Home > Osobowe > FIESTA > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Niedoścignione osiągi i wydajność

Nie musisz wybierać między mocą a zużyciem paliwa! Podróżując Fordem Fiesta,możesz cieszyć się jednym i drugim. Wszystko dzięki wielokrotnie nagradzanemu silnikowi benzynowemu EcoBoost o pojemności 1,0 l, który harmonijnie łączy moc i wydajność. A jeśli wybierzesz Forda Fiesta EcoBoost Hybrid, możesz liczyć na jeszcze lepsze osiągi, jeszcze mniejsze spalanie i niższą emisję. Wszystko po to, aby zapewnić Ci niezwykłe wrażenia z jazdy, jednocześnie troszcząc się o środowisko. 

EcoBoost Hybrid

Technologia EcoBoost Hybrid wykorzystuje silnik elektryczny połączony z 48-woltowym akumulatorem litowo-jonowym, co pozwala zwiększyć wydajność. Pojazd hybrydowy nie jest jednak napędzany wyłącznie energią elektryczną. Napęd elektryczny stanowi tylko wsparcie dla silnika benzynowego, zapewniając dodatkowe 16 KM mocy, poprawiając o 20% przyśpieszeniew oraz redukując potrzebę zmiany biegów. Fiesta nie musi być podłączana do zewnętrznego źródła zasilania, ponieważ 48-woltowy akumulator zasilający napęd elektryczny jest ładowany podczas jazdy np. w trakcie hamowania. Hamowanie regeneracyjne polega na odzyskiwaniu energii zwykle traconej podczas hamowania i przesyłaniu jej do akumulatora hybrydowego. Wszystko to dodatkowo pozwala zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2.

Niezwykle wydajny silnik EcoBoost

1,0 -litrowy silnik benzynowy EcoBoost o mocy 95 KM i 125 KM, zapewnia doskonałe zrównoważenie wydajności i osiągów dzięki połączeniu bezpośredniego wtrysku paliwa i turbodoładowania.  Posiada też funkcję wyłączania cylindra, pomysłowe rozwiązanie, które umożliwia odłączenie jednego z cylindrów silnika, gdy zapotrzebowanie na moment obrotowy jest niskie, na przykład podczas jazdy ze stałą prędkością na autostradzie, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć zużycie paliwa.

Skrzynia manualna lub automatyczna. Ford Fiesta

Skrzynia manualna lub automatyczna

Oddajemy w Twoje ręce nowoczesne skrzynie, które zostały precyzyjnie zestrojone z silnikami Forda Fiesta. Dostępne są przekładnie manualne 6- i 5-biegowe, a także nowa 7-biegowa, automatyczna skrzynia dwusprzęgłowa PowerShift. Każda z nich zapewnia płynną zmianę biegów.

Nowoczesna automatyczna skrzynia biegów

Nowa 7-biegowa, automatyczna skrzynia dwusprzęgłowa PowerShift, dostępna w Fordzie FIesta z silnikiem EcoBoost Hybrid o pojemności 1.0 litra sprawia, że jazda staje się przyjemniejsza i mniej stresująca – szczególnie w ruchu miejskim. Szybka i płynna zmiana biegów uzupełnia elektrycznie wspomagane osiągi hybrydowego układu napędowego, co wpływa na poprawę wrażeń z jazdy.

Moc silnika wysokoprężnego. Ford Fiesta
Inteligentny układ ładowania akumulatora. Ford Fiesta

Inteligentny układ ładowania akumulatora

Technologia ta wykorzystuje energię wytwarzaną w trakcie hamowania samochodu do ładowania akumulatora (Ford Smart Regenerative Charging). W przeciwieństwie do tradycyjnych układów, pozwala zaoszczędzić paliwo i ograniczyć emisję trujących gazów, ładując akumulator tylko wtedy, gdy nie przyspieszasz.

Top