JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Osobowe > MONDEO > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Poczuj się pewnie podczas jazdy

Ford Mondeo jest wyposażony w mocne i ekonomiczne silniki, a także w szereg inteligentnych technologii. Efekt: doskonałe osiągi i precyzyjna kontrola nad pojazdem. Wybierz układ z napędem hybrydowym lub zaawansowany silnik wysokoprężny, a dostaniesz moc i osiągi, których potrzebujesz. Połączenie inteligentnych technologii i zaawansowanej inżynierii oznaczają wyjątkową ekonomiczność i niską emisję CO2 bez względu, na który układ się zdecydujesz.

Wydajniejszy sposób ładowania akumulatora

Technologia Regenerative Breaking wykorzystuje energię wytwarzaną w trakcie hamowania samochodu do ładowania akumulatora zasilającego silnik elektryczny, który to wspomaga pojazd przy ruszaniu pozwalając mu uzyskać optymalne warunki pracy.

Ford Mondeo Hybrid – Inteligentny układ ładowania akumulatora (Regenerative Braking)
Ford Mondeo przejeżdżający przez przejście dla pieszych

Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop

Gdy samochód stoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim.

Lepsza aerodynamika i większa oszczędność

Aktywna Żaluzja Chłodnicy reguluje przepływ powietrza przez chłodnicę i komorę silnika. Przy wolnej jeździe otwory wentylacyjne pozostają otwarte i zapewniają chłodzenie silnika, natomiast przy wyższych prędkościach, zamykają się automatycznie, poprawiając aerodynamikę i zmniejszając zużycie paliwa.

Zbliżenie na grill Ford Mondeo
6-biegowa manualna skrzynia biegów

6-biegowa manualna skrzynia biegów

6-biegowa, manualna skrzynia biegów jest prosta i łatwa w obsłudze. Została zaprojektowana tak, by płynnie przenosić nawet wysoki moment obrotowy, zapewniając jednocześnie precyzyjną zmianę biegów. Współpracuje z silnikiem wysokoprężnym EcoBlue o pojemności 2.0 l.

Nowy standard silników wysokoprężnych

Nowy silnik wysokoprężny Ford EcoBlue o pojemności 2.0 i mocy 150 KM lub 190 KM to zaawansowany silnik z turbodoładowaniem zapewniający wysokie osiągi i wydajność. Jest ekonomiczny, cechuje się krótkim czasem reakcji oraz cichą pracą.

Nowy silnik wysokoprężny Ford EcoBlue
Nowoczesny obrotowy przełącznik zmiany biegów

Automatyczna skrzynia z obrotowym przełącznikiem biegów

Automatyczną skrzynię biegów w Fordzie Mondeo cechują szybkie reakcje, płynna zmiana biegów i wydajność. Zapewnia ona szybką zmianę biegów a tym samym łatwe przyspieszanie i wyprzedzanie. Wyposażona jest w nowoczesny obrotowy przełącznik zmiany biegów, który uwalnia dodatkowe miejsce w konsoli środkowej.

Top