Nowy Ford Mustang Mach-E podczas ładowania

ŁADOWANIE

Wszystko, co należy wiedzieć o ładowaniu Twojego Forda Mustang Mach-E.

 

ŁADOWANIE W DOMU

Ładowanie Forda Mustanga Mach-E w domu jest równie proste jak ładowanie smartfona. Wystarczy podłączyć samochód do domowego gniazdka elektrycznego za pomocą uniwersalnego przewodu ładowania dostarczonego wraz z pojazdem.

Opcjonalnie dostępna jest ładowarka Ford Wallbox. Oferuje ona większą wygodę i krótszy czas ładowania niż standardowe gniazdko. Ładowarka Wallbox została również zaprojektowana tak, aby współpracować z aplikacją FordPass, dzięki czemu możesz zdalnie zarządzać harmonogramem ładowania.

Ford Connected Wallbox installed on a building

DOMOWY PUNKT ŁADOWANIA

Ładowarka Ford WallboxCX727 Wallbox  to najwygodniejszy i najszybszy sposób ładowania samochodu w domu. W ciągu 1 godziny zwiększa zasięg pojazdu o ponad 32 km, a w ciągu nocy może naładować akumulator na 100%. 

ŁADOWANIE Z UŻYCIEM GNIAZDA W DOMU

Dostarczony uniwersalny kabel ładowania Forda Mustnaga Mach-E można podłączyć do gniazdka przemysłowego o dużej mocy. Zapewnia to szybsze ładowanie baterii w porównaniu do standardowego gniazdka domowego. Jeśli chcesz z niego skorzystać, użyj specjalnego przewodu 3-stykowego dołączonego do samochodu. Każda godzina ładowania zwiększa zasięg o ok 32 kmCX727 charge time.

Ładowanie poprzez tradycyjne domowe gniazdko elektryczne 230V - wymaga znacznie więcej czasu w porównaniu do ładowarki Wallbox czy gniazda przemysłowego. Godzina ładowania zwiększa zasięg o ok. 13 kmCX727 charge time

Zalecamy zapoznanie się z obowiązującymi wymogami dotyczącymi użytkowania energii elektrycznej do ładowania pojazdów elektrycznych w domu. Konieczne może okazać się zlecenie obsługującej Państwa firmie energetycznej wykonanie w domu dodatkowej kontroli bezpieczeństwa.

Ford Universal Charging Cable with the home socket
Public charging map

PUBLICZNE STACJE ŁADOWANIA W EUROPIE

Forda Mustanga Mach-E naładujesz prądem zmiennym jak i prądem stałym w ponad 150 tyś. publicznych stacjach ładowania w całej Europie.

Ford jest również współzałożycielem IONITY, sieci szybkiego ładowania, która wkrótce ma objąć 400 stacji ładowania i 2400 punktów ładowania przy głównych autostradach Europy.

A woman charging an all-new Ford Mustang Mach-E at an IONITY charging station

SIEĆ ŁADOWANIA IONITY

Sieć IONITY to najszybsza droga do naładowania Twojego Mustanga Mach-E. Ładowarki prądu stałego o dużej mocy (150 kW) w 10 minut zapewniają zasięg nawet do 119 kmCX727 charge time. Idealnie sprawdzają się w przypadku krótkich postojów na autostradzie: szybko ładujesz akumulator podczas kawy lub posiłku.

PUBLICZNE PUNKTY ŁADOWANIA

Publiczne punkty ładowania świetnie sprawdzają się w podróży i pozwalają na szybsze niż w domu ładowanie. Ładowarki prądu zmiennego uzupełniają akumulator od 10% do 80% w 7,2hCX727 charge time. Z kolei ładowarki prądu stałego (50 kW) umożliwiają naładowanie 10-80% w ciągu 90 minutCX727 charge time.

A man charging an all-new Ford Mustang Mach-E
All-New Ford Mustang Mach-E in motion driving past the lake

ZASIĘG DO 610 KM CX727 RWD Targeted Range

Koniec z wyprawami na stację benzynową.

CO WPŁYWA NA ZASIĘG?