Home > Dostawcze > RANGER RAPTOR > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Ciesz się wygodą, podejmując nowe wyzwania

Wszystko co na zewnątrz Forda Ranger Raptor zostało stworzone z myślą o lepszej wydajności, wyższej trwałości i osiągach. Ale o komfort i łączność ze światem w każdym terenie dba to, co w środku – zaawansowane technologie i praktyczne rozwiązania. Wbudowany modem FordPass Connect pozwala między innymi na zdalne zamykanie i otwieranie drzwi oraz uruchamianie silnika, a alerty drogowe i informacje o natężeniu ruchu przesyłane bezpośrednio do nawigacji samochodu pomagają uniknąć korków. Co więcej, mając zasięg telefonii komórkowej, możesz podłączyć nawet 10 urządzeń do hotspotu Wi-Fi *.

Ford Ranger Raptor with SYNC 3 and FordPass Connect

Klucz do świata wzajemnych połączeń

Zupełnie nowy Ford Ranger Raptor po raz pierwszy dostępny jest z modemem FordPass Connect**. System ten oferuje wiele praktycznych funkcji, w tym dostęp do Wi-Fi 4G*** dla maksymalnie 10 urządzeń oraz powiadomienia o natężeniu ruchu drogowego przesyłane w czasie rzeczywistym bezpośrednio do nawigacji samochodu.

Pobierz aplikację FordPass i ułatw sobie życie

Sparowanie systemu FordPass Connect z aplikacją FordPass daje możliwość zdalnego sterowania wieloma różnymi funkcjami w pojeździe.

  • Zdalne zamykanie i otwieranie drzwi samochodu
  • Zdalne uruchamianie silnika w celu odszronienia przedniej szyby (dotyczy jedynie pojazdów z automatyczną skrzynią biegów)
  • Monitorowanie poziomu paliwa, przebiegu pojazdu i ciśnienia powietrza w oponach za pomocą telefonu
  • Wskazywanie drogi na mapie do zaparkowanego samochodu
  • Otrzymywanie na telefon powiadomień o stanie technicznym pojazdu
Hand with mobile phone with FordPass App open
Ford Ranger Raptor with close up on Ford SYNC 3 with Voice Control and Touchscreen

Najnowsza technologia sterowana głosem

Ford SYNC 3 to najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja systemu SYNC. Jest szybki i intuicyjny w obsłudze. Można nim sterować za pomocą prostych poleceń głosowych w języku polskim. Większe przyciski nowego interfejsu ułatwiają obsługę, a 8'' ekran dotykowy obsługuje gesty znane ze smartfonów i tabletów, dzięki czemu korzystanie z niego jest dziecinnie proste. Ford SYNC 3 jest wyposażony w funkcje AppLink, Apple CarPlay oraz Android Auto umożliwiające wyświetlanie informacji z Twojego telefonu na ekranie dotykowym pokładowego systemu multimedialnego.

Łatwiejszy załadunek i rozładunek

Ford Ranger Raptor jest teraz dostępny z systemem ułatwiającym otwieranie/zamykanie klapy bagażnika Easy Lift. Inteligentna konstrukcja sprawia, że klapa wydaje się znacznie lżejsza i można ją w prosty sposób otworzyć i zamknąć.

Ford Ranger Raptor showing ope easy lift tailgate
Ford Ranger Raptor close up of power start button

Uruchom samochód jednym przyciskiem

Już nie musisz używać kluczyka, aby uruchomić silnik. Wystarczy, że Ford
Ranger Raptor wykryje Twój kluczyk, a Ty naciśniesz przycisk rozrusznika Ford Power.

Liczne praktyczne schowki

Każdy typ kabiny Forda Ranger Raptor jest wyposażony w wiele pomysłowych schowków. Na przykład w tylnej części podwójnej kabiny pod siedzeniami znajdują się dwa duże miejsca do przechowywania najróżniejszych przedmiotów – od narzędzi po dokumenty. W Fordzie Ranger Raptor znajdziesz też schowki przystosowane do przewożenia żywności czy telefonów komórkowych, a także uchwyty na kubki i butelki i inne mniejsze przedmioty. Z kolei schowek w desce rozdzielczej może pomieścić 15” laptopa czy składaną parasolkę.

Ford Ranger Raptor close up on handy stowage space
Ford Ranger Raptor close up integrated SatNav system

Nawigacja satelitarna pomoże dotrzeć do celu

W pełni zintegrowany system nawigacji satelitarnej z 8” kolorowym ekranem dotykowym oraz funkcją poleceń głosowych pozwala na szybkie wprowadzenie celu podróży oraz wyszukanie punktów użyteczności publicznej.

Podgrzewana przednia szyba Quickclear

Walka z lodem, śniegiem czy parą na przedniej szybie to już przeszłość. Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne elementy grzewcze oczyszczą ją za Ciebie. Dzięki temu szybko ruszysz w drogę nawet w mroźny poranek.

Ford Ranger Raptor showing fogged-up screen
Ford Ranger Raptor showing power foldable door mirrors

Lusterka boczne, które chronią same siebie

Elektryczne lusterka automatycznie składają się po zamknięciu samochodu, aby zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu. Można je również złożyć, naciskając przycisk.

Tankowanie bez możliwości popełnienia błędu

Rozwiązanie Easy Fuel sprawia, że zatankowanie niewłaściwego paliwa jest praktycznie niemożliwe. Dlaczego? Po prostu inna końcówka dystrybutora nie będzie pasować do wlewu paliwa. A ponieważ jest systemem bezkorkowym, nie ma potrzeby brudzenia sobie rąk podczas tankowania.

Ford Ranger Raptor detail of easy fuel system with a capless system
Ford Ranger Raptor detail of wipers

Wycieraczki dostosowujące się do intensywności deszczu

Wycieraczki z czujnikiem deszczu uruchamiają się po wykryciu pierwszych kropli na przedniej szybie, a następnie dostosowują swoją prędkość do warunków pogodowych. Istnieje możliwość ręcznego ustawienia jednego z kilku poziomów czułości.

Ustaw idealną temperaturę

Dwustrefowa, elektronicznie sterowana automatyczna klimatyzacja pozwala na ustawienie temperatury wewnątrz pojazdu według upodobań kierowcy oraz pasażera i utrzymanie jej dzięki zaawansowanym rozwiązaniom układu klimatyzacji.

Ford Ranger Raptor detail of Dual-zone Electronic Automatic Temperature Control
Top