All-New Ford Mustang Mach-E charging

ŁADOWANIE

Wszystko, co należy wiedzieć o ładowaniu Twojego Mustanga Mach-E.

ŁADOWANIE MUSTANGA MACH-E

Ładowanie samochodu elektrycznego jest niezwykle proste. W domu wystarczy podłączyć Mustanga Mach-E do zwykłego gniazdka za pomocą specjalnego przewodu. Możesz również skorzystać z domowej ładowarki Ford Wallbox, która zapewnia większą wygodę i krótszy czas ładowania niż standardowe gniazdko elektryczne. Ładowarka Wallbox została również zaprojektowana tak, aby współpracować z aplikacją FordPass, dzięki czemu możesz zdalnie zarządzać harmonogramem ładowania.

FordPass umożliwia również zlokalizowanie publicznych punktów ładowania rozmieszczonych wzdłuż zaplanowanej trasy, które można udostępnić w systemie nawigacji. Otrzymujesz również dostęp do sieci BlueOvalTM Charge Network, obejmującej ponad 450 000 publicznych stacji ładowania w całej Europie. A także dostęp do sieci szybkiego ładowania prądem stałym IONITY posiadającej wiele punktów w ponad 400 europejskich lokalizacjach.

Ford Mustang Mach-E charging cable close up

KABLE ŁADOWANIA i GNIAZDA

Mustang Mach-E wyposażony jest w dwa kable służące do ładowania: uniwersalny do ładowania w domu oraz drugi do ładowania na stacjach  publicznych prądem zmiennym. Kabel uniwersalny przeznaczony do użytku domowego ma wymienne adaptery, dzięki czemu można go podłączyć zarówno do gniazd domowych, jak i przemysłowych. Do ładowania na stacjach publicznych, które nie posiadają wbudowanych własnych przewodów, służy kabel umożliwiający ładowanie prądem zmiennym. Natomiast stacje publiczne o dużej mocy umożliwiające ładowanie prądem stałym są standardowo wyposażone we własne, wbudowane kable.

Mustang Mach-E charging at home

ŁADOWANIE W DOMU

Ładowanie Mustanga Mach-E w domu jest równie proste jak ładowanie smartfona. Wystarczy podłączyć pojazd do domowego gniazdka elektrycznego 230V za pomocą uniwersalnego kabla do ładowania dostarczonego wraz z samochodem. Można również skorzystać z ładowarki Ford Wallbox (do 11 kW), która oferuje większą wygodę i krótszy czas ładowania niż gniazdko domowe. 8 godzin ładowania zapewnia nawet do 600 km zasięgu lub dodatkowe 55 km w ciągu godziny.

Ładowarka jest kompatybilna z aplikacją FordPass, dzięki czemu możesz zdalnie zarządzać harmonogramem ładowania.

DOMOWY PUNKT ŁADOWANIA

Ładowarka Ford Wallbox (do 11 kW) to najwygodniejszy i najszybszy sposób ładowania samochodu w domu. W ciągu 1 godziny zwiększa zasięg pojazdu o ponad 55 km, a w ciągu nocy może naładować akumulator na 100%

Ładowarka Wallbox o optymalna i zalecana metoda ładowania Forda Mustanga Mach-E. Czas ładowania baterii o standardowym zasiegu (75 kWh) od 10% do 80% pojemności ładowarką Ford Connected Wallbox o mocy 11 kW wynosi niespełna 6 godzin. Baterię o zwiększonym zasięgu (98 kWh) naładujesz ładowarką Ford Connected Wallbox o mocy 11 kW od 10% do 80% pojemności czasie ok. 7.5 godziny. Dostępne ładowarki można znaleźć na stronie www.akcesoria-ford.pl. Ładowarkę wraz z kompleksową usługą montażu możesz zamówić u swojego dealera Forda.

Ford Universal Charging Cable with the home socket

ŁADOWANIE Z DOMOWEGO GNIAZDKA

Uniwersalny kabel do ładowania Forda Mustanga Mach-E można podłączyć do gniazdka przemysłowego o dużej mocy (do 7,4 kW). Zapewnia to szybsze ładowanie baterii w porównaniu do standardowego gniazdka domowego.

Ładowanie poprzez tradycyjne domowe gniazdko elektryczne 230V (do 3 kW) zapewnia zwiększenie zasięgu o ok 15 km na każdą godzinę ładowania.

