PUMA CECHY I FUNKCJE

PROWADZENIE

Ford Puma wyposażony jest w szereg innowacyjnych technologii dbających o Twój komfort i wspomagających bezpieczeństwo. Ford Co-Pilot360 obejmuje wiele współpracujących ze sobą systemów, dzięki którym możesz kontrolować przyspieszanie, hamowanie i kierowanie. Należą do nich inteligentny tempomat, system zapobiegania kolizjom oraz system wspomagający omijanie przeszkód. Ta innowacyjna technologia nie tylko monitoruje, co dzieje się wokół pojazdu, ale również ostrzega Cię w przpadku potencjalnych zagrożeń. Dodatkowo funkcja wyboru trybu jazdy umożliwia wybranie jednego z pięciu dostępnych trybów, w zależności od preferencji i warunków panujących na drodze.

Ford Puma podczas jazdy po mieście

OSOBISTY ASYSTENT KIEROWCY

Ford Co-Pilot360 obejmuje szereg technologii zwiększających komfort i przyjemność z jazdy. Dla przykładu, Inteligentny tempomat automatycznie dostosowuje prędkość jazdy, jednocześnie utrzymując bezpieczną odległość od pojazdu jadącego przed Tobą. System ten potrafi również rozpoznawać znaki drogowe i automatycznie dostosowywać do nich prędkość jazdy.

ZAAWANSOWANY TEMPOMAT

Inteligentny tempomat dostosowuje prędkość jazdy w zależności od odległości do pojazdu jadącego przed Tobą. Wystarczy ustawić pożądaną prędkość i odległość od pojazdu poprzedzającego, aby Inteligentny tempomat automatycznie zachował wskazany dystans, gdy warunki na drodze nie pozwalają na jazdę o określonej prędkości.

Ford Puma podczas jazdy po mieście - widok z przodu
Wnętrze Forda Puma ze zbliżeniem na kierownicę i cyfrową deskę rozdzielczą

SYSTEM WSPOMAGAJĄCY OMIJANIE PRZESZKÓD

System Emergency Steering Assist wykrywa pojazdy, pieszych oraz inne obiekty na drodze oraz wspomaga omijanie ich. A w przypadku wykrycia ryzyka kolizji poprawia manewrowość auta, w celu uniknięcia zderzenia.

Wybór trybu jazdy - zbliżenie na cyfrową deskę rozdzielczą

FUNKCJA WYBORU TRYBU JAZDY

Zwiększ swoje wrażenia z jazdy, dzięki możliwości wyboru trybów jazdy, które dostosowują reakcję przepustnicy, układ kierowniczy, a nawet sposób zmiany biegów do Twojego stylu jazdy. Dostępnych jest aż pięć różnych trybów, w tym Normal, ECO, Sport, Slippery i Trail. Istotne informacje wyświetlane są na cyfrowym zestawie wskaźników, zmieniając się w zależności od wybranego trybu jazdy.

Ford Puma jadący pod prąd - widok zza kierownicy

SYSTEM WERYFIKUJĄCY PRAWIDŁOWY KIERUNEK JAZDY

Funkcja ostrzegania przed jazdą pod prąd (Wrong Way Alert) wykorzystuje przednią kamerę oraz informacje z systemu nawigacji w celu weryfikacji prawidłowego kierunku jazdy. System emituje wizualne i akustyczne ostrzeżenia, jeśli miniesz znak zakazu wjazdu.

Ekran dotykowy systemu SYNC 3

PARKOWANIE JEST PROSTE JAK NIGDY, PARKUJ SAMODZIELNIE...

Słupki, rowery oraz niskie murki dostrzeżesz na ekranie kamery cofania umieszczonym na centralnej konsoli. System nie tylko pokazuje przedmioty, które mógłbyś przeoczyć, lecz wyświetla wirtualne linie wspomagające parkowanie nawet w ciasnych przestrzeniach. Kamera włącza się automatycznie po wybraniu biegu wstecznego.

