Home > Osobowe > KA+ > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Prowadzenie

Lekki i zwinny. Doskonale reagujący i bezpieczny. Ford KA+ znakomicie sprawdza się w każdych warunkach. 

Dzięki licznym inteligentnym technologiom ten niewielki samochód oferuje 
Ci równie dużo, co jego więksi konkurenci. Zastosowane rozwiązania są gwarancją płynnej i przyjemnej jazdy oraz maksymalnego bezpieczeństwa.

Ford KA+ to radość podróżowania – zarówno po mieście, jak i w trasie.

Łatwe parkowanie w ciasnych miejscach. Ford KA+

Łatwe parkowanie w ciasnych miejscach

Tylne czujniki parkowania minimalizują ryzyko wgnieceń i zadrapań podczas wjeżdżania i wyjeżdżania z miejsc parkingowych. Jeśli podczas cofania pojazdu czujniki wykryją przeszkodę, urządzenie emituje dźwiękowe sygnały ostrzegawcze. Częstotliwość sygnałów wzrasta wraz ze zbliżaniem się do przeszkody.

Mniej męczące i bardziej oszczędne podróżowanie

Tempomat z regulowanym systemem ograniczania prędkości utrzymuje wcześniej ustawioną prędkość pojazdu. Pozwala to zaoszczędzić paliwo, zminimalizować ryzyko przekroczenia dozwolonej prędkości oraz utrzymać stałą prędkość bez konieczności trzymania nogi na pedale gazu.

Mniej męczące i bardziej oszczędne podróżowanie. Ford KA+
Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę. Ford KA+

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) zapobiega cofnięciu się pojazdu podczas ruszania pod górę. Podwyższone ciśnienie w układzie hamulcowym jest utrzymywane przez dodatkowe 2,5 sekundy, dzięki czemu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał gazu. System jest również przydatny w przypadku zatrzymywania się i ruszania na śliskiej nawierzchni.

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy. Ford KA+

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy

Jedną z funkcji systemu Ford SYNC 3 jest funkcja Emergency AssistanceFord Assistance. Gdy dojdzie do wypadku, uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Tak długo, jak telefon komórkowy jest podłączony do Ford SYNC 3, system może wykorzystać go do połączenia ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą.

Top