Fiesta ST in motion

OSIĄGI

Fiesta ST making a turn

MECHANICZNY UKŁAD RÓŻNICOWY
O OGRANICZONYM POŚLIZGU 

Ford Fiesta ST jest dostępny z zaawansowanym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu (mLSD), który zapewnia lepszą przyczepność
i kontrolę – zwłaszcza na sypkich i nierównych nawierzchniach. Umożliwia on bardziej równomierne przekazywanie momentu obrotowego między kołami przedniej osi. Jeśli jedno koło utraci przyczepność, większy moment obrotowy silnika zostanie przekazany na drugie koło, poprawiając tym samym stabilność samochodu.

SZYBSZY START

Ford Fiesta ST został wyposażony w specjalny układ Launch Control wspomagający ruszanie z miejsca bez buksowania kół. Włącz Launch Control przyciskiem na kierownicy, wrzuć jedynkę, wciśnij maksymalnie pedał gazu i zwolnij sprzęgło. System samodzielnie skonfiguruje zawieszenie i układ napędowy tak, aby zagwarantować maksymalne przyśpieszenie. 

ST Launch control
Exhaust close-up

AKTYWNY UKŁAD WYDECHOWY
I ELEKTRONICZNE WZMOCNIENIE DŹWIĘKU 

Nowy Ford Fiesta ST – podobnie jak Mustang GT – jest wyposażony
w aktywny układ wydechowyNew Fiesta ST 9. Jest to nowe rozwiązanie, które pozwala na ustawienie wydawanego dźwięku – można podkręcić odgłos silnika w trybie Race Track lub wyciszyć w trybie Quiet.

Focus ST steering wheel

TRYBY JAZDY 

Każdy z trzech dostępnych trybów jazdy (Normal, Sport i Track) precyzyjnie dostraja pracę silnika, modyfikując mapę wtryskiwaczy, zmieniając położenie przepustnicy oraz dostosowując czułość pedału hamulca i układu kierowniczego. Synergia ulepszonego układu zmiennego rozdziału momentu obrotowego z elektronicznym systemem stabilizacji toru jazdy oraz sportowa charakterystyka zawieszenia odpowiadają za optymalne prowadzenie, bez względu na to, czy jedziesz autostradą, czy ścigasz się na torze.

Ford Performance Shift Light Indicator close-up

WSKAŹNIK ZMIANY BIEGÓW

Został on zaprojektowany z myślą o optymalizacji zmiany biegów i poprawie osiągów. Umieszczone na obrotomierzu czerwone logo ST zapala się, aby zasygnalizować, że nadszedł moment na zmianę biegu.

PROWADZENIE I CHARAKTERYSTYKA ZAWIESZENIA 

W samochodzie zastosowano sprężyny kierunkowe oraz sportowe dolne belki skrętne. Zaawansowane technicznie zawieszenie Fiesty ST jest tak dopracowane, aby zapewnić kierowcy precyzyjne prowadzenie oraz wyjątkowy poziom kontroli i stabilności w każdych warunkach.

Ford Fiesta ST rear three quarter view
Fiesta ST front three quarter view

OSIĄGI I ZUŻYCIE PALIWA

Ecoboost engine render

SILNIK ECOBOOST

Zastosowany w Fieście ST trzycylindrowy silnik EcoBoost o pojemności 1,5 litra wyposażono w turbosprężarkę o zoptymalizowanej konstrukcji, która zapewnia wyższe ciśnienie doładowania i redukuje opóźnienie reakcji. O efektywną pracę silnika dba również dwustopniowa pompa oleju minimalizująca tarcia i wibracje. Fiesta ST łączy również technologię wtrysku do kolektora dolotowego z wtryskiem bezpośrednim, co pomaga uzyskać jeszcze wyższą moc i szybszą reakcję.

RĘCZNA 6-STOPNIOWA SKRZYNIA BIEGÓW 

Ręczna sześciobiegowa przekładnia pozwala wykorzystać pełnię mocy silnika. Krótkie i szybkie zmiany biegów zapewniają gładkie i precyzyjne prowadzenie na każdym kilometrze.