Zalecamy zapoznanie się z obowiązującymi wymogami dotyczącymi użytkowania energii elektrycznej do ładowania pojazdów elektrycznych w domu. Konieczne może okazać się zlecenie obsługującej Państwa firmie energetycznej wykonania w domu dodatkowej kontroli bezpieczeństwa.

CZAS ŁADOWANIA W DOMU

Porównaj czas ładowania Mustanga Mach-E przy użyciu standardowego domowego gniazdka i ładowarki Ford Wallbox.

Mustang Mach-E home charging graphic

GNIAZDO DOMOWE (2-STYKOWE)

Mustang Mach-E home charging graphic

GNIAZDO DOMOWE (3-STYKOWE)

Mustang Mach-E home charging graphic

ŁADOWARKA FORD WALLBOX

Public charging map

SIEĆ ŁADOWANIA BLUEOVAL™ CHARGE NETWORK

JAK DOTĄD POWSTAŁO JUŻ 450 000 STACJI ŁADOWANIA…

PUBLICZNE STACJE ŁADOWANIA

Forda Mustanga Mach-E naładujesz prądem zmiennym jak i prądem stałym w ponad 150 tyś. publicznych stacjach ładowania w całej Europie.

Ford jest również współzałożycielem IONITY, sieci szybkiego ładowania, która wkrótce ma objąć 400 stacji ładowania i 2400 punktów ładowania przy głównych autostradach Europy.

SIEĆ ŁADOWANIA IONITY

Sieć IONITY to najszybsza droga do naładowania Twojego Mustanga Mach-E. Ładowarki prądu stałego o dużej mocy (150 kW) umożliwiają doładowanie baterii na kolejne 119 km w zaledwie 10 minut.  Idealnie sprawdzają się w przypadku krótkich postojów na autostradzie: szybko ładujesz akumulator podczas kawy lub posiłku.

PUBLICZNE STACJE ŁADOWANIA

Publiczne stacje ładowania świetnie sprawdzają się w podróży i umożliwiają  znacznie szybsze ładowanie samochodu niż w domu.  Ładowarki prądu zmiennego (11 kW) uzupełniają akumulator od 10% do 80% w 7,2h. Ładowarki prądu stałego (50 kW) pozwalają naładować  baterie od 10% do 80% w ciągu 90 minut.

ZNAJDŹ PUBLICZNĄ STACJĘ ŁADOWANIA

Dzięki systemowi SYNC 4A  szybko i łatwo znajdziesz publiczne stacje ładowania zlokalizowane na trasie Twojej podróży. Wystarczy skorzystać z ekranu dotykowego systemu lub prostych poleceń głosowych. SYNC 4A rozpoznaje naturalną mowę i przetwarza polecenia ułatwiając nawigację podczas jazdy. Najbliższe stacje ładownia zostaną wyświetlone na mapie na ekranie systemu. Możesz również skorzystać z funkcji planowania podróży by zaplanować trasę tak, aby uwzględniała publiczne punkty ładowania.

ZAPLANUJ TRASĘ PODRÓŻY

Dzięki inteligentnej funkcji planowania podróży FordPass EV Trip Planner możesz w łatwy sposób zaplanować trasę z postojami na doładowanie i odpoczynek oraz przesłać trasę bezpośrednio do nawigacji pojazdu.

Podczas wyszukiwania celu podróży system wyświetla aktualny stan naładowania i dystans pozostały do przejechania. W razie potrzeby może wskazać na planowanej trasie publiczne stacje ładowania, aby zoptymalizować zasięg, wydajność, czas podróży i przerwy na odpoczynek.

CZAS ŁADOWANIA NA PUBLICZNYCH STACJACH ŁADOWANIA

Porównaj czas ładowania Mustanga Mach-E na trzech różnych typach publicznych stacji ładowania.

Mustang Mach-E public charging graphic

ŁADOWANIE 11 kW

Mustang Mach-E public charging graphic

ŁADOWANIE 50 kW

Mustang Mach-E public charging graphic

ŁADOWANIE IONITY 150kW

All-New Ford Mustang Mach-E in motion driving past the lake

MUSTANG MACH‑E ZASIĘG DO 600 KMCX727   Targeted Range

Koniec z wyprawami na stację benzynową.  Mustang Mach-E to prestiżowy model, otwierający nowy rozdział w historii samochodów elektrycznych. Zarówno wersja z napędem na tylne, jak i na wszystkie koła dostępne są z dwoma typami baterii, które zapewniają zasięg kilkuset kilometrów.

Mapa stacji ładowania

CO WPŁYWA NA ZASIĘG?

Skorzystaj z linków poniżej, aby uzyskać więcej informacji