Home > Osobowe > TOURNEO COURIER > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Osiągi i zużycie paliwa

Duża moc. Niskie zużycie paliwa. Ideale połączenie dla każdego kierowcy. Mocne silniki benzynowe i wysokoprężne dostępne w Fordzie Tourneo Courier są skonstruowane tak, aby oszczędność paliwa była zauważalna już od pierwszych kilometrów.

Maksymalne osiągi silnik

Rewolucyjny 1-litrowy trzycylindrowy silnik benzynowy EcoBoost zapewnia tyle mocy (100 KM), ile można oczekiwać po jego konwencjonalnym odpowiedniku o pojemności 1,6l – przy zużyciu paliwa niższym o 24% oraz emisji CO2 zredukowanej o 25% i wynoszącej jedynie 129 g/km dzięki funkcji Auto-Start-Stop. Nic dziwnego, że Ford EcoBoost szósty rok z rzędu został wyróżniony tytułem Międzynarodowy Silnik Roku w kategorii 1.0 litra.

Ekonomiczne silniki wysokoprężne o dużej mocy

Wybierz jeden z ekonomicznych silników Duratorq TDCi o pojemności 1,5 litra i mocy 100 KM lub 120 KM (dostępne z automatyczną i manualną skrzynią biegów). W połączeniu z opcjonalną funkcją Auto-Stop-Start oraz blokadą do 100 km/h otrzymasz rekordowo niskie zużycie paliwa oraz emisję CO2 na poziomie 115 g/km (dla 100 KM).

Ekonomiczne silniki wysokoprężne o dużej mocy. Ford Tourneo Courier
Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop. Ford Tourneo Courier

Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop

Gdy samochódstoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim.

Mały promień skrętu

Ford Tourneo Courier charakteryzuje się wysokimi możliwościami manewrowymi. Jego promień skrętu wynosi zaledwie 10,55 metra. Pozwala to na łatwe i bezpieczne poruszanie się po zatłoczonych ulicach i parkingach.

Mały promień skrętu. Ford Tourneo Courier
Długi okres między przeglądami technicznymi ogranicza koszty. Ford Tourneo Courier

Długi okres między przeglądami technicznymi ogranicza koszty

Wszystkie części i elementy Tourneo Courier zostały wykonane z materiałów o przedłużonej żywotności i zaprojektowane tak, aby mogły działać jak najdłużej bez żadnych napraw. To dlatego okresy pomiędzy przeglądami to 30 000 km lub 1 rok.

Top