 

Ford Puma zaparkowany wzdłuż chodnika

…LUB POZWÓL, BY TWOJA PUMA SIĘ TYM ZAJĘŁA

Parkowanie na ruchliwej ulicy lub w ciasnym miejscu może być uciążliwe. Jednak, dzięki systemowi automatycznego parkowania jest to prostsze, niż myślisz. Po aktywacji system identyfikuje odpowiednie miejsce parkingowe, a następnie automatycznie naprowadza na nie pojazd. System ten pomoże Ci również wyjechać z miejsca parkingowego. Wystarczy, że będziesz obsługiwać pedał gazu, hamulec i skrzynię biegów.

Ford Puma z włączonymi światłami LED do jazdy dziennej - zbliżenie na reflektory

PRZEDNIE ŚWIATŁA DOŚWIETLAJĄCE ZAKRĘTY

Reflektory LED dają bardzo wyraźną i intensywną wiązkę światła. Ich elementem są również unikalne, charakterystyczne światła LED do jazdy dziennej oraz statyczne światła doświetlające zakręty, gdy wykonasz skręt o ponad 30 stopni.

 

Zbliżenie na zewnętrzne lusterko z włączoną diodą systemu BLIS

DODATKOWA PARA OCZU

System monitorowania martwego pola (Blind Spot Information System) ostrzega kierowcę o pojeździe znajdującym się w martwym polu widzenia, poprzez włączenie dyskretnych diod wbudowanych w boczne lusterka po odpowiedniej stronie.

OSIĄGI I ZUŻYCIE PALIWA

Ford Puma z napędem hybrydowym idealnie wpisuje się w nową erę przyjaznych dla środowiska pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Zaawansowane silniki EcoBoost Hybrid zapewniają znakomitą wydajność, imponującą oszczędność paliwa i znacznie niższy poziom emisji CO2 w porównaniu do samochodów z konwencjonalnymi napędami. Dodatkowo Puma EcoBoost Hybrid dostępna jest teraz z nową 7-biegową automatyczną skrzynią PowerShift, która gwarantuje płynną i mniej wymagającą jazdę – szczególnie na zatłoczonych miejskich ulicach.

Niebieski Ford Puma mija nowoczesny budynek

CZYM JEST HYBRYDA?

Technologia EcoBoost Hybrid w Fordzie Puma wykorzystuje silnik elektryczny połączony z 48-woltowym akumulatorem litowo-jonowym, co pozwala zwiększyć wydajność. Pojazd hybrydowy nie jest jednak napędzany wyłącznie energią elektryczną. Napęd elektryczny stanowi tylko wsparcie dla silnika benzynowego, zapewniając dodatkową moc i poprawiając przyspieszenie. Ford Puma nie wymaga ładowania z zewnętrznego źródła zasilania, ponieważ akumulator zasilający napęd elektryczny jest ładowany podczas jazdy, na przykład poprzez hamowanie regeneracyjne, które polega na odzyskiwaniu energii zwykle traconej podczas hamowania i przesyłaniu jej do akumulatora hybrydowego. Wszystko to dodatkowo pozwala zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2.

SILNIK 1.0 ECOBOOST

Dbanie o środowisko nie musi wiązać się z pójściem na kompromis. 

Silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1.0 litra to sześciokrotny zdobywca nagrody Międzynarodowego Silnika Roku. I nic dziwnego. W Fordzie Puma dostępny w opcji hybrydowej, w wariancie 125 KM lub 155 KM mocy, zapewnia powalające osiągi, przy mniejszym zużyciu paliwa i niższym poziomie emisji CO2 – co oznacza, że jest on nie tylko przyjazny dla środowiska, ale także dla Twojego portfela.

W Fordzie Puma silnik 1.0 Ecoboost Hybrid o mocy 125 KM i 155 KM  dostępny jest ze skrzynią 6-stopniową manualną lub 7-stopniową automatyczną Powershift.

Nowe mocne i oszczędne silniki Diesla
Zbliżenie na dźwignię zmiany biegów Forda Pumy

NOWOCZESNA AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW

Nowa 7-biegowa, automatyczna skrzynia dwusprzęgłowa PowerShift, dostępna w Pumie z silnikami EcoBoost Hybrid o pojemności 1.0 litra sprawia, że jazda staje się przyjemniejsza i mniej stresująca – szczególnie w ruchu miejskim. Szybka i płynna zmiana biegów uzupełnia elektrycznie wspomagane osiągi hybrydowego układu napędowego, co wpływa na poprawę wrażeń z jazdy.

