Home > Osobowe > NOWA FIESTA > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Niedoścignione osiągi i wydajność

Już nie musisz wybierać między osiągami i wydajnością. Siadając za kierownicą Forda Fiesta kończą się kompromisy, a zaczyna się niepohamowana radość z jazdy. Oto dlaczego.

Więcej mocy. Więcej wydajności. Więcej przyjemności z jazdy

Rewolucyjny 1-litrowy trzycylindrowy silnik benzynowy Ford EcoBoost zapewnia 140 KM mocy: to tyle, ile można oczekiwać po jego konwencjonalnym odpowiedniku o pojemności 1,6 l, przy niższym zużyciu paliwa oraz emisjach CO2 na poziomie zaledwie 120 g/km. Możesz także zdecydować się na 1,1-litrowy silnik benzynowy, który oferuje do 85 KM mocy i poziom emisji wynoszący tylko 101 g/km.

Moc silnika wysokoprężnego

Ford ma także znakomitą ofertę dla tych, którzy wolą silniki wysokoprężne. Wybierz 1,5-litrowy silnik TDCi o mocy 85 KM, który w wersji 3-drzwiowej oferuje zużycie paliwa na poziomie 3,2 l/100 km i emisje CO2 wynoszącą jedynie 82Tooltip g/km, a w wersji 5-drzwiowej zapewnia spalanie 3,3 l/100 km oraz zaledwie 84Tooltip g/km emisji CO2. A jeśli potrzebujesz jeszcze mocy i lepszej wydajności, pomyśl o jednostce wysokoprężnej o mocy 120 KM ze zużyciem paliwa 3,5 l/100 km i emisją CO2 na poziomie 89 g/km. 

Moc silnika wysokoprężnego. Ford Fiesta
Skrzynia manualna lub automatyczna. Ford Fiesta

Skrzynia manualna lub automatyczna

Oddajemy w Twoje ręce nowoczesne skrzynie, które zostały precyzyjnie zestrojone z silnikami Forda Fiesta. Dostępne są przekładnie manualne sześcio- i pięciobiegowe, a także sześciostopniowa skrzynia automatyczna. Każda z nich zapewnia płynną zmianę biegów.

Inteligentny układ ładowania akumulatora. Ford Fiesta

Inteligentny układ ładowania akumulatora

Technologia ta wykorzystuje energię wytwarzaną w trakcie hamowania samochodu do ładowania akumulatora (Ford Smart Regenerative Charging). W przeciwieństwie do tradycyjnych układów, pozwala zaoszczędzić paliwo i ograniczyć emisję trujących gazów, ładując akumulator tylko wtedy, gdy nie przyspieszasz.

Top