JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Home > Osobowe > TOURNEO COURIER > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Technologia, która chroni Ciebie i pojazd

Ford Tourneo Courier jest wyposażony w szereg zaawansowanych technologii, których zadaniem jest chronienie Ciebie, pasażerów i pojazdu. Niektóre z nich, jak RSC (system zapobiegający przewróceniu się pojazdu) i TSC (układ ograniczający zarzucanie holowanej przyczepy) mają na celu zapobieganie wypadkom. Inne systemy, jak EBA (asystent hamowania awaryjnego), mogą pomóc złagodzić skutki kolizji.

Pełna kontrola nad pojazdem bez względu na warunki

Pełna kontrola nad pojazdem bez względu na warunki

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS i układem kontroli trakcji pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Udoskonalony system poduszek powietrznych

Ford Tourneo Courier wyposażony jest w kurtynę powietrzną, poduszkę powietrzną po stronie kierowcy i pasażera oraz boczne poduszki powietrzne. Udoskonalono także system aktywacji poduszek.

Udoskonalony system poduszek powietrznych
Ostrzeganie o spadku ciśnienia w oponach

Ostrzeganie o spadku ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia to wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

Zapobieganie przewróceniu się pojazdu (RSC)

Roll Stability Control (RSC) to system zapobiegający przewróceniu się pojazdu, który wyczuwa utratę stabilności. Wówczas kontrolując moment obrotowy silnika oraz wyhamowując każde koło z osobna, koryguje nadsterowność, skutecznie opanowując sytuację. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne podczas pokonywania zakrętów i jazdy z pełnym obciążeniem.

Zapobieganie przewróceniu się pojazdu (RSC)
Troska o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów

Ford Tourneo Courier został zaprojektowany tak, aby chronić dzieci w każdym momencie podróży. Na tylnych siedzeniach posiada punkty mocowania fotelika dziecięcego ISOFIX, które pozwolą z łatwością umieścić tam dwa foteliki.

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę hamowania

System przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania zapewniają lepszą kontrolę hamowania. Dodatkowo system wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) pomaga w szybkim zatrzymaniu auta w sytuacji awaryjnej. Współpracuje on z elektronicznym system stabilizacji toru jazdy (ESC) i wyczuwa siłę nacisku na pedał hamulca, w razie konieczności zwiększając ją. Warto dodać, że w przypadku ostrego hamowania system świateł hamowania awaryjnego (EBL) automatycznie włącza światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców.

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę hamowania
Bezpieczne utrzymanie przyczepy w prostej linii

Bezpieczne utrzymanie przyczepy w prostej linii

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.

Dwa wysokiej klasy systemy alarmowe do wyboru

Jako opcja, w Fordzie Tourneo Courier dostępny jest system alarmu obwodowego, który uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub maski. Dostępny jest także bardziej zaawansowany system alarmowy Thatcham Category 1. Alarm ten uaktywnia się automatycznie po zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta.

Dwa wysokiej klasy systemy alarmowe do wyboru
Top