Home > Osobowe > NOWA PUMA > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Osiągi i zużycie paliwa

Zaawansowane silniki EcoBoost Hybrid zapewniają znakomitą wydajność, imponującą oszczędność paliwa i znacznie niższy poziom emisji CO2 w porównaniu do silników konwencjonalnych.

Czym jest hybryda?

Technologia EcoBoost Hybrid w Fordzie Puma pozwala zwiększyć wydajność. Pojazd hybrydowy nie jest napędzany wyłącznie energią elektryczną. Napęd elektryczny stanowi jedynie dodatkowe wsparcie dla silnika benzynowego, umożliwiając dłuższą jazdę i mniejszą emisję spalin.

Ford Puma nie musi być podłączany do zewnętrznego źródła zasilania, ponieważ osobny akumulator zasilający napęd elektryczny jest ładowany podczas jazdy np. podczas hamowania. Hamowanie regeneracyjne polega na odzyskiwaniu energii z hamowania i przesyłaniu jej do akumulatora hybrydowego.

Silnik 1.0 EcoBoost

Dbanie o czyste środowisko nie musi wiązać się z pójściem na kompromis. Silnik benzynowy 1.0 l EcoBoost to sześciokrotny zwycięzca nagrody Międzynarodowego Silnika Roku. W Fordzie Puma dostępny jest w wariancie 125 KM lub 155 KM również w wersji hybrydowej zapewniając niezrównane osiągi, jakich oczekiwałoby się od konwencjonalnego silnika 1.5-litrowego, jednak przy mniejszym zużyciu paliwa i niższym poziomie emisji CO2.

New Puma powerful and fuel-efficient diesel engines
Ford Puma close up on manual transmission

6-stopniowa manualna skrzynia biegów

6-stopniowa manualna skrzynia biegów w Fordzie Puma została zoptymalizowana w taki sposób, by umożliwić bardziej płynną, precyzyjną i cichszą zmianę biegów. Została zaprojektowana tak, aby poprawić dynamikę jazdy, a także zmniejszyć zużycie paliwa, gwarantując doskonałe wrażenia  z jazdy.

Top