Home > Osobowe > FOCUS > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i zabezpieczenia

Nowy Ford Focus aż czterokrotnie otrzymał nagrody Euro NCAP Advanced. Zostały one przyznane za zastosowanie technologii skierowanych na bezpieczeństwo: monitorowanie koncentracji kierowcy, funkcję wczesnego ostrzegania Forward Alert (element inteligentnego tempomatu), system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach i system kontroli pasa ruchu. Ford Focus otrzymał również maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych NCAP.

 

Ford Focus Tyre Pressure System's information

Ostrzeganie o spadku ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

Bezpieczeństwo na 5 gwiazdek

Ford Focus może poszczycić się wiodącym w klasie pakietem bezpieczeństwa. Znajdziemy w nim wszystko to, co maksymalnie zabezpiecza pasażerów przed skutkami ewentualnego wypadku – od standardowych poduszek dla kierowcy i pasażera, przez boczne kurtyny powietrzne oraz poduszkę zabezpieczającą kolana kierowcy, aż po zaawansowane systemy takie jak Active City Stop czy Emergency Assistance (funkcja Wzywania pomocy).

EURO NCAP logo

Pomaga uniknąć kolizji przy niskich prędkościach

Nowatorski system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS) pozwala na zredukowanie siły uderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością (do 50 km/h). Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.

Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS)

Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS) wykorzystuje szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych w celu zapewnienia ochrony użytkownikom pojazdu.

IPS Safety for your Focus
Focus Control

Pełna kontrola nad pojazdem bez względu na warunki

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Przypomnienie o zapięciu tylnych pasów bezpieczeństwa

System stworzony z myślą o pasażerach podróżujących na tylnych siedzeniach. Jeśli którykolwiek z nich nie zapnie pasów bezpieczeństwa, zostanie to zasygnalizowane sygnałem dźwiękowym oraz wizualnym.

Seat Belt Warning
Focus on the road

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę nad hamowaniem

System przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania zapewniają lepszą kontrolę nad hamowaniem.

Top