Close-up of a gear shift
Fiesta ST side view in motion

PROWADZENIE

Ford Fiesta using Adaptive cruise control

TEMPOMAT ADAPTACYJNY
Z REGULOWANYM OGRANICZNIKIEM PRĘDKOŚCI 

Adaptacyjny tempomat to system kontroli prędkości, który monitoruje drogę przed samochodem. Adaptive Cruise Control pozwala wybrać i utrzymywać prędkość (od 20 do 110 km/h) z jaką chce jechać kierowca, a gdy wykryje pojazd znajdujący się przed Twoim samochodem, zwolni lub zahamuje, by zapewnić odpowiednią odległość między pojazdami. Gdy droga znów będzie pusta, system przywróci ustawioną prędkość. Ford Fiesta ST jest również wyposażony w regulowany ogranicznik prędkości, który pozwala ustawić maksymalną prędkość, nie pozwalając kierowcy na jej przekroczenie.New Fiesta ST 6  „RES”

Ford Fiesta ST on a road

SYSTEM UTRZYMANIA PASA RUCHU

Korzystając z umieszczonej z przodu pojazdu kamery, system monitoruje drogę przed autem i rozpoznaje, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa przy wyłączonym kierunkowskazie. W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy. Gdy kierowca nie zareaguje na ostrzeżenie, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu spowoduje, że kierowca odczuje na kierownicy siłę układu wspomagania, kierującą pojazd na właściwy pas ruchu. Kierowca może świadomie pominąć działanie systemu, kontynuując manewr w zaplanowany sposób.

System przechodzi automatycznie w stan uśpienia, gdy prędkość spada poniżej 65 km/h. Można go również wyłączyć ręcznie.

Ford Fiesta-ST Traffic Sign Recognition video

OGRANICZNIK PRĘDKOŚCI
Z ROZPOZNAWANIEM ZNAKÓW DROGOWYCH 

System pozwala ustawić prędkość maksymalną, a także rozpoznaje znaki z ograniczeniem prędkości i ostrzega kierowcę o ich ewentualnym przekroczeniu. Do dyspozycji kierowcy jest także system weryfikując prawidłowy kierunek jazdy.

Ford Fiesta rear view in motion

WSKAŹNIK BEZPIECZNEGO ODSTĘPU 

Trójkolorowy symbol wyświetlany w zestawie wskaźników ułatwia określenie bezpiecznej odległości między pojazdami. Kolor szary oznacza największy dystans, a czerwony najkrótszą bezpieczną odległość od pojazdu jadącego z przodu.

Ford Fiesta ST close-up of a headlight

INTELIGENTNE REFLEKTORY PRZEDNIE LED

Nowe przednie reflektory LED
z charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej oferują doskonałą widoczność oraz atrakcyjne wzornictwo. Adaptacyjny system przedniego oświetlenia dostosowuje kształt wiązki światła do natężenia ruchu, rodzaju drogi – miejska, wiejska, autostrada – wykonywanych manewrów – parkowanie czy pokonywanie zakrętów.New Fiesta ST 6

Ford Fiesta rear view camera

KAMERA COFANIA

Słupki, śmietniki i murki już nigdy więcej nie będą zagrożeniem. Kamera cofania pokaże na ekranie, co znajduje się za samochodem. Funkcja ta nie tylko informuje kierowcę o przeszkodach, ale także pomaga podczas parkowania, wyświetlając wirtualne linie wprowadzające pojazd nawet
w najciaśniejsze miejsca. Kamera cofania włącza się automatycznie po wrzuceniu wstecznego biegu, zapewniając jeszcze większą wygodę.New Fiesta ST 6

Parking distance sensors graphic

BEZSTRESOWE PARKOWANIE

Czujniki parkowania pomagają ocenić odległość między samochodem
a dowolna przeszkodą znajdującą się z tyłu lub z przodu pojazdu. Emitowany sygnał dźwiękowy nasila się wraz ze zbliżaniem do wykrytego obiektu. Funkcja ta pomaga w szybkim i wygodnym parkowaniu.New Fiesta ST 6

Ford Fiesta using Adaptive cruise control

FORD SYNC Z FUNKCJĄ WZYWANIA POMOCY

Jedną z funkcji systemu Ford SYNC 3 jest Emergency Assistance. Gdy dojdzie do wypadku, uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Tak długo, jak telefon komórkowy jest podłączony do Ford SYNC 3, system może wykorzystywać go do połączenia ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą. W każdej chwili możesz zdecydować o przerwaniu połączenia.New Fiesta ST 1 New Fiesta ST 6

