Home > Osobowe > FOCUS > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Twoje bezpieczeństwo. Nasz priorytet.

Nowy Ford Focus wyróżnia się w swojej klasie również pod względem liczby rozwiązań technicznych, dzięki którym podróżowanie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze. Zaawansowane systemy wspomagające kierowcę korzystają z dwóch kamer, trzech radarów i 12 czujników ultradźwiękowych, które wspólnie mogą monitorować obszar wokół pojazdu i skanować drogę przed nim.

System, który chroni pieszych

System Pre-Collision Assist z funkcją wykrywania pieszych monitoruje odległość względem innych pojazdów i przechodniów nawet po zmroku, dzięki czemu może ostrzec przed potencjalną kolizją. Jeśli kierowca nie zareaguje, system automatycznie rozpocznie hamowanie.
System działa do prędkości 80 km/h, a jego zadaniem jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem pieszych.

Pomoc w hamowaniu przy większych prędkościach

Active Braking to innowacyjna technologia, która uruchamia się przy prędkościach powyżej 50 km/h. System skanuje drogę przed pojazdem, a jeśli wykryje prawdopodobieństwo zderzenia, ostrzega kierowcę. W przypadku braku reakcji na sygnał ostrzegawczy system aktywnego hamowania podnosi ciśnienie w układzie hamulcowym i może automatycznie aktywować hamulce, aby złagodzić skutki kolizji czołowych, a w niektórych wypadkach - zapobiec im.

Pomoc w hamowaniu przy większych prędkościach
Ford Focus driving around the bend

Pełna kontrola nad pojazdem bez względu na warunki

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

System monitorowania ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia to wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

 

Ford Focus alloy wheel close up
Ford Focus isofix seat detail

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów

Nowy Ford Focus został zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo najmłodszym pasażerom. Na tylnych siedzeniach znajdują się punkty mocowania fotelika dziecięcego ISOFIX, które pozwalają na szybką i łatwą instalację dwóch fotelików.

Bezpieczeństwo na 5 gwiazdek

Nowy Ford Focus skutecznie chroni zarówno kierowcę, pasażerów, jak i pieszych. Najlepszym dowodem jest przyznana mu przez Euro NCAP najwyższa ocena pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa.

Euro NCAP
Top