Ford service repair engineers, conducting an engine check

PRZEGLĄDY OKRESOWE FORDA

NALEŻY ZAWSZE WYKONYWAĆ PRZEGLĄDY ZGODNIE Z HARMONOGRAMEM

Regularne czynności serwisowe pomagają utrzymać Forda w odpowiednim stanie i zmniejszają ryzyko kosztownych, nieprzewidzianych napraw. Dlatego też zalecamy przeprowadzanie regularnych przeglądów serwisowych Twojego Forda. Niektóre korzyści wynikające z regularnych przeglądów serwisowych to ochrona gwarancji* producenta pojazdu i możliwość utrzymania potencjalnej wartości przy odsprzedaży.
 

DLACZEGO WARTO REGULARNIE SERWISOWAĆ POJAZD?  

Regularne przeglądy w serwisie Forda zapewniają korzyści w postaci atrakcyjnych cen i dogodnych terminów wizyt. Zyskujesz również pewność, że wszystkie prace są wykonywane przez wyszkolonych specjalistów firmy Ford przy użyciu oryginalnych części zatwierdzonych przez Forda.

Chętnie przedstawimy wszystkie prace, jakie należy wykonać w Twoim samochodzie. Możesz też zobaczyć, co widzą nasi mechanicy, korzystając z bezpłatnej kontroli Video Check wysyłanej prosto na Twój telefon. Otrzymasz film wideo przedstawiający 30-punktową kontrolę pojazdu, proste podsumowanie wyników oraz, w razie potrzeby, niezobowiązującą wycenę wszystkich prac zalecanych przez naszych mechaników.

Możesz dowiedzieć się online, kiedy upływa termin następnego przeglądu, logując się na swoje konto Forda. Zalecany harmonogram przeglądów znajdziesz również w książce serwisowej dołączonej do Twojego pojazdu.

 

Zaloguj się na swoje Konto Ford

 

* Szczegółowe informacje można znaleźć w gwarancji u najbliższego dealera.

DODATKOWE INFORMACJE NA TEMAT PRZEGLĄDÓW OKRESOWYCH

 • Znamy Twojego Forda lepiej niż ktokolwiek inny. Usługi serwisowe Forda zapewniają szereg korzyści, które pomogą utrzymać samochód w najlepszym stanie:

  • Większe bezpieczeństwo, niezawodność i utrzymanie wartości pojazdu.
  • Kontrola części najbardziej narażonych na zużycie oraz – po konsultacji z klientem – natychmiastowa ich naprawa.
  • używanie oryginalnych części zatwierdzonych przez firmę Ford;
  • całkowita przejrzystość dzięki stałym cenom (placówki w poszczególnych krajach są zobowiązane do sprawdzenia, czy dotyczy to ich rynku);
  • gwarancja mobilności Ford Assistance (dostępna u współpracujących partnerów serwisowych Forda) (placówki w poszczególnych krajach są zobowiązane do sprawdzenia, czy dotyczy to ich rynku).
 • Sposób prowadzenia samochodu może znacząco wpłynąć na częstotliwość wymiany oleju. Inteligentny monitor żywotności oleju (IOLM) w pojazdach marki Ford monitoruje poziom oleju silnikowego i ostrzega o konieczności wymiany za pomocą komunikatu na zestawie wskaźników.

  Aby wydłużyć okres między wymianami oleju, zaleca się:

  • Unikać pozostawiania pracującego silnika podczas postoju. Zwiększa to zużycie paliwa oraz powoduje niepotrzebne zużycie silnika.
  • Jeśli samochód nie jest używany regularnie, należy jeździć z prędkością obrotową powyżej 1700 obr./min przez co najmniej 15 minut tygodniowo.
  • Jeśli pojawi się komunikat „Wymagana wymiana oleju”, skontaktuj się ze swoim lokalnym dealerem Forda.
  • IOLM zostanie zresetowany przez dealera Forda po wymianie oleju silnikowego.
 • Kiedy powinienem/powinnam zlecić serwisowanie pojazdu?

  Choć odstępy między przeglądami mogą różnić się w zależności od modelu pojazdu i typu silnika, należy zasadniczo przestrzegać odstępów określonych w Portfolio serwisowym dostarczonym wraz z pojazdem bądź z harmonogramem przeglądów. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z lokalnym dealerem Forda, który jest w stanie potwierdzić dokładny harmonogram dla Twojego pojazdu, a także poinformować o wszelkich akcjach serwisowych lub czynnościach serwisowych, które mogą być zaległe w Twoim pojeździe. Więcej informacji można znaleźć na stronach Serwis i naprawa.

  Jak mogę utrzymać Forda w jak najlepszym stanie w okresach pomiędzy zaplanowanymi serwisami?

  Każdy pojazd zużywa się. Jednak regularne kontrolowanie pojazdu pozwoli Ci zmaksymalizować szanse na jego sprawne działanie i zapobiec niepotrzebnym – często kosztownym – naprawom w przyszłości.

  Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić samodzielnie, aby zadbać o odpowiednie utrzymanie pojazdu. Oprócz konserwacji lakieru i nadwozia poprzez regularne czyszczenie zgodnie z zaleceniami Forda istnieje kilka innych prostych czynności kontrolnych, które właściciel pojazdu może regularnie wykonywać samodzielnie. 

  Skąd mam wiedzieć, kiedy powinienem/powinnam znów oddać auto do serwisu lub kontroli?

  Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na zarezerwowanie serwisu lub przeglądu pojazdu jest skorzystanie z naszego nowego narzędzia do internetowej rezerwacji.

  Dlaczego Ford określa zmienne okresy serwisowania oleju i stałe okresy serwisowania?

  Zmienne okresy serwisowania oleju zapewniają każdemu klientowi najniższy możliwy koszt posiadania samochodu, w zależności od jego indywidualnego stylu jego użytkowania. Szybkość wyczerpywania się żywotności oleju silnikowego zależy od warunków jazdy. Olej silnikowy może zatem wymagać wymiany przed upływem opublikowanego maksymalnego okresu między przeglądami serwisowymi. Zmienny okres serwisowania oleju nie ma wpływu na obowiązkowe okresy konserwacji. Inteligentny monitor żywotności oleju (Oil-Life Monitor) pomaga również chronić silnik przed przedwczesnym zużyciem i uszkodzeniem.

  Następujące czynniki mogą skrócić czas między wymianami oleju:

  • Częsta jazda w centrum miasta z niską prędkością (poniżej 50 km/h)
  • Regularne krótkie przejazdy (poniżej 3 km)
  • Wysokie obciążenie silnika, np. jazda pojazdem z pełnym obciążeniem, holowanie przyczepy, częste wjeżdżanie na wzniesienia

   

  Jeśli na panelu instrumentów pojawi się komunikat „Wymagana wymiana oleju” przed upływem opublikowanego okresu między przeglądami serwisowymi, czy można korzystać z pojazdu bez wymiany oleju?

  Jeśli na wyświetlaczu pojawi się taki komunikat, olej należy wymienić przed przejechaniem kolejnych 1500 km lub w ciągu 1 miesiąca (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej); IOLM powinien zostać zresetowany przez dealera Forda. Brak wymiany oleju spowoduje przedwczesne zużycie, uszkodzenie lub nawet awarię silnika.

Skorzystaj z poniższych przydatnych linków, aby dowiedzieć się więcej