JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Dostawcze > RANGER RAPTOR > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Zaprojektowany, by pokonywać najtrudniejsze trasy.

Wystarczy usiąść w specjalnie wyprofilowanych fotelach Forda Raptor, aby poczuć, że to nie jest zwykły pick-up. Wyposażono go w szereg zaawansowanych technologii i inteligentnych systemów, które zapewniają wyjątkowe wrażenia z jazdy. Za pomocą jednego przycisku możesz uruchomić nowy układ TMS (Terrain Management System), który daje Ci dostęp do sześciu trybów ułatwiających poruszanie się w wybranym terenie: tryb regularny, sportowy, do jazdy po trawie, żwirze i śniegu, a także tryb do jazdy po błocie i piachu oraz tryb do jazdy na powierzchniach kamienistych. A jeśli chcesz poczuć adrenalinę podczas jazdy w terenie, włącz tryb Baja.

Ford Ranger Raptor – wybór trybu jazdy

Wydajność na trudnym terenie

Podczas jazdy w terenie trzeba szybko reagować na zmieniającą się nawierzchnię. Układ TMS (Terrain Management System) w nowym Fordzie Ranger Raptor pozwala w znacznym stopniu regulować przyspieszenie, kontrolę trakcji, czułość układu kierowniczego, zmianę biegów oraz wiele innych właściwości auta. Wystarczy wybrać spośród sześciu trybów jazdy, aby zoptymalizować osiągi w każdych warunkach: regularny, sportowy, do jazdy po trawie, żwirze i śniegu, tryb do jazdy po błocie i piachu, tryb do jazdy na powierzchniach kamienistych oraz tryb Baja, który optymalizuje pracę silnika w terenie.

Wyczynowe zawieszenie

Zupełnie nowy Ford Ranger Raptor jest wyposażony w legendarne zawieszenie stosowane w rajdach FOX Racing. Wykorzystaliśmy je, by poradzić sobie z największymi nierównościami terenu – jazda po bezdrożach i koleinach to żaden problem.

Ford Ranger Raptor legendarne zawieszenie stosowane w rajdach FOX Racing
Ford Ranger Raptor – Shift-On-The-Fly – zmiana trybu w czasie jazdy

Pokonaj każdy teren

Wybierz 4x2 do jazdy w normalnych warunkach drogowych, 4x4 High (wysokie przełożenie) do jazdy na drogach o gorszej nawierzchni i terenowych oraz 4x4 Low (niskie przełożenie) do jazdy w najbardziej wymagających warunkach terenowych. Przy użyciu elektronicznego systemu Shift-On-The-Fly możesz także w czasie jazdy przechodzić z trybu 4x2 na 4x4 High.

Ogranicznik prędkości

Speed Limiter to dodatkowa funkcja tempomatu, pozwalająca ustawić maksymalną prędkość. Nie trzeba się martwić o jej przekroczenie, dlatego można w pełni skoncentrować się na sytuacji na drodze. Żeby przyśpieszyć lub zwolnić, wystarczy nacisnąć pedał gazu lub hamulca.

Ford Ranger Raptor refraktory LED

Automatyczne reflektory – włączają się wtedy, gdy są potrzebne

Samochód wyposażony jest w czujniki, które wykrywają niższe natężenie światła dziennego i automatycznie uruchamiają reflektory – zarówno gdy zapada zmrok, jak i w momencie wjazdu do tunelu. Sprawia to, że jazda jest nie tylko łatwiejsza, ale również bezpieczniejsza.

Unikaj przekraczania dozwolonej prędkości

Zadaniem technologii Intelligent Speed Assist jest automatyczna kontrola prędkości. Przednia kamera wykrywa aktualne ograniczenie prędkości, a system dostosuje maksymalną prędkość do ograniczenia*.

Inteligentne ograniczenie prędkości
System rozpoznawania znaków drogowych

Widzi znaki drogowe, które kierowca mógłby przegapić

System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) automatycznie odczytuje stałe i tymczasowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości lub zakazem wyprzedzania. Symbol rozpoznanego znaku wyświetlany jest na desce rozdzielczej, zmieniając się za każdym razem wraz z nowym ograniczeniem. 

Ford SYNC Emergency Assistance

Gdy dojdzie do wypadku, w chwili aktywacji poduszek powietrznych lub odcięcia pompy paliwowej, Emergency Assistance automatycznie połączy się za pomocą telefonu komórkowego ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS miejsca zdarzenia). Ma to ogromne znaczenie w momencie, gdy kierowca jest nieprzytomny.

Top