SYSTEM OSTRZEGAJĄCY KIEROWCĘ
O ZMĘCZENIU

Driver Alert to system, który kontroluje poziom zmęczenia kierowcy
i ostrzega, jeśli na podstawie analizy stylu jazdy wykryje spadek koncentracji prowadzącego pojazd. W zestawie wskaźników pojawi się wówczas ikona ostrzegawcza sugerująca przerwę na odpoczynek.New Fiesta ST 6

Ford Fiesta using Driver alert
Ford Fiesta using Hill Start Assist

DODATKOWA KONTROLA PODCZAS RUSZANIA POD GÓRĘ

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) zapobiega cofnięciu się pojazdu podczas ruszania pod górę. Podwyższone ciśnienie w układzie hamulcowym jest utrzymywane przez dodatkowe 2,5 sekundy, dzięki czemu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał gazu. System jest również przydatny w przypadku zatrzymywania się
i ruszania na śliskiej nawierzchni.New Fiesta ST 6

Driver sitting behind the wheel of a Fiesta, looking at a smartphone

ŁĄCZNOŚĆ

Ford SYNC Monitor

FORD SYNC 3.2

System Ford SYNC 3.2New Fiesta ST 6 łączy się z Twoim smartfonem za pośrednictwem aplikacji Android Auto lub Apple CarPlayNew Fiesta ST 1. Z poziomu 8" kolorowego ekranu dotykowego lub za pomocą prostych poleceń głosowych możesz zarządzać wieloma funkcjami zarówno telefonu, jak i samochodu – od odbierania i wykonywania połączeń przez odczytywanie wiadomości SMS po sterowanie klimatyzacją, systemem audio czy nawigacją satelitarną z informacjami
o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym.

CYFROWA DESKA ROZDZIELCZA

Nowy cyfrowy panel wskaźników LCD o przekątnej 12,3 cala może odbierać oraz wyświetlać rozmaite informacje w postaci łatwych do odczytania wykresów i komunikatów, w tym dotyczących prędkości jazdy, poziomu paliwa czy nawigacji satelitarnej. Można wybrać rodzaj oraz styl prezentowanych danych, a także zaprogramować preferencyjne ustawienia dla poszczególnych kierowców.

Man holding a steering wheel
B&O speaker

SYSTEM AUDIO B&O 

Doskonała jakość dźwięku i stylowe wzornictwo. Ten najwyższej klasy 10-głośnikowy system audio został stworzony i dostrojony do nowej Fiesty przez inżynierów dźwięku B&O. Subwoofer doskonale wkomponowany w tylną półkę i charakterystyczne wzory głośników Bang & Olufsen doskonale uzupełniają wyrazistą stylizację samochodu.

Mobile phone showing FordPass App

APLIKACJA FORDPASS

Korzystaj z licznych funkcji łączności i interakcji z samochodem za pośrednictwem smartfona. Aplikacja FordPassNew Fiesta ST 3 umożliwia monitorowanie lokalizacji Twojego samochodu i danych dotyczących jazdy, a także dostarcza aktualne informacje o ruchu drogowym czy stanie technicznym pojazdu. Dzięki niej z poziomu telefonu możesz też zdalnie zamknąć lub odblokować drzwi, a nawet uruchomić silnik i nagrzać wnętrze (tylko w modelach z automatyczną skrzynią biegów).

FordPass Connect

SYSTEM FORDPASS CONNECT

Ford Fiesta ST może być wyposażony w technologię FordPass ConnectNew Fiesta ST 4. System oferuje wiele przydatnych funkcji, w tym dostęp do WiFi 4G LTE nawet dla dziesięciu urządzeń oraz możliwość przesyłania celu podróży ze smartfona do systemu nawigacji pojazdu. A gdy sparujesz FordPass Connect z aplikacją FordPass zyskasz dostęp do zaawansowanych funkcji zdalnych, które pozwolą Ci monitorować stan techniczny i sterować wybranymi funkcjami samochodu z dowolnego miejsca na świecie. 

BEZPRZEWODOWE ŁADOWANIE SMARTFONÓW

We wnętrzu Forda Fiesta ST znajdziesz schowek, który nie tylko pomieści nawet największe smartfony, ale również bezprzewodowo naładuje baterię (dostępne dla kompatybilnych telefonów).

