Home > Osobowe > TOURNEO CONNECT > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Firma Ford nieprzerwanie przoduje w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i technologii z zakresu bezpieczeństwa. Wiele z nich zostało już nagrodzonych. To między innymi dzięki nim Ford Tourneo Connect otrzymał 5 gwiazdek od prestiżowej organizacji Euro NCAP w teście bezpieczeństwa. Jest to maksymalna możliwa ocena.

Pomaga uniknąć kolizji przy niskich prędkościach

Nowatorski system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS) pozwala na zredukowanie siły uderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością (do 50 km/h). Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.

Bezpieczne utrzymanie przyczepy w prostej linii

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (Trailer Sway Control) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad przyczepą ciągniętą przez samochód.

Tourneo Connect Trailer Sway Assist
Tourneo Connect Euro NCAP

Bezpieczeństwo na 5 gwiazdek

Euro NCAP to wiodąca, niezależna organizacja, która ocenia poziom bezpieczeństwa każdego nowego samochodu, korzystając z najbardziej rygorystycznych testów. Przyznanie pojazdowi maksymalnej liczyb 5 gwiazdek jest dowodem na to, że samochód spełnia najwyższe kryteria w kwestii bezpieczeństwa.

Top