JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Osobowe > ECOSPORT > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Prowadzenie

Najlepsze technologie to takie, które zmieniają Twój świat na lepszy, rozwiązują problemy i dostarczaja samych korzyści. 

I właśnie tak jest w Fordzie EcoSport. 

Odkryj technologie, dzięki którym podróż upłynie relaksująco i przyjemnie, a życie stanie się zdecydowanie łatwiejsze – od elektrycznego układ wspomagania kierownicy EPAS po system ułatwiający ruszanie na wzniesieniach i technologię Ford SYNC 3.

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę 

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) zapobiega cofnięciu się pojazdu podczas ruszania pod górę. Podwyższone ciśnienie w układzie hamulcowym jest utrzymywane przez dodatkowe 2,5 sekundy, dzięki czemu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał gazu. System jest również przydatny w przypadku zatrzymywania się i ruszania na śliskiej nawierzchni.

Łatwiejsze cofanie dzięki wbudowanej kamerze

Łatwiejsze cofanie dzięki wbudowanej kamerze

Słupki, kosze na śmieci czy murki nie są już problemem – na wyświetlaczu umieszczonym w centralnej części deski rozdzielczej kamera cofania pokaże wszystko to, co znajduje się za samochodem. System wyświetla także wirtualne linie, które wskazują tor jazdy samochodu przy aktualnym kącie skrętu kierownicy.

System rozpoznawania znaków drogowych

System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) automatycznie odczytuje stałe i tymczasowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości lub zakazem wyprzedzania. Symbol rozpoznanego znaku wyświetlany jest w zestawie wskaźników, zmieniając go za każdym razem wraz z nowym ograniczeniem.

Red Ford Ecosport from the back heading towards traffic sign
Ford Ecosport displaying auto high beam

Lepsza widoczność bez oślepiania innych kierowców

Inteligentny system oświetlenia (Auto High Beam) służy bezcenną pomocą podczas jazdy w nocy. Po wykryciu pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka lub jadących z przodu w tym samym kierunku system automatycznie zmienia światła drogowe na mijania, aby nikogo nie oślepić. Następnie, gdy droga znów jest pusta, system włącza światła drogowe, zapewniając maksymalną widoczność.

Top