Home > Osobowe > KA+ > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Każda podróż to czysta przyjemność

Bez względu na to czy poruszasz się w mieście czy w trasie nowy Ford KA+ zapewni Ci dynamiczną i przyjemną jazdę. Znajdziesz w nim wiele funkcjonalnych technologii, które ułatwiają użytkowanie auta i pomagają zmniejszyć koszty związane z jego eksploatacją.

Automatyczne reflektory

Automatyczne reflektory

Nowy Ford KA+ może być wyposażony w automatyczne reflektory. Czujniki zmierzchu  wykrywają spadek natężenia światła i automatycznie uruchamiają przednie reflektory – zarówno w momencie zapadnięcia zmierzchu, jak i wjazdu do tunelu.

Tempomat

Ustaw prędkość, zdejmij nogę z pedału gazu i relaksuj się podróżą. Tempomat z systemem ograniczania prędkości pozwoli Ci ustawić stałą prędkość pojazdu i cieszyć przyjemną oraz oszczędną jazdą. 

Tempomat
Czujniki parkowania tyłem

Czujniki parkowania tyłem

Prowadząc Forda KA+ nie musisz już rezygnować z parkowania w miejscach wymagających trudniejszego manewrowania.
Ostrzegawczy sygnał akustyczny pomaga ocenić odległość między tyłem samochodu a przeszkodą, ułatwiając wykonywanie manewrów i parkowanie.

 

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Układ ułatwiający ruszanie pod górę (HLA) zapobiega cofnięciu się pojazdu.
Po zwolnieniu pedału hamulca, gdy pojazd stoi, układ nadal hamuje koła, by kierowca miał wystarczająco dużo czasu na przeniesienie stopy z pedału hamulca na pedał przyspieszenia, co zapobiega stoczeniu się pojazdu.

 

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę
Top