Home > Osobowe > FIESTA > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Niedoścignione osiągi i wydajność

Nie musisz wybierać między mocą a zużyciem paliwa! Podróżując Fordem Fiesta,możesz cieszyć się jednym i drugim. Wszystko dzięki wielokrotnie nagradzanemu silnikowi benzynowemu EcoBoost o pojemności 1,0 l, który harmonijnie łączy moc i wydajność. A jeśli wybierzesz Forda Fiesta EcoBoost Hybrid, możesz liczyć na jeszcze lepsze osiągi, jeszcze mniejsze spalanie i niższą emisję. Wszystko po to, aby zapewnić Ci niezwykłe wrażenia z jazdy, jednocześnie troszcząc się o środowisko. 

Fiesta z napędem Mild Hybrid

Hybrydowy układ napędowy wspiera możliwości silnika benzynowego, zapewniając większą moc i niewielkie zużycie paliwa. Niezależny 48V akumulator litowo-jonowy, ładowany jest automatycznie podczas hamowania regeneracyjnego, więc nie musisz podłączać samochodu do zewnętrznej ładowarki.

Niezwykle wydajny silnik EcoBoost

1,0 -litrowy silnik benzynowy EcoBoost o mocy 95 KM i 125 KM, zapewnia doskonałe zrównoważenie wydajności i osiągów dzięki połączeniu bezpośredniego wtrysku paliwa i turbodoładowania.  Posiada też funkcję wyłączania cylindra, pomysłowe rozwiązanie, które umożliwia odłączenie jednego z cylindrów silnika, gdy zapotrzebowanie na moment obrotowy jest niskie, na przykład podczas jazdy ze stałą prędkością na autostradzie, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć zużycie paliwa.

Skrzynia manualna lub automatyczna. Ford Fiesta

Skrzynia manualna lub automatyczna

Oddajemy w Twoje ręce nowoczesne skrzynie, które zostały precyzyjnie zestrojone z silnikami Forda Fiesta. Dostępne są przekładnie manualne 6- i 5-biegowe, a także nowa 7-biegowa, automatyczna skrzynia dwusprzęgłowa PowerShift. Każda z nich zapewnia płynną zmianę biegów.

Opony poprawiające wydajność

Ford Fiesta został wyposażony w opony o niskim oporze toczenia, aby zminimalizować energię potrzebną do jazdy. Takie rozwiązanie pomaga zmniejszyć zużycie paliwa.

Moc silnika wysokoprężnego. Ford Fiesta
Inteligentny układ ładowania akumulatora. Ford Fiesta

Inteligentny układ ładowania akumulatora

Technologia ta wykorzystuje energię wytwarzaną w trakcie hamowania samochodu do ładowania akumulatora (Ford Smart Regenerative Charging). W przeciwieństwie do tradycyjnych układów, pozwala zaoszczędzić paliwo i ograniczyć emisję trujących gazów, ładując akumulator tylko wtedy, gdy nie przyspieszasz.

Top