JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Osobowe > TOURNEO COURIER > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Radość z każdej podróży

Kompaktowy, a zarazem przestronny Ford Tourneo Courier został stworzony, by ułatwić i uprzyjemnić Ci życie. Wnętrze po sam dach wypełnione jest zaawansowanymi technologiami. Znajdziesz między innymi inteligentny układ wspomagania kierownicy EPAS oraz kamerę cofania z czujnikami parkowania.

 

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy

Jedną z funkcji systemu Ford SYNC 3 jest funkcja Emergency AssistanceTooltip. Gdy dojdzie do wypadku, uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Tak długo, jak telefon komórkowy jest podłączony do Ford SYNC 3, system może wykorzystać go do połączenia ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą.

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) zapobiega cofnięciu się pojazdu podczas ruszania pod górę. Podwyższone ciśnienie w układzie hamulcowym jest utrzymywane przez dodatkowe 2,5 sekundy, dzięki czemu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał gazu. System jest również przydatny w przypadku zatrzymywania się i ruszania na śliskiej nawierzchni.

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę
Łatwiejsze cofanie dzięki wbudowanej kamerze

Łatwiejsze cofanie dzięki wbudowanej kamerze

Słupki, kosze na śmieci czy murki nie są już problemem – na wyświetlaczu umieszczonym w centralnej części deski rozdzielczej kamera cofania pokaże wszystko to, co znajduje się za samochodem. System wyświetla także wirtualne linie, które wskazują tor jazdy samochodu przy aktualnym kącie skrętu kierownicy.

Bezstresowe parkowanie

Czujniki parkowania pomagają ocenić odległość między samochodem a dowolna przeszkodą znajdującą się z tyłu lub z przodu pojazdu. Emitowany sygnał dźwiękowy nasila się wraz ze zbliżaniem do wykrytego obiektu. Funkcja ta pomaga w szybkim i wygodnym parkowaniu.

Bezstresowe parkowanie
Układ wspomagania kierownicy, który dostosowuje się do warunków

Układ wspomagania kierownicy, który dostosowuje się do warunków

Elektryczny układ wspomagania kierownicy EPAS (Electric Power Assisted Steering) automatycznie dostosowuje się do prędkości jazdy i warunków. Przy jeździe z niewielką prędkością system sprawia, że obrót kierownicy jest lżejszy. Zwiększa to możliwości manewru. Jednak wraz ze wzrostem prędkości rośnie opór kierownicy. W ten sposób kierowca lepiej czuje samochód i ma zapewnioną łatwiejszą kontrolę nad pojazdem

Inteligentne, automatyczne światła

Automatyczne czujniki wykrywają słabnące światło przy zapadaniu zmierzchu lub nagłe zmiany w warunkach oświetleniowych, np. przy wjeździe do tunelu. Powoduje to automatyczne włączenie reflektorów, co czyni jazdę nie tylko łatwiejszą, ale i bezpieczniejszą.

Inteligentne, automatyczne światła
Układ wspomagania kierownicy, który dostosowuje się do warunków

Mniej męczące i bardziej oszczędne podróżowanie

Tempomat z regulacją prędkości za pomocą przycisków na kierownicy automatycznie utrzymuje wcześniej ustawioną prędkość pojazdu. Z kolei funkcja ogranicznika prędkości pozwala na ustawienie maksymalnej szybkości z jaką może poruszać się samochód.

Zapewnia to oszczędność paliwa, minimalizuje ryzyko przekroczenia dozwolonej prędkości oraz ułatwia utrzymać stałą prędkość bez konieczności trzymania nogi na pedale gazu.

Top