Ford Puma z silnikiem 1.0 EcoBoost Hybrid o mocy 155 KM i skrzynią PowerShift osiąga przyspieszenie od 0-100 km/h w zaledwie 8.7 sekundy.

Zbliżenie na dźwignię zmiany biegów Forda Pumy

MANUALNA SKRZYNIA BIEGÓW

Sześciostopniowa manualna skrzynia biegów w Fordzie Puma została zoptymalizowana w taki sposób, by umożliwić bardziej płynną, precyzyjną i cichszą zmianę biegów, a tym samym poprawić dynamikę jazdy i zmniejszyć zużycie paliwa, gwarantując przy tym doskonałe wrażenia i osiągi.

Niebieski Ford Puma stoi przed przejściem dla pieszych

MNIEJSZE ZUŻYCIE PALIWA, DZIĘKI SYSTEMOWI AUTO START-STOP

Gdy samochód stoi (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, system Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Aby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto Start-Stop jest najbardziej zauważalna podczas jazdy w mieście.

KOMFORT JAZDY

Wzorowa stylistyka, współgrająca z perfekcyjną ergonomią i przestronnością. Wnętrze Forda Puma otula Cię stylowym wzornictwem i eleganckim wykończeniem ze skóry. 

Daj się zaskoczyć nowoczesnym i unikalnym rozwiązaniom w zakresie komfortu, takich jak funkcja masażu odcinka lędźwiowego w przednich fotelach, a także możliwość zdejmowania i prania pokrowców.

Jasne wykończenie wnętrza potęguje wrażenie wyrafinowanego stylu. Szereg inteligentnych funkcji i innowacyjnych technologii daje Ci pełną kontrolę nad pojazdem.

Od cyfrowego zestawu wskaźników, przez zaawansowany 8-calowy ekran dotykowy, po szereg dodatkowych usług i funkcji dostępnych za pośrednictwem systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC 3 i wbudowanego modemu FordPass Connect - każdy element został zaprojektowany tak, aby zapewnić Ci przyjemność z jazdy na najwyższym poziomie.

Ekran dotykowy Forda Puma wyświetlający mapę

KLUCZ DO ŚWIATA WZAJEMNYCH POŁĄCZEŃ

Ford Puma wyposażony jest w modem FordPass Connect.System FordPass Connect Oferuje on wiele przydatnych funkcji dostępnych za pośrednictwem aplikacji FordPass, w tym podgląd aktualnego stanu pojazdu, zdalne zamykanie i otwieranie zamków drzwi, funkcję lokalizacji pojazu czy bieżące powiadomienia o ruchu drogowymLive Traffic free access przesyłane bezpośrednio do systemu nawigacji. Informacje o lokalnych zagrożeniach wyświetlane są w postaci charakterystycznych symboli na cyfrowym wyświetlaczu wskaźników i informują o wszelkich możliwych przeszkodach. A w przypadku kolizji system FordPass Connect wykona połączenie eCallSystem eCall jest do służb ratowniczych, powiadamiając je o lokalizacji pojazdu.

Dowiedz się więcej

ZYSKAJ DOSTĘP DO INTELIGENTNYCH FUNKCJI

FordPass Connect pozwoli Ci wraz z Fordem Puma przenieść się na wyższy poziom. System oferuje wiele przydatnych funkcji jak bieżące powiadomienia o ruchu drogowym przesyłane bezpośrednio do systemu nawigacji satelitarnej samochodu czy automatyczne połączenie eCall - w przypadku kolizji FordPass Connect może wykonać połączenie alarmowe do służb ratowniczych, powiadamiając je o lokalizacji pojazdu.

Aby jak najlepiej wykorzystać FordPass Connect, pobierz aplikację FordPass i steruj wieloma różnymi funkcjami za pomocą swojego smartfona. Poprzez aplikację zdalnie otworzysz i zamkniesz swój samochód, sprawdzisz poziom paliwa, przebieg czy poziom ciśnienia w oponach.

