JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Serwis > Informacje i pomoc > Ford SYNC i Bluetooth® > Ford SYNC 1.1 z AppLink
Ford SYNC 1.1 with AppLink - find new apps

Ford SYNC 1.1 z AppLink

Ford SYNC z AppLink to rozszerzona wersja Ford SYNC. Technologia ta zapewnia dostęp do ulubionych aplikacji zainstalowanych w smartfonie i pozwala korzystać z nich za pomocą poleceń głosowych, systemu audio, wyświetlacza wielofunkcyjnego czy przycisków na kierownicy i centralnej części deski rozdzielczej.

Po sparowaniu telefonu z pojazdem, kierowca korzystając z prostych poleceń głosowych jest w stałym kontakcie z otoczeniem – może bezpiecznie korzystać z telefonu, odtwarzać muzykę z nośnika USB czy obsługiwać ulubione aplikacje.

W tej części przedstawimy dokładne działanie systemu.

 • Korzystanie z Ford SYNC z AppLink wymaga pobrania aplikacji kompatybilnych z tym systemem i zainstalowania ich na smartfonie sparowanym z samochodem.

  Czy Twój telefon jest kompatybilny? Sprawdź w części Kompatybilność mobilna.

  Uwaga: smartfony typu iPhone nie muszą być parowane z Ford SYNC z AppLink, aby współpracowały z tą technologią. Połączenie realizowane jest przy użyciu złącza USB.

  Instrukcja krok po kroku:
   

  1. Pobierz ze sklepu internetowego aplikację na smartfona kompatybilną z Ford SYNC z AppLink.
  2. Podłącz smartfona do samochodu wyposażonego w system Ford SYNC z AppLink. Telefony z systemem Android mogą być podłączone bezprzewodowo za pomocą technologii Bluetooth, natomiast telefony z systemem iOS Apple muszą być podłączone przez złącze USB.
  3. Wybierz aplikację z menu, które pokaże się na wyświetlaczu SYNC w samochodzie „Aplikacje mobilne”, lub naciśnij przycisk obsługi głosowej i wypowiedz nazwę aplikacji.
  4. Aplikacja doda komendy do Ford SYNC z AppLink. Użytkownik będzie mógł wysyłać komendy głosowe lub obsługiwać aplikacje przy użyciu przycisków znajdujących się na konsoli systemu audio i na kierownicy.

  Potrzebna jest Twoja zgoda:

  Aktywacja AppLink wymaga Twojej zgody, dlatego na ekranie pojawi się komunikat, który będzie wymagał Twojego potwierdzenia.

 • Parowanie telefonu:
   

  1. Włącz system audio w swoim samochodzie.
  2. Sprawdź, czy w telefonie włączona jest funkcja Bluetooth® Bluetooth Trademark.
  3. Aby rozpocząć parowanie, naciśnij przycisk telefonu na konsoli centralnej.
  4. Jeżeli jest to pierwsze parowanie, na wyświetlaczu SYNC pojawi się komunikat o braku sparowanych telefonów oraz prośba o dodanie telefonu.
  5. Kiedy na wyświetlaczu systemu audio pojawi się komunikat o gotowości do rozpoczęcia procesu parowania urządzeń, należy wybrać w telefonie SYNC aby rozpocząć proces parowania.
  6. Na ekranie pojawi się również sześciocyfrowy kod PIN.
  7. Z poziomu telefonu należy przejść do menu urządzeń Bluetooth®. Telefon wykryje system SYNC, który należy wybrać jako to urządzenie, z którym ma nastąpić parowanie.
  8. Następnie należy wprowadzić do telefonu sześciocyfrowy kod PIN widoczny na ekranie.
  9. Na wyświetlaczu pojawi się informacja o pomyślnym zakończeniu procesu parowania urządzeń.
  10. Na wyświetlaczu pojawi się też komunikat z pytaniem, czy pobrać książkę telefoniczną.
  11. Pobranie książki telefonicznej pozwoli na korzystanie z kontaktów za pomocą poleceń głosowych.
 • Obsługa aplikacji za pomocą komend głosowych:
   

