Konfigurator Jazda próbna Znajdź Dealera Umów się na serwis Ask Ford
Home > Dostawcze > RANGER RAPTOR > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Ciesz się wygodą, podejmując nowe wyzwania

Wszystko co na zewnątrz Forda Ranger Raptor zostało stworzone z myślą o lepszej wydajności, wyższej trwałości i osiągach. Ale o komfort i łączność ze światem w każdym terenie dba to, co w środku – zaawansowane technologie i praktyczne rozwiązania. Wbudowany FordPass Connect pozwala między innymi na zdalne zamykanie i otwieranie drzwi, a alerty drogowe i informacje o natężeniu ruchu przesyłane bezpośrednio do nawigacji samochodu pomagają uniknąć korków. Co więcej, mając zasięg telefonii komórkowej, możesz podłączyć nawet 10 urządzeń do hotspotu Wi-Fi *.

Ford Ranger ekran SYNC 3

Klucz do świata wzajemnych połączeń

Zupełnie nowy Ford Ranger Raptor po raz pierwszy dostępny jest z FordPass ConnectFordPass Connect modem 2. System ten oferuje wiele praktycznych funkcji, w tym dostęp do Wi-Fi 4GHotspot Wi-Fi dla maksymalnie 10 urządzeń oraz powiadomienia o natężeniu ruchu drogowego przesyłane w czasie rzeczywistym bezpośrednio do nawigacji samochodu.

Pobierz aplikację FordPass i ułatw sobie życie

Sparowanie systemu FordPass Connect z aplikacją FordPass daje możliwość zdalnego sterowania wieloma różnymi funkcjami w pojeździe.

  • Zdalne zamykanie i otwieranie drzwi samochodu
  • Monitorowanie poziomu paliwa, przebiegu pojazdu i ciśnienia powietrza w oponach za pomocą telefonu
  • Wskazywanie drogi na mapie do zaparkowanego samochodu
  • Otrzymywanie na telefon powiadomień o stanie technicznym pojazdu
Aplikacja FordPass na telefonie
Ford Ranger 8” ekran dotykowy

Najnowsza technologia sterowana głosem

Ford SYNC 3 to najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja systemu SYNC. Jest szybki i intuicyjny w obsłudze. Można nim sterować za pomocą prostych poleceń głosowych w języku polskim. Większe przyciski nowego interfejsu ułatwiają obsługę, a 8'' ekran dotykowy obsługuje gesty znane ze smartfonów i tabletów, dzięki czemu korzystanie z niego jest dziecinnie proste. Ford SYNC 3 jest wyposażony w funkcje AppLink, Apple CarPlay oraz Android Auto umożliwiające wyświetlanie informacji z Twojego telefonu na ekranie dotykowym pokładowego systemu multimedialnego.

Łatwiejszy załadunek i rozładunek

Ford Ranger Raptor jest teraz dostępny z systemem ułatwiającym otwieranie/zamykanie klapy bagażnika Easy Lift. Inteligentna konstrukcja sprawia, że klapa wydaje się znacznie lżejsza i można ją w prosty sposób otworzyć i zamknąć.

Ford Ranger z systemem ułatwiającym otwieranie i zamykanie klapy bagażnika
Ford Ranger przycisk uruchamiania silnika

Uruchom samochód jednym przyciskiem

Już nie musisz używać kluczyka, aby uruchomić silnik. Wystarczy, że Ford
Ranger Raptor wykryje Twój kluczyk, a Ty naciśniesz przycisk rozrusznika Ford Power.

Liczne praktyczne schowki

Każdy typ kabiny Forda Ranger Raptor jest wyposażony w wiele pomysłowych schowków. Na przykład w tylnej części podwójnej kabiny pod siedzeniami znajdują się dwa duże miejsca do przechowywania najróżniejszych przedmiotów – od narzędzi po dokumenty. W Fordzie Ranger Raptor znajdziesz też schowki przystosowane do przewożenia żywności czy telefonów komórkowych, a także uchwyty na kubki i butelki i inne mniejsze przedmioty. Z kolei schowek w desce rozdzielczej może pomieścić 15” laptopa czy składaną parasolkę.

Ford Ranger pomysłowe schowki
Ford Ranger system nawigacji satelitarnej

Nawigacja satelitarna pomoże dotrzeć do celu

W pełni zintegrowany system nawigacji satelitarnej z 8” kolorowym ekranem dotykowym oraz funkcją poleceń głosowych pozwala na szybkie wprowadzenie celu podróży oraz wyszukanie punktów użyteczności publicznej.

Podgrzewana przednia szyba Quickclear

Walka z lodem, śniegiem czy parą na przedniej szybie to już przeszłość. Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne elementy grzewcze oczyszczą ją za Ciebie. Dzięki temu szybko ruszysz w drogę nawet w mroźny poranek.

Ford Ranger widok przedniej szyby
Lusterko boczne Ford Ranger

Lusterka boczne, które chronią same siebie

Elektryczne lusterka automatycznie składają się po zamknięciu samochodu, aby zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu. Można je również złożyć, naciskając przycisk.

Tankowanie bez możliwości popełnienia błędu

Rozwiązanie Easy Fuel sprawia, że zatankowanie niewłaściwego paliwa jest praktycznie niemożliwe. Dlaczego? Po prostu inna końcówka dystrybutora nie będzie pasować do wlewu paliwa. A ponieważ jest systemem bezkorkowym, nie ma potrzeby brudzenia sobie rąk podczas tankowania.

Ford Ranger wlew Easy Fuel
Ford Ranger wycieraczki z czujnikiem deszczu

Wycieraczki dostosowujące się do intensywności deszczu

Wycieraczki z czujnikiem deszczu uruchamiają się po wykryciu pierwszych kropli na przedniej szybie, a następnie dostosowują swoją prędkość do warunków pogodowych. Istnieje możliwość ręcznego ustawienia jednego z kilku poziomów czułości.

Ustaw idealną temperaturę

Dwustrefowa, elektronicznie sterowana automatyczna klimatyzacja pozwala na ustawienie temperatury wewnątrz pojazdu według upodobań kierowcy oraz pasażera i utrzymanie jej dzięki zaawansowanym rozwiązaniom układu klimatyzacji.

Ford Ranger panel elektronicznie sterowanej klimatyzacji dwustrefowej
Top