Kobieta trzyma telefon komórkowy z uruchomioną aplikacją FordPass
Zbliżenie na cyfrową tablicę rozdzielczą Forda Pumy

CYFROWY WYŚWIETLACZ NA TABLICY WSKAŹNIKÓW

Wyjątkowym punktem centralnym wnętrza Forda Puma jest nowy cyfrowy zestaw wskaźników. Na kolorowym wyświetlaczu LCD o przekątnej 12,3 cala wyświetlane są w wysokiej rozdzielczości informacje, przy użyciu intuicyjnych i łatwych do odczytania ikon, które zmieniają kolor i konfigurację w zależności od wybranego trybu jazdy.

Można również ustalić piorytety wyświetlanych informacji, w tym alertów nawigacyjnych, a także zaprogramować preferowane ustawienia dla poszczególnych kierowców.

Zbliżenie na ekran dotykowy systemy SYNC 3

SYSTEM SYNC 3

Ford SYNC 3 to zaawansowany system multimedialny zapewniający łączność oraz możliwość obsługiwania telefonu, odtwarzacza muzyki i systemu nawigacji, dzięki poleceniom głosowym lub za pośrednictwem kolorowego 8-calowego ekranu dotykowego. Aplikacjami kompatybilnymi z systemem SYNC 3 można sterować za pośrednictwem funkcji AppLink, natomiast aplikacje Apple CarPlay i Android Auto umożliwiają nawigację po smartfonie za pośrednictwem ekranu głównego systemu SYNC 3 zastępującego ekran telefonu.

Zbliżenie na głośnik w słupku A Forda Pumy

KRYSTALICZNIE CZYSTY DŹWIĘK

We wnętrzu Forda Puma możesz cieszyć się najwyższą jakością dźwięku niezależnie od swoich upodobań muzycznych. Dlaczego? Ponieważ wyposażyliśmy go w wysokiej klasy system audio B&O o mocy 575 W, obejmujący 10 głośników i subwoofer, który zapewnia niezrównaną głębię i czystość dźwięku. Możesz też dostosować ustawienia dźwięku do swojego nastroju i cieszyć się jakością dźwięku prosto z sali koncertowej.

Przekrój przednich foteli prezentujący maty masujące

FOTELE Z FUNKCJĄ MASAŻU ODCINKA LĘDŹWIOWEGO

Przednie fotele w Fordzie Puma mogą być wyposażone w funkcję masażu odcinka lędźwiowego zapewniającą dodatkowy komfort oraz podparcie. Funkcja masażu z możliwością regulacji, może być włączana jednym dotknięciem przycisku i działa kojąco na zmęczone mięśnie, dzieki czemu idealnie sprawdzi się podczas długich podróży.

Zbliżenie na zdejmowane pokrowce tylnych foteli

ROZLANE NAPOJE? ZABŁOCONE ŁAPKI CZWORONOGA? ŻADEN PROBLEM.

Ford Puma został wyposażony w zdejmowane  pokrowce z przednich i tylnych foteli. Mają zintegrowane zapięcie na zamek, dzięki czemu w razie  zabrudzenia można je łatwo zdjąć i uprać w pralce co stanowi znaczne ułatwienie w codziennym użytkowaniu samochodu.

Widok na panoramiczny dach Forda Pumy

WPUŚĆ TROCHĘ SŁOŃCA

Dwuczęściowy otwierany dach panoramiczny Forda Pumy pozwoli Ci cieszyć się ciepłem promieni słonecznych. Szklany dach zapewnia dostęp naturalnego światła, sprawiając, że wnętrze staje się jaśniejsze i wydaje się bardziej przestronne. Dach panoramiczny umożliwia dopływ świeżego powietrza, gdy jest otwarty, a przesuwana szyba z powłoką odbijającą promienie słoneczne utrzymuje przyjemny chłód we wnętrzu, gdy jest zamknięta. Natomiast elektrycznie sterowana osłona przeciwsłoneczna zapewnia w razie potrzeby cień i prywatność.

Zbliżenie na podgrzewaną kierownicę Forda Pumy

CIEPŁE WNĘTRZE W MROŹNY PORANEK

Podgrzewane przednie fotele z trzema poziomami temperatury. Podgrzewana kierownica. Aplikacja FordPass, poprzez którą uruchomisz silnik i nagrzejesz wnętrze zanim wsiądziesz do samochodu. Każde z tych rozwiązań dostępne w Fordzie Puma sprawia, że nawet w najzimniejszy dzień, jazda jest czystą przyjemnością.

