Home > Osobowe > EDGE > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycia paliwa

Rewelacyjne osiągi. Maksymalna oszczędność paliwa.

Ford Edge oferuje bezkompromisowe połączenie doskonałych osiągów, znakomitej oszczędności paliwa i precyzyjnego prowadzenia.

Obrazek przedstawiający silnik Forda

Nowy standard silników wysokoprężnych

Nowy 4-cylindrowy silnik wysokoprężny Ford EcoBlue o pojemności 2.0 l to zaawansowany silnik z turbodoładowaniem zapewniający wysokie osiągi i wydajność. Jest ekonomiczny, cechuje się krótkim czasem reakcji oraz cichą pracą.

8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów z obrotowym przełącznikiem zmiany biegów

Ford Edge wyposażony jest w nową 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów, w której tradycyjną dźwignię zastąpiono obrotowym przełącznikiem zmiany biegów. Nowa skrzynia zapewnia doskonałe osiągi, lepsze przyspieszenie oraz płynniejszą zmianę biegów.

Dodatkowym udogodnieniem jest automatyczne przełączanie się dźwigni w tryb parkowania po zaparkowaniu samochodu.

Ford Egde - automatyczna skrzynia biegów
Ford Edge - manualna dźwignia zmiany biegów

6-biegowa manualna skrzynia biegów

6-biegowa, mechaniczna skrzynia biegów w Fordzie Edge jest prosta i łatwa w obsłudze. Została zaprojektowana tak, by płynnie przenosić nawet wysoki moment obrotowy, zapewniając jednocześnie precyzyjną zmianę biegów.

Manetki do zmiany biegów – przyjemność z jazdy

Ford Edge został wyposażony w rozwiązanie dobrze znane wszystkim fanom sportów samochodowych. Zamontowane na kierownicy manetki do zmiany biegów pozwalają na szybką i łatwą zmianę biegów, jednym ruchem palca bez konieczności zdejmowania rąk z kierownicy. Dostępne są wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów.

Ford Edge - manetki do zmiany biegów
Tylne światła stop Forda Edge

Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop

Gdy samochód stoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim.

Top