Phone charging next to a gear shift
Woman beside a Fiesta ST

KOMFORT JAZDY

Front seats of a Fiesta ST

SPORTOWE FOTELE 

Przednie sportowe fotele zostały opracowane przez inżynierów z zespołu Ford Performance. Są regulowane na 14 sposobów, co pozwala na uzyskanie optymalnej pozycji za kierownicą. Ponadto czterokierunkowa regulacja części lędźwiowej zapewnia wysoki poziom podparcia i komfortu nawet podczas dalekich podróży.

Steering wheel of a Fiesta ST

PODGRZEWANE FOTELE I KIEROWNICA

Fotele kierowcy i pasażera dysponują trzema różnymi ustawieniami ogrzewania, o którego natężeniu informuje czerwona lampka. Równie praktycznym i wygodnym rozwiązaniem jest ogrzewana kierownica. Teraz nawet w mroźny poranek, chłodny dzień lub zimny wieczór możesz komfortowo ruszyć w drogę.

Ford Fiesta showing KeyFree system

BEZKLUCZYKOWY SYSTEM OTWIERANIA DRZWI

Bezkluczykowy system Ford KeyFree pozwala otwierać i zamykać drzwi samochodu bez wyciągania kluczyka z kieszeni czy torebki. Możesz również skorzystać z aplikacji FordPassNew Fiesta ST 3, aby zdalnie blokować i odblokowywać drzwi z dowolnego miejsca.

POŻYCZ SAMOCHÓD I ŚPIJ SPOKOJNIE
Z FUNKCJĄ MYKEY.

Technologia Ford MyKey® umożliwia kierowcy zaprogramowanie
i przypisanie do kluczyka stałych parametrów i ograniczeń takich jak: prędkość maksymalna, głośność systemu audio, przypomnienie o zapięciu pasów, zablokowanie wyłączenia systemów bezpieczeństwa. Ta innowacyjna technologia ma zapewnić właścicielowi spokojny sen a kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo.

Ford MyKey
Ford Fiesta frosted windshield

PODGRZEWANA PRZEDNIA SZYBA QUICKCLEAR

Walka z lodem, śniegiem czy mgłą na przedniej szybie to przeszłość. Wystarczy nacisnąć guzik, a niewidoczne elementy grzewcze w kilka sekund oczyszczą ja za Ciebie.

AKTYWNA OSŁONA KRAWĘDZI DRZWI 

Po otwarciu drzwi samochodu schowana nakładka zabezpieczająca natychmiast wysuwa się zapewniając ochronę lakieru krawędzi drzwi Twojego Forda oraz zapobiega wgnieceniom na drzwiach samochodów zaparkowanych obok. 

Ford Fiesta showing door edge protector
Man siting in the driver's seat of a Fiesta ST

BEZPIECZEŃSTWO

Ford Fiesta showing pre-collision assist

SYSTEM ZAPOBIEGANIA KOLIZJOM
Z FUNKCJĄ WYKRYWANIA PIESZYCH

System zapobiegania kolizjom z funkcją wykrywania pieszych (Pre-Collision Assist) wykorzystuje kamery do monitorowania drogi na odcinku do 130 metrów przed pojazdem. System ostrzega kierowcę w razie zagrożenia kolizją bądź wykrycia pieszego lub rowerzysty. W przypadku braku reakcji
w odpowiednim czasie system automatycznie uruchomi układ hamulcowy, aby zmniejszyć skutki kolizji lub całkowicie zapobiec czołowemu zderzeniu.New Fiesta ST 9

* Układ przeznaczony do pracy przy prędkościach do 80 km/h oraz w nocy.

BEZPIECZNE UTRZYMANIE PRZYCZEPY W LINII TORU JAZDY

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.Pamiętaj

Ford Fiesta towing jet ski
Ford Fiesta displaying emergency brake assist

WSPOMAGANIE HAMOWANIA AWARYJNEGO 

System wspomagania hamowania awaryjnego poprawia efektywność hamowania w sytuacji awaryjnej. Jest on sterowany automatycznie przez elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC), który wyczuwa siłę nacisku na pedał hamulca i w razie konieczności zwiększa ją.

Ford Fiesta-ST front three quarter view

ELEKTRONICZNY SYSTEM STABILIZACJI TORU JAZDY 

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS i układem kontroli trakcji pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Close up of rear wheel in motion

OSTRZEGANIE O SPADKU CIŚNIENIA
W OPONACH

System pomiaru ciśnienia to wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

Skorzystaj z linków poniżej, aby uzyskać więcej informacji