*Zdalne uruchamianie jest dostępne tylko w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów.

Niebieski Ford Puma ze złożonym lusterkiem - zbliżenie

ELEKTRYCZNIE SKŁADANE LUSTERKA BOCZNE

Elektryczne lusterka automatycznie składają się po zamknięciu samochodu, aby zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu. Można je również złożyć, naciskając przycisk. Dodatkowo wyposażone są one w kierunkowskazy i funkcję podgrzewania.

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA

Zaawansowane funkcje ostrzegą Cię przed potencjalnym zagrożeniem kolizją, a inteligentne systemy pomogą utrzymać pojazd pod kontrolą i uniknąć ewentualnego wypadku: Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. To dlatego w Fordzie Puma umieszczono szereg inteligentnych technologii wspomagających, które zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie Twoim, Twojej rodziny, a także innych uczestników ruchu.

Wizualizacja działania systemu zapobiegania kolizjom z funkcją wykrywania pieszych

SYSTEM, KTÓRY POMAGA CHRONIĆ PIESZYCH

System zapobiegania kolizjom z funkcją wykrywania pieszych wykorzystuje kamery do monitorowania drogi przed pojazdem. System ostrzega kierowcę w razie zagrożenia kolizją bądź wykrycia pieszego lub rowerzysty. W przypadku braku reakcji w odpowiednim czasie system automatycznie uruchomi układ hamulcowy, aby zmniejszyć skutki lub całkowicie zapobiec czołowemu zderzeniu.

WIĘKSZA EFEKTYWNOŚĆ HAMOWANIA W PRZYPADKU ZAGROŻENIA

System wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) jest w stanie rozpoznać sytuację, w której niezbędne okaże się hamowanie awaryjne i optymalizuje ciśnienie w układzie hamulcowym, aby zapewnić niezawodność hamowania.

Wizualizacja działania systemu wspomagania hamowania awaryjnego
Wizualizacja działania systemu monitorowania ciśnienia w oponach

SYSTEM MONITOROWANIA CIŚNIENIA W OPONACH

System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej.  Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu. Powiadomienia o ciśnieniu w oponach możesz też otrzymywać bezpośrednio na telefon, dzięki aplikacji FordPass.

ZACHOWANIE PEŁNEJ KONTROLI

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieustannie monitoruje parametry jazdy. Zaawansowane czujniki układu przeciwblokującego oraz systemy kontroli trakcji pozwalają wykryć utratę przyczepności i automatycznie aktywują hamowanie poszczególnymi kołami, stabilizując pojazd.

Jadący Ford Puma z systemem stabilizacji toru jazdy
Ford Puma podczas jazdy po mieście

MAKSYMALNA PRZYCZEPNOŚĆ PRZY MINIMALNYM WYSIŁKU

Zaawansowany układ kontroli trakcji (TCS) zapobiega buksowaniu kół i zapewnia maksymalną możliwą przyczepność, osiągi i stabilność, gdy są one najbardziej potrzebne. System ten nieustannie monitoruje i rozkłada moc na poszczególne koła, zapewniając stałą przyczepność podczas przyspieszania.

Symbol niezapiętych pasów jest wyświetlany na cyfrowej tablicy rozdzielczej

PRZYPOMNIENIE O ZAPIĘCIU PASÓW

Jeżeli kierowca czy siedzący z przodu pasażer nie zapną pasów bezpieczeństwa, przypomni im o tym specjalny sygnał dźwiękowy.

Wizualizacja działania systemu poduszek powietrznych

SYSTEM PODUSZEK POWIETRZNYCH

Oprócz przednich poduszek powietrznych dla kierowcy i pasażera, Forda Puma wyposażono również w poduszki boczne chroniące okolice klatki piersiowej, kurtyny powietrzne, a także zagłówki zabezpieczające przed urazami kręgów szyjnych.

