Home > Osobowe > EDGE > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

SPOKOJNIE. WYGODNIE. PRZYJEMNIE.

Ford Edge został wyposażony w wiele praktycznych rozwiązań, które sprawiają, że kierowca i jego pasażerowie mogą cieszyć się przyjemną i niezwykle komfortową podróżą.

Relaks w ciszy

Układ Active Noise Control pomaga w tłumieniu dźwięków silnika przedostających się do wnętrza pojazdu. Ukryte mikrofony wychwytują hałas w tle, który jest następnie niewelowany za pomocą odwróconyh fal dźwiękowcyh emitowanych prez system audio.

Elektryczne i bezdotykowe otwieranie i zamykanie bagażnika

Otwieranie i zamykanie drzwi bagażnika w nowym Fordzie Edge jest niezwykle łatwe, nawet gdy masz zajęte ręce. Wystarczy przesunąć stopą pod środkową częścią tylnego zderzaka, a drzwi bagażnika otworzą się lub zamkną automatycznie. System ten wykorzystuje dwa czujniki, zamontowane w zderzaku. Bezdotykowe zamykanie i otwieranie bagażnika działa wyłącznie, kiedy użytkownik ma przy sobie kluczyk samochodu.

Klapę bagażnika obsługuje się także za pomocą kluczyka lub przycisku znajdującego się wewnątrz samochodu. Otwieranie może zostać zatrzymane w dowolnym momencie.

 

Obejrzyj video >

A rear view of the Ford displaying white car on a display

Łatwiejsze cofanie dzięki wbudowanej kamerze

Słupki, kosze na śmieci czy murki nie są już problemem – na wyświetlaczu umieszczonym w centralnej części deski rozdzielczej kamera cofania pokaże wszystko to, co znajduje się za samochodem. System wyświetla także wirtualne linie, które wskazują tor jazdy samochodu przy aktualnym kącie skrętu kierownicy.

Przestronne i praktyczne wnętrze 

Ford Edge oferuje kierowcy i pasażerom dużą przestrzeń na nogi, nad głową, a także pojemny bagażnik. To samochód, który pozwoli komfortowo podróżować pięciu dorosłym osobom, a dzięki możliwości złożenia na płasko tylnych siedzeń z pewnością uzyskasz przestrzeń na miarę swoich potrzeb.

 

Edge interior loads of space
The Edge sunroof

Panoramiczny dach - jaśniejsze i bardziej przestronne wnętrze

Sterowana elektrycznie roleta dachowa odsłoni szklany dach, wpuszczając do środka naturalne światło, co doskonale doświetli wnętrze oraz nada mu wrażenie przestronności. Z kolei powłoka przeciwsłoneczna, która odbija promieniowanie słoneczne, ograniczy nagrzewanie się wnętrza i uchroni pasażerów przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Top