JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Serwis > Obsługa i oferty serwisowe > Naprawy samochodu > Informacje o oponach > Rodzaje opon
Types of Tyres

Typy opon

Zadbaj o przyczepność

Opony to jedyny punkt, przez który Twój pojazd ma styczność z nawierzchnią drogi – a każda z nich styka się z obszarem wielkości dłoni. Najlepszym miejscem, w którym dobierzesz odpowiednie opony, jest Twój dealer Forda / autoryzowany serwis. Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiednich opon, wskażą konkretne modele w atrakcyjnych cenach oraz sprawdzą podczas montażu, czy wszystkie elementy spełniają standardy bezpieczeństwa.

 • Snowflake

  Optymalna kontrola, nawet zimą. Szczególnie podczas niskich temperatur.

  Gdy temperatury spadają poniżej 7º C, zalecamy montaż opon zimowych, ponieważ dzięki specjalnemu związkowi chemicznemu nie sztywnieją one w niskich temperaturach. W niektórych krajach do wymiany opon zobowiązują regulacje prawne. Warto zaznaczyć, że opony przeznaczone do stosowania w niskich temperaturach są oznaczone symbolem płatka śniegu umieszczonego na bocznej ściance opony.

   

 • Świetnie sprawdzą się zarówno na ośnieżonych powierzchniach, jak i w błocie.

  Opony śnieżno-błotne zostały stworzone specjalnie do jazdy w trudnych warunkach zimowych. Aby poradzić sobie z ciężkimi warunkami na drodze, charakteryzują się wyraźną rzeźbą bieżnika. Oznaczone symbolem płatka śniegu.

  Mud and Snow
 • All Season

  Uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się o każdej porze roku.

  Tak zwane opony całoroczne sprawdzą się przez cały rok. Zostały oznaczone umieszczonym na bocznej ściance symbolem przedstawiającym słońce, kroplę deszczu oraz liść. Warto jednak wiedzieć, że jak wykazują badania, opony całoroczne nie sprawdzą się tak dobrze zimą oraz latem jak specjalne modele przystosowane do odpowiednich warunków atmosferycznych.

 • Pozwalają na bezpieczne poruszanie się nawet w przypadku utraty ciśnienia – opony typu „run-flat”.

  Opony typu „run-flat” pozwolą Ci kontynuować podróż nawet w przypadku utraty ciśnienia. Nie przekraczając określonej prędkości oraz odległości, możesz bezpiecznie kontynuować podróż.

  Time
 • Tyres

  Poznaj swoje opony.

  Aby zobaczyć numer oznaczenia oraz symbol, przyjrzyj się bocznej części opony. Co kryje się za tymi oznaczeniami?

Top