Home > Osobowe > GALAXY > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Stylowy. Komfortowy. Nowoczesny.

Zaawansowane systemy łączności i technologie, nowoczesna linia nadwozia, ergonomiczne fotele i niezwykle komforotowe, funkcjonalne wnętrzne. Ford Galaxy to gwarancja podróży pierwszą klasą. 

Klucz do świata 

Ford Galaxy jest dostępny z FordPass ConnectFordPass Connect modem 2, który oferuje wiele praktycznych funkcji ułatwiających podróżowanie: 

  • samochodowy punkt Wi-Fi 4G LTEHotspot Wi-Fi umożliwia kierowcy i pasażerom połączenie z internetem nawet dziesięciu urządzeń
  • Live TrafficLive Traffic 2020 przekazuje co 30 sekund aktualne informacje o ruchu drogowym do systemu nawigacji SYNC 3, aby umożliwić wybranie najlepszej trasy
  • w razie wypadku FordPass Connect nawiąże połączenia ze służbami ratowniczymi w systemie eCall, podając lokalizację pojazdu

 

Rodzina wewnątrz samochodu
FordPass Connect hand with a mobile phone

Pobierz aplikację FordPass, aby skorzystać z jeszcze większej liczby funkcji

Aby jak najlepiej wykorzystać FordPass Connect, pobierz aplikację FordPass i steruj wieloma różnymi funkcjami za pomocą swojego smartfonu.

  • zdalne zamykanie i otwieranie samochodu
  •  zdalne uruchamianie silnika w celu np. odszronienia przedniej szyby (dotyczy jedynie pojazdów z automatyczną skrzynią biegów)
  • monitorowanie poziomu paliwa, przebiegu i ciśnienia powietrza w oponach za pomocą telefonu
  • odszukiwanie drogi do zaparkowanego samochodu na mapie
  • otrzymywanie informacji o stanie technicznym samochodu bezpośrednio w smartfonie

Szybka konfiguracja przestrzeni pasażerskiej

Konfiguracja foteli w Fordzie Galaxy jest niezwykle łatwa. Innowacyjny system EasyFold pozwala aranżować wnętrze w zależności od potrzeb. W tylnej części bagażnika umieszczono panel sterowania, który za pomocą jednego przycisku umożliwia składanie wszystkich foteli drugiego rzędu. Nowością w segmencie jest funkcja automatycznego składania i rozkładania foteli trzeciego rzędu (Easy Power Fold), za co również odpowiada ten sam panel sterowania.

Fotele, które lepiej podpierają ciało i masują mięśnie

Kierowca i pasażer siedzący z przodu mogą mieć do dyspozycji system ogrzewanych i wentylowanych foteli wielokonturowych z funkcją masażu. Ich niezaprzeczalną zaletą jest fakt iż pomagają zwalczyć zmęczenie i dolegliwości pleców, stymulując mięśnie i układ krwionośny przy pomocy fal generowanych przez wbudowany system napełnianych powietrzem poduszek. System dostosowuje ciśnienie w każdej z poduszek, tak aby użytkownik miał wrażenie przesuwającego się po jego plecach wałka do masażu.

Komfortowe fotele

Ford Galaxy może być dostępny ze specjalnie zaprojektowanymi ergonomicznymi przednimi fotelami, które zapewniają maksymalne wsparcie pleców oraz komfort, dzięki czemu możesz się odprężyć nawet podczas długich podróży. Fotele regulowane w 18 kierunkach (w tym elektrycznie sterowane, regulowane w 4 płaszczyznach podparcie lędźwiowe) uzyskały certyfikat AGR (kampania na rzecz zdrowszych pleców) i są zalecane przez lekarzy oraz fizjoterapeutów.

Ergonomic seat
Drzwi bagażnika zamykane i otwierane elektrycznie i bezdotykowo. Ford Galaxy.

Drzwi bagażnika zamykane i otwierane elektrycznie i bezdotykowo

Ręce pełne zakupów? Żaden problem. Otwieranie
i zamykanie bagażnika w Fordzie Galaxy jest niezwykle proste. Wystarczy, że kluczyk pojazdu masz w kieszeni lub w torebce i wykonasz lekki ruch nogą pod środkową częścią tylnego zderzaka, a drzwi bagażnika otworzą się lub zamkną bez konieczności dotykania samochodu.

Podróżuj komfortowo dzięki SYNC 3. Ford Galaxy.

Podróżuj komfortowo dzięki SYNC 3

Ford SYNC 3 to najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja systemu SYNC. Jest szybki i intuicyjny w obsłudze. Można nim sterować za pomocą prostych poleceń głosowych w języku polskim. Większe przyciski nowego interfejsu ułatwiają obsługę, a 8'' ekran dotykowy obsługuje gesty znane ze smartfonów i tabletów, dzięki czemu korzystanie z niego jest dziecinnie proste. Ford SYNC 3 jest wyposażony w funkcje AppLink, Apple CarPlay oraz Android Auto umożliwiające wyświetlanie informacji z Twojego telefonu na ekranie dotykowym pokładowego systemu multimedialnego.

Panoramiczny dach - jaśniejsze i bardziej przestronne wnętrze. Ford Galaxy.

Panoramiczny dach - jaśniejsze i bardziej przestronne wnętrze

Sterowana elektrycznie roleta dachowa odsłoni szklany dach, wpuszczając do środka naturalne światło, co doskonale doświetli wnętrze oraz nada mu wrażenie przestronności. Z kolei powłoka przeciwsłoneczna, która odbija promieniowanie słoneczne, ograniczy nagrzewanie się wnętrza i uchroni pasażerów przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Innowacyjne wycieraczki Clearview

W przeciwieństwie do tradycyjnych spryskiwaczy, system Clearview rozprowadza płyn po całej długości przednich piór. Wszystko dzięki specjalnym otworom w ramieniu wycieraczki. Dostarczają one płyn bezpośrednio na ścieżkę ruchu każdego pióra. Efekt? Idealnie czysta szyba gwarantująca doskonałą widoczność, a także mniej zużytego płynu do spryskiwaczy.

Innowacyjne wycieraczki Clearview
Top