Home > Serwis > Mój Pojazd > Akcja Bezpieczeństwa > Akcja Bezpieczeństwa - Kuga PHEV

Akcja Bezpieczeństwa – Kuga PHEV

Ford ruszył z Akcją Bezpieczeństwa skierowaną do właścicieli Fordów Kuga PHEV.

Dziękujemy za zrozumienie i przepraszamy za powstałe niedogodności.

Zapewniamy, że nasz zespół techniczny intensywnie pracuje nad rozwiązaniem problemu, który uniemożliwia naładowanie akumulatora w Twoim Fordzie Kuga PHEV.

W najbliższym czasie otrzymasz list pocztą tradycyjną, który będzie formalnym zawiadomieniem o Akcji Bezpieczeństwa zgodnym z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa. Prosimy o niezwłoczne zapoznanie się z jego treścią i zastosowanie się do zawartych w nim wytycznych. Akcja Bezpieczeństwa dotyczy wszystkich Fordów Kuga PHEV aktualnie użytkowanych przez naszych klientów – również tych, które już wcześniej były naprawiane w jednym z naszych autoryzowanych serwisów.

Prosimy również o nie ładowanie wysokonapięciowego akumulatora za pomocą prądu z sieci elektrycznej, a także – co bardzo ważne - aby cały czas, podczas każdej podróży, samochód ustawiony miał domyślny tryb jazdy „Auto EV”.

Dlaczego?

Jeśli Ford Kuga PHEV podczas jazdy pracuje w trybie „Auto EV”, optymalnie korzysta on z energii dostępnej w wysokonapięciowym akumulatorze – nie obciążając go zbyt mocno – a w razie potrzeby uruchamia silnik spalinowy. Nawet jeśli podczas jazdy akumulator rozładuje się, Ford Kuga PHEV działać będzie jak typowa hybryda, ładując go automatycznie za pomocą energii odzyskiwanej podczas hamowania. Zapewni to niewielką ilość energii, którą pojazd wykorzysta wtedy, kiedy najbardziej będzie jej potrzebować.

“Podczas pracy w trybie jazdy „Auto EV” pojazd odzyskuje energię wytwarzaną podczas hamowania i magazynuje ją w wysokonapięciowym akumulatorze. Następnie wykorzystuje ją do napędzania samochodu bez udziału silnika spalinowego lub w połączeniu z nim dla uzyskania jak najlepszej wydajności. Co więcej, nadmiar energii generowany przez silnik jest również przechowywany w akumulatorze do późniejszego użycia.”

Zużycie paliwa w trybie „Auto EV” jest porównywalne wydajnością silnika diesla lub standardowej hybrydy.

Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać naszym Klientom bezpieczne i najwyższej jakości pojazdy, szybko eliminować potencjalne usterki i przekazywać niezbędne informacje. Skontaktujemy się z Tobą, jak tylko będziemy mogli wykonać naprawę Twojego Forda Kuga PHEV. Nowe informacje na temat Akcji Bezpieczeństwo publikować będziemy na tej stronie, a także wysyłać będziemy je na Twoją skrzynkę e-mail – jeśli mamy adres. Aby zaktualizować swoje dane i preferencje marketingowe, zaloguj się lub zarejestruj do Konta Ford. Znajdziesz tam również szczegółowe informacje na temat swojego Forda Kuga PHEV, a także Instrukcję obsługi, aktualizacje oprogramowania, filmy instruktażowe czy czat z naszym ekspertem. Co ważne, dane logowania do Konta Ford i aplikacji FordPass są takie same.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, masz pytania lub wątpliwości, prosimy o kontakt z Centrum Kontaktu z Klientami:

FAQ dla Akcji Bezpieczeństwa – Ford Kuga PHEV

 • Podczas regularnie przeprowadzanych procesów bezpieczeństwa zidentyfikowaliśmy potencjalny problem związany z akumulatorem wysokonapięciowym w Fordzie Kuga PHEV. Mimo że dotyczył on pojazdów wyprodukowanych przed 25 czerwca 2020, postanowiliśmy rozszerzyć akcję serwisową na wszystkie Fordy Kuga PHEV.

  Niestety istnieje minimalne ryzyko usterki akumulatora wysokiego napięcia, która jest związane z koniecznością odprowadzania gorących gazów w celu uwolnienia ciśnienia i ciepła. W sporadycznych przypadkach może to spowodować pożar.

 • Wiemy o sześciu potwierdzonych samozapłonach – na całym świecie (warto dodać, że tylko w czerwcu 2020 sprzedano 3757 sztuk Forda Kuga PHEV). Każdemu przypadkowi natychmiast nadaliśmy najwyższy priorytet i analizujemy w trybie pilnym. Podczas tych incydentów nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

 • Nasz zespół techniczny opracował dodatkową osłonę wentylacyjną akumulatora, która skutecznie chroni go przed przegrzaniem. Przyśpieszyliśmy też procedurę serwisową, a z każdym właścicielem Forda Kuga PHEV kontaktujemy się indywidualnie, gdy tylko zbliża się termin naprawy. W czasie oczekiwania na serwis można bezpiecznie podróżować autem, ale tylko w trybie jazdy „Auto EV” i bez ładowania za pomocą sieci energetycznej.

 • Do momentu wykonania usługi serwisowej rozwiązującej problem przegrzewającego się akumulatora, można bezpiecznie podróżować Fordem Kuga PHEV, ale tylko w trybie jazdy „Auto EV” i bez ładowania za pomocą sieci energetycznej.

 • W trybie jazdy „Auto EV” niewielka ilość energii, wyłącznie wytwarzanej podczas hamowania, jest przekazywana do akumulatora. Ale jest ona wystarczająca, aby samochód mógł bezpiecznie jechać w trybie tradycyjnej hybrydy.

 • Poniżej przedstawiamy opis wszystkich dostępnych w Fordzie Kuga PHEV trybów jazdy.
   

  • Auto EV – tryb domyślny, którego tylko i wyłącznie można używać do czasu wykonania naprawy, automatycznie zarządza energią i w razie potrzeby uruchamia silnik spalinowy.
  • Later EV – tryb oszczędzania akumulatora pozwalający zachować więcej energii.
  • Now EV – tryb jazdy wyłącznie na silniku elektrycznym, który można uruchomić, jeśli akumulator jest odpowiednio naładowany (zasięg maksymalny 56 km).
  • Charge EV – przeznaczony do skuteczniejszego ładowania akumulatora podczas jazdy.
 • Więcej informacji o problemach z akumulatorem Forda Kuga PHEV i Akcji Bezpieczeństwo uzyskasz, kontaktując się z Centrum Kontaktu z Klientami:
   

Top