JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Osobowe > PUMA > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Prowadzenie

Ford Puma wyposażony jest w szereg innowacyjnych technologii dbających o Twój komfort i wspomagających bezpieczeństwo. Ford Co-Pilot360 obejmuje wiele współpracujących ze sobą systemów, dzięki którym możesz kontrolować przyspieszanie, hamowanie i kierowanie. Należą do nich Inteligentny tempomat, System zapobiegania kolizjom oraz System wspomagający omijanie przeszkód. Wszystkie z nich monitorują, co dzieje się wokół pojazdu i ostrzegą Cię w razie potencjalnych zagrożeń. Funkcja wyboru trybu jazdy umożliwia wybranie jednego z pięciu dostępnych trybów, w zależności od preferencji kierowcy i warunków panujących na drodze.

Ford Puma podczas jazdy po mieście

Osobisty asystent kierowcy

Ford Co-Pilot360 obejmuje szereg technologii zwiększających komfort i radość z jazdy. Dla przykładu, Inteligentny tempomat automatycznie dostosowuje szybkość jazdy w zależności od odległości do pojazdu jadącego przed Tobą. System ten potrafi nawet rozpoznawać znaki drogowe i odpowiednio dostosowywać szybkość.

 

Zaawansowany tempomat

Inteligentny tempomat dostosowuje prędkość jazdy w zależności od odległości do pojazdu jadącego przed Tobą. Wystarczy ustawić pożądaną prędkość i odległość od pojazdu poprzedzającego, aby Inteligentny tempomat automatycznie zachował wskazany dystans, gdy warunki na drodze nie pozwalają na jazdę o określonej prędkości.

Ford Puma podczas jazdy po mieście - widok z przodu
Wnętrze Forda Puma ze zbliżeniem na kierownicę i cyfrową deskę rozdzielczą

System wspomagający manewr omijania przeszkody

System wspomagający omijanie przeszkód (Evasive Steering Assist) wykrywa pojazdy, pieszych oraz inne obiekty na drodze. W przypadku ryzyka kolizji poprawi manewrowość auta, pomagając uniknąć zderzenia.

Funkcja wyboru trybu jazdy

Różne tryby jazdy pozwolą Ci dostosować samochód do swoich preferencji poprzez regulowanie reakcji przepustnicy, układu kierowania, a nawet zachowania skrzyni biegów. Dostępnych jest pięć różnych trybów, w tym Normalny, ECO, Sportowy, Śliska nawierzchnia oraz Droga nieutwardzona. Każdy z nich komunikowany jest odrębną ikonką wyświetlaną na cyfrowej desce rozdzielczej.

Ekran dotykowy systemu SYNC 3

Parkowanie jest proste…

Słupki, rowery oraz niskie murki dostrzeżesz na ekranie kamery cofania umieszczonym na centralnej konsoli. System nie tylko pokazuje przedmioty, które mógłbyś przeoczyć, lecz wyświetla wirtualne linie wspomagające parkowanie nawet w ciasnych przestrzeniach. Kamera włącza się automatycznie po wybraniu biegu wstecznego.

…lub pozwól, by Puma się tym zajęła

Parkowanie na ruchliwej ulicy lub w ciasnym miejscu może być uciążliwe. Niemniej jednak dzięki systemowi parkowania jest to prostsze, niż przypuszczasz. Po aktywacji system identyfikuje odpowiednie miejsce parkingowe, a następnie automatycznie naprowadza na nie pojazd. System ten pomoże Ci również wyjechać z miejsca parkingowego. Wystarczy, że będziesz obsługiwać pedał gazu, hamulec i skrzynię biegów.

Ford Puma zaparkowany wzdłuż chodnika
Top