Home > Osobowe > S-MAX > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Prowadzenie

Aerodynamiczna linia nadwozia, innowacyjne rozwiązania oraz technologie takie jak Auto Start-Stop sprawiają, że wybierając Forda S-MAX nie musisz iść na żadne kompromisy.

Pewne prowadzenie bez względu na warunki drogowe

Inteligentny napęd na wszystkie koła (AWD) błyskawicznie reaguje na zmiany podłoża i automatycznie przekazuje odpowiednią ilość momentu obrotowego do tych kół, które mogą go najlepiej wykorzystać. Zapewnia to doskonałą przyczepność i kontrolę nad pojazdem.

Układ wspomagania kierownicy, który dostosowuje się do warunków

Elektryczny układ wspomagania kierownicy EPAS (Electric Power Assisted Steering) automatycznie dostosowuje się do prędkości jazdy i warunków.  Przy jeździe z niewielką prędkością system sprawia, że obrót kierownicy jest lżejszy. Zwiększa to możliwości manewru. Jednak wraz ze wzrostem prędkości rośnie opór kierownicy. W ten sposób kierowca lepiej czuje samochód i ma zapewnioną łatwiejszą kontrolę nad pojazdem. Teraz EPAS kontroluje również zjeżdżanie z toru jazdy, uwzględniając boczne wiatry i inne warunki drogowe.

Oczy dookoła głowy

W Fordzie S-MAX dostępna jest kamera parkowania z przodu z szerokim kątem widzenia, która ułatwia włączanie się do ruchu na skrzyżowaniach lub manewrowanie na parkingach o ograniczonej widoczności na boki. Kąt widzenia kamery wynoszący ok. 180 stopni sprawi, ze poczujesz się pewniej za kierownicą Forda S-MAX.

Bezstresowe parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego

Z Fordem S-MAX parkowanie nie będzie żadnym problemem. Funkcja parkowania prostopadłego pozwala zaparkować pojazd pomiędzy innymi autami bez konieczności dotykania kierownicy. Z kolei funkcja parkowania równoległego pomoże zaparkować miedzy pojazdami zaparkowanymi wzdłuż jezdni. Obie funkcje systemu Active Park Assist najpierw wykrywają odpowiednie miejsce, a następnie pomagają kierowcy zaparkować samochód. System Park Out Assist wspomaga natomiast manewr wyjazdu z równoległego miejsca parkingowego. Układ odpowiada za kierowanie, podczas gdy kierowca operuje pedałem gazu, hamulca i biegami. Po wykonaniu manewru system wyświetla na desce rozdzielczej informację o konieczności przejęcia kontroli nad kierownicą przez kierowcę. Dodatkowo system Side Parking Aid (SPA) emituje dźwiękowe ostrzeżenia oraz wyświetla na monitorze odległość do przeszkód znajdujących się wokół pojazdu.

Bezstresowe parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego. Ford S-MAX.
Innowacyjne wycieraczki - Clearview

Innowacyjne wycieraczki - Clearview

W przeciwieństwie do tradycyjnych spryskiwaczy, system Clearview rozprowadza płyn po całej długości przednich piór. Wszystko dzięki specjalnym otworom w ramieniu wycieraczki. Dostarczają one płyn bezpośrednio na ścieżkę ruchu każdego pióra. Efekt? Idealnie czysta szyba gwarantująca doskonałą widoczność, a także mniej zużytego płynu do spryskiwaczy.

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy

Jedną z funkcji systemu Ford SYNC 3 jest funkcja Emergency AssistanceFord Assistance. Gdy dojdzie do wypadku, uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Tak długo, jak telefon komórkowy jest podłączony do Ford SYNC 3, system może wykorzystać go do połączenia ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą.

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy. Ford S-MAX.
Top