Symbol mocowań ISOFIX umieszczony na fotelu

TROSKA O BEZPIECZEŃSTWO NAJMŁODSZYCH

Nowy Ford Puma został zaprojektowany tak, aby chronić dzieci w każdym momencie podróży. Na tylnych siedzeniach znajdują się punkty mocowania fotelika dziecięcego ISOFIX, które pozwolą z łatwością umieścić tam dwa foteliki.

Wizualizacja działania alarmu Thatcham

ZABEZPIECZENIE PUMY PRZED KRADZIEŻĄ

Uruchamiany wraz podwójnym zablokowaniem zamków Forda Puma, zaawansowany system alarmowy Thatcham kategorii 1 obejmuje alarm obwodowy i podwójny zamek antywłamaniowy. System emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, podniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta. Dodatkowo, został on zaprojektowany tak, aby nowa technologia pozwala zapobiec niepożądanemu holowaniu Forda Puma.

Powiadomienia o aktywacji alarmu możesz otrzymywać na telefon przez aplikację FordPass bez względu na to, gdzie jesteś. Z kolei SecuriAlert wyśle powiadomienie na Twój smartfon, jeśli wykryje próby nieautoryzowanego dostępu - nawet przy użyciu duplikatu kluczyka.

UŻYTECZNOŚĆ I KOSZTY

Nowoczesny styl życia często wymaga pomysłowego podejścia. Dzięki najlepszej w swojej klasie, bezkompromisowej pojemności bagażnika nawet do 456 litrów, Ford Puma wciela w życie ten sposób myślenia. Oprócz stylowego wnętrza, pięknie wyrzeźbione nadwozie Pumy jest zrównoważone przemyślaną funkcjonalnością.

Niebieski Ford Puma z otwartym bagażnikiem i przegrodą bagażową MegaBox

TO SIĘ NAZYWA PORZĄDEK!

Przestrzeń ładunkowa Forda Puma to innowacyjna, niższa przegroda bagażowa MegaBox. Przegroda MegaBox zapewnia nie tylko dodatkowe 80 litrów przestrzeni ładunkowej, ale także umożliwia przewożenie przedmiotów o wysokości do 115 cm. Ponadto ma wodoodporną powłokę i korek spustowy, co ułatwia czyszczenie wodą. To idealne miejsce na schowanie mokrych butów lub zabłoconego sprzętu sportowego.

PRZESTRZEŃ NA WSZYSTKO, CZEGO POTRZEBUJESZ

W Fordzie Puma znajdziesz przestrzeń na wszystko, czego potrzebujesz. Tylne siedzenia można złożyć w stosunku 60/40 lub też złożyć je całkowicie w celu zwiększenia przestrzeni na bagaż.

Niebieski Ford Puma z otwartym bagażnikiem - widok z tyłu
Ruchoma półka za tylnym siedzeniem

RUCHOMA PÓŁKA ZA TYLNYM SIEDZENIEM

Ford Puma wyposażony jest w półkę za tylnym siedzeniem, która nie jest przymocowana do drugiego rzędu siedzeń i unosi się wraz z klapą bagażnika, dzięki czemu zmienia swoje położenie, aby zapewnić przestrzeń na większe przedmioty.

Ford Puma - Drzwi bagażnika otwierane bez pomocy rąk

DRZWI BAGAŻNIKA OTWIERANE I ZAMYKANE ELEKTRYCZNIE I BEZDOTYKOWO

Otwieranie i zamykanie bagażnika w Fordzie Puma jest niezwykle łatwe, nawet wtedy kiedy masz zajęte ręce. Gdy masz kluczyk w kieszeni lub torebce, wystarczy, że wykonasz lekki ruch nogą pod środkową częścią tylnego zderzaka, a drzwi bagażnika otworzą się lub zamkną bez konieczności dotykania czegokolwiek. Można je również otworzyć i zamknąć siedząc we wnętrzu pojazdu.

Ford Puma z hakiem holowniczym

WIĘCEJ BAGAŻU?

Jeśli potrzebujesz przewieźć większe, nieporęczne przedmioty z pomocą przyjdą Ci opcjonalne relingi dachowe i hak holowniczy z możliwością łatwego demontażu.

Skorzystaj z linków poniżej, aby uzyskać więcej informacji