Home > Osobowe > GALAXY > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Komfort jazdy

Ford Galaxy wyznacza nowe standardy w zakresie jakości podróżowania.

Szybka konfiguracja przestrzeni pasażerskiej

Konfiguracja foteli w Fordzie Galaxy jest niezwykle łatwa. Innowacyjny system EasyFold pozwala aranżować wnętrze w zależności od potrzeb. W tylnej części bagażnika umieszczono panel sterowania, który za pomocą jednego przycisku umożliwia składanie wszystkich foteli drugiego rzędu. Nowością w segmencie jest funkcja automatycznego składania i rozkładania foteli trzeciego rzędu (Easy Power Fold), za co również odpowiada ten sam panel sterowania.

Pobierz aplikację FordPass i ułatw sobie życie

Aplikacja FordPass daje możliwość zdalnego sterowania wieloma różnymi funkcjami w pojeździe.

  • Zdalne zamykanie i otwieranie drzwi samochodu
  • Zdalne uruchamianie silnika w celu odszronienia przedniej szyby (dotyczy jedynie pojazdów z automatyczną skrzynią biegów)
  • Monitorowanie poziomu paliwa, przebiegu pojazdu i ciśnienia powietrza w oponach za pomocą telefonu
  • Wskazywanie drogi na mapie do zaparkowanego samochodu
  • Otrzymywanie na telefon powiadomień o stanie technicznym pojazdu
FordPass Connect hand with a mobile phone

Fotele, które lepiej podpierają ciało i masują mięśnie

Kierowca i pasażer siedzący z przodu mogą mieć do dyspozycji system ogrzewanych i wentylowanych foteli wielokonturowych z funkcją masażu. Ich niezaprzeczalną zaletą jest fakt iż pomagają zwalczyć zmęczenie i dolegliwości pleców, stymulując mięśnie i układ krwionośny przy pomocy fal generowanych przez wbudowany system napełnianych powietrzem poduszek. System dostosowuje ciśnienie w każdej z poduszek, tak aby użytkownik miał wrażenie przesuwającego się po jego plecach wałka do masażu.

Drzwi bagażnika zamykane i otwierane elektrycznie i bezdotykowo

Ręce pełne zakupów? Żaden problem. Otwieranie
i zamykanie bagażnika w nowym Fordzie Galaxy jest niezwykle proste. Wystarczy, że kluczyk pojazdu masz w kieszeni lub w torebce i wykonasz lekki ruch nogą pod środkową częścią tylnego zderzaka, a drzwi bagażnika otworzą się lub zamkną bez konieczności dotykania samochodu.

Drzwi bagażnika zamykane i otwierane elektrycznie i bezdotykowo. Ford Galaxy.

Regulowana kolumna kierownicy

Nowa zaawansowana 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów, w której tradycyjną dźwignię zastąpiono obrotowym przełącznikiem zmiany biegów.

Podróżuj komfortowo dzięki SYNC 3. Ford Galaxy.

Podróżuj komfortowo dzięki SYNC 3

Ford SYNC 3 to najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja systemu SYNC. Jest szybki i intuicyjny w obsłudze. Można nim sterować za pomocą prostych poleceń głosowych w języku polskim. Większe przyciski nowego interfejsu ułatwiają obsługę, a 8'' ekran dotykowy obsługuje gesty znane ze smartfonów i tabletów, dzięki czemu korzystanie z niego jest dziecinnie proste. Ford SYNC 3 jest wyposażony w funkcje AppLink, Apple CarPlay oraz Android Auto umożliwiające wyświetlanie informacji z Twojego telefonu na ekranie dotykowym pokładowego systemu multimedialnego.

Panoramiczny dach - jaśniejsze i bardziej przestronne wnętrze. Ford Galaxy.

Panoramiczny dach - jaśniejsze i bardziej przestronne wnętrze

Sterowana elektrycznie roleta dachowa odsłoni szklany dach, wpuszczając do środka naturalne światło, co doskonale doświetli wnętrze oraz nada mu wrażenie przestronności. Z kolei powłoka przeciwsłoneczna, która odbija promieniowanie słoneczne, ograniczy nagrzewanie się wnętrza i uchroni pasażerów przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Innowacyjne wycieraczki Clearview

W przeciwieństwie do tradycyjnych spryskiwaczy, system Clearview rozprowadza płyn po całej długości przednich piór. Wszystko dzięki specjalnym otworom w ramieniu wycieraczki. Dostarczają one płyn bezpośrednio na ścieżkę ruchu każdego pióra. Efekt? Idealnie czysta szyba gwarantująca doskonałą widoczność, a także mniej zużytego płynu do spryskiwaczy.

Innowacyjne wycieraczki Clearview
Top