Home > Osobowe > KA+ > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Niskie koszty, wysoka wydajność

Nowy Ford KA+ stworzony jest do podróży. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i inteligentnym technologiom łatwo oszczędzisz paliwo.

Auto-Start-Stop

Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop

Gdy samochód stoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), układ Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła. Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto-Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim.

Ekonomiczny silnik

Nowy Ford KA+ napędzany jest trzycylindrowym silnikiem benzynowym Ti-VCT o pojemności 1.2 l, który jest dostępny w dwóch wersjach o mocy 70 KM lub 85 KM. Obie wersje spełniają normę emisji spalin Euro 6.2 i zapewniają niskie zużycie paliwa.

Ekonomiczny silnik
Wskaźnik zmiany biegów

Wskaźnik zmiany biegów

Umieszczony na desce rozdzielczej wskaźnik zmiany biegów sygnalizuje optymalny moment zmiany biegów dla zwiększenia oszczędności paliwa. To prosty i skuteczny sposób na ekonomiczną podróż.

Podstawowe informacje o podróży

Komputer pokładowy podaje praktyczne dane dotyczące długości trasy, zużycia paliwa, prędkości i temperatury powietrza na zewnątrz, a także przybliżoną informację, ile kilometrów można jeszcze przejechać na pozostałym w baku paliwie. Informacje te okazują się szczególnie przydatne na długich trasach albo gdy kierowca wie, że będzie poruszać się po bezdrożach.

Podstawowe informacje o podróży
Top