  1. Naciśnij przycisk obsługi głosowej na kierownicy.
  2. Wypowiedz komendę „Mobile apps”.
  3. Ford SYNC z AppLink odpowie „Mobile apps, please say a command”.
  4. Podaj nazwę aplikacji.
  5. Aby wyświetlić listę kompatybilnych aplikacji mobilnych zainstalowanych w telefonie, należy nacisnąć przycisk obsługi głosowej i podać komendę „List mobile apps”.
  6. Ford SYNC wyświetli listę dostępnych aplikacji. Należy podać nazwę aplikacji, którą chcemy uruchomić.
  7. Aby wyłączyć aplikację należy nacisnąć przycisk obsługi głosowej i podać komendę „Exit <nazwa aplikacji>. Komenda wyłączy aplikację w systemie SYNC , ale pozostanie ona nadal aktywna w telefonie.
 • Czy za korzystanie z AppLink pobierane są jakieś opłaty?

  Nie. Za korzystanie z aplikacji kompatybilnych z AppLink firma Ford nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

  Jakie są opłaty za przesyłanie danych podczas korzystania z AppLink?

  Obowiązują opłaty zgodne z umową zawartą z operatorem sieci komórkowej. Firma Ford nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek dodatkowe koszty naliczone przez operatora za transmisję danych do i z urządzenia podłączonego do samochodu. Dodatkowe opłaty mogą być związane z korzystaniem z usługi roamingu.

  Czasami zachodzi konieczność przekazywania danych z AppLink do serwera (np. VIN, numeru modułu SYNC, anonimowych statystyk użytkownika czy informacji o usuwaniu usterek). Aktualizacje te często są przeprowadzane automatycznie i mogą się z nimi wiązać niewielkie opłaty.

  Czy AppLink wpływa na działanie aplikacji lub prędkość transmisji danych?

  Nie. Jeżeli podczas korzystania z aplikacji na zewnątrz samochodu szybkość transmisji danych w telefonie jest niska lub aplikacja działa nieprawidłowo, taki sam problem będzie występować wewnątrz samochodu. AppLink jest tylko bramką służącą do połączenia kompatybilnych aplikacji z pojazdem. Rozwiązanie to ani nie poprawia, ani nie pogarsza działania aplikacji zainstalowanych w telefonie.

  W jaki sposób Ford SYNC z AppLink łączy się z telefonami?

  Do połączenia z systemem Android, AppLink korzysta z technologii Bluetooth® Bluetooth Trademark. W przypadku systemu iOS firmy Apple wymagane jest połączenie za pomocą przewodu USB.

  Czy mój obecny system Ford SYNC jest kompatybilny z AppLink?

  Nie ma możliwości aktualizacji oryginalnej wersji Ford SYNC do wersji kompatybilnej z AppLink.

  Kto jest producentem aplikacji do AppLink?

  Aplikacje są tworzone przez niezależnych producentów – partnerów Forda, którzy korzystają z narzędzi firmy Ford przeznaczonych do tworzenia oprogramowania. Producenci oprogramowania muszą przestrzegać wytycznych i wymogów dotyczących aplikacji dla AppLink, które stawia przed nimi firma Ford.

  Gdzie można kupić aplikacje?

  Aplikacje kompatybilne z AppLink są do pobrania bezpośrednio z serwisów Apple iTunes oraz Google Play.

  Na jakie kategorie są podzielone aplikacje?

  Aplikacje dla AppLink podzielone zostały na siedem kategorii:
   

  • muzyka i audiobooki,
  • nawigacja, podróże, informacje o korkach,
  • aplikacje biurowe,
  • serwisy informacyjne,
  • sport,
  • komunikacja,
  • pogoda

  Gdzie mogę sprawdzić, które aplikacje są kompatybilne z moim telefonem?

  Aby sprawdzić kompatybilność aplikacji zainstalowanych na telefonie, wciśnij przycisk obsługi głosowej i wypowiedz polecenie „List mobile apps”. Ford SYNC wyświetli listę dostępnych aplikacji. Aplikacje, które nie działają na iPhone lub nigdy nie zostały uruchomione na Androidzie, nie pojawią się.

  Czy mogę wykonać połączenie w trakcie korzystania z aplikacji przez Ford SYNC z AppLink?

  Tak. Podczas korzystania z aplikacji, można wykonać połączenie telefoniczne. W tym celu należy nacisnąć przycisk obsługi głosowej i powiedzieć komendę „Call <nazwa kontaktu>” lub „Dial”, a następnie podać numer.

Top