Home > Osobowe > FOCUS > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Twoje bezpieczeństwo. Nasz priorytet.

Ford Focus wyróżnia się w swojej klasie również pod względem liczby rozwiązań technicznych, dzięki którym podróżowanie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze. Zaawansowane systemy wspomagające kierowcę korzystają z dwóch kamer, trzech radarów i 12 czujników ultradźwiękowych, które wspólnie mogą monitorować obszar wokół pojazdu i skanować drogę przed nim.

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Zaawansowany system alarmowy Thatcham kategorii 1 obejmuje alarm obwodowy i podwójny zamek antywłamaniowy. System emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, podniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta. 

Powiadomienia o aktywacji alarmu możesz otrzymywać na telefon poprzez aplikację FordPass. 

Ford Focus with red alarm graphic

System, który chroni pieszych

System Pre-Collision Assist z funkcją wykrywania pieszych monitoruje odległość względem innych pojazdów i przechodniów nawet po zmroku, dzięki czemu może ostrzec przed potencjalną kolizją. Jeśli kierowca nie zareaguje, system automatycznie rozpocznie hamowanie.
System działa do prędkości 80 km/h, a jego zadaniem jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem pieszych.

Pomoc w hamowaniu przy większych prędkościach

Active Braking to innowacyjna technologia, która uruchamia się przy prędkościach powyżej 50 km/h. System skanuje drogę przed pojazdem, a jeśli wykryje prawdopodobieństwo zderzenia, ostrzega kierowcę. W przypadku braku reakcji na sygnał ostrzegawczy system aktywnego hamowania podnosi ciśnienie w układzie hamulcowym i może automatycznie aktywować hamulce, aby złagodzić skutki kolizji czołowych, a w niektórych wypadkach - zapobiec im.

Pomoc w hamowaniu przy większych prędkościach
Euro NCAP

Bezpieczeństwo na 5 gwiazdek

Ford Focus skutecznie chroni zarówno kierowcę, pasażerów, jak i pieszych. Najlepszym dowodem jest przyznana mu przez Euro NCAP najwyższa ocena pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa.

FordPass. Spokój umysłu.

FordPass Connect wraz z aplikacją FordPass zapewniają szereg powiązanych usług dostępnych w samochodzie i za pośrednictwem smartfonu. W przypadku kolizji FordPass Connect automatycznie wykona połączenie eCall (połączenie alarmowe) do służb ratowniczych, powiadamiając je o lokalizacji pojazdu. Technologia ta umożliwia również rozmowę z dyspozytorem numeru alarmowego. 

Ford Focus eCall detail with hand flipping the switch
Ford Focus driving around the bend

Pełna kontrola nad pojazdem bez względu na warunki

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

System monitorowania ciśnienia w oponach

System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej.  Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu. Powiadomienia o ciśnieniu w oponach możesz też otrzymywać bezpośrednio na telefon dzięki aplikacji FordPass.

Ford Focus alloy wheel close up
Ford Focus isofix seat detail

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów

Ford Focus został zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo najmłodszym pasażerom. Na tylnych siedzeniach znajdują się punkty mocowania fotelika dziecięcego ISOFIX, które pozwalają na szybką i łatwą instalację dwóch fotelików.

Top