcji MyKey

Technologia Ford MyKey® umożliwia kierowcy zaprogramowanie i przypisanie do kluczyka stałych parametrów i ograniczeń takich jak: prędkość maksymalna, głośność systemu audio, przypomnienie o zapięciu pasów, zablokowanie dezaktywacji systemów wspomagających bezpieczeństwo. Ta innowacyjna technologia ma zapewnić właścicielowi spokojny sen a kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo.

 

Ford Focus easy fuel close up

Ford Easy-Fuel – bezkorkowy wlew paliwa

Dzięki systemowi Ford Easy Fuel zatankowanie niewłaściwego paliwa będzie praktycznie niemożliwe. Dlaczego? Niewłaściwa końcówka dystrybutora nie będzie pasować do wlewu. A ponieważ Ford Easy Fuel jest systemem bezkorkowym, nie trzeba brudzić sobie rąk podczas tankowania.

Osłony krawędzi drzwi

Osłony krawędzi drzwi aktywują się po otwarciu drzwi. System pomaga zapobiegać przypadkowym uszkodzeniom, tworząc barierę ochroną między krawędziami drzwi Forda Focus a zaparkowanymi obok pojazdami lub innymi przeszkodami.

 

Top