Home > Osobowe > NOWY TOURNEO CUSTOM > Cechy i funkcje > Osiągi i zużycie paliwa

Optymalne osiągi i wyjątkową oszczędność paliwa

Nowy Ford Tourneo Custom posiada szereg niezawodnych systemów zaprojektowanych z myślą o optymalnych osiągach i wydajności. Obejmują one nowy 2-litrowy silnik Ford EcoBlue, automatyczną przekładnię oferującą wydajniejsze zmiany biegów oraz funkcję Auto Start-Stop.
Przedstawione funkcje mogą być dostępne tylko w wybranych modelach. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy pobrać katalog.

Wydłużone okresy między przeglądowe

Podzespoły Forda Tourneo Custom zostały wykonane z materiałów o podwyższonej żywotności. Pozwoliło to na wydłużenie okresów miedzy przeglądami do 60 000 km lub 2 lat. W ten sposób zredukowano koszty eksploatacji pojazdu i czas, który czas poświęcony na prace serwisowe.Tooltip

Lepsza wydajność

Całkowicie nowe, 2-litrowe silniki TDCi Ford EcoBlue zaprojektowano z uwzględnieniem surowych standardów Euro 6.2. Stanowią one znakomite połączenie doskonałych osiągów i mocy z niskim poziomem spalania i emisji CO2. Dodatkowo zostały wyposażone w szereg inteligentnych, oszczędzających paliwo technologii.

Ford EcoBlue 2.0-litre engine
Close-up of Ford Tourneo AdBlue tank

Dodatek, który eliminuje zanieczyszczenia

System selektywnej redukcji katalitycznej (Selective Catalytic Reduction - SCR) wykorzystuje substancję AdBlue®, czyli płyn na bazie mocznika i wody, który powoduje rozkład NOx w spalinach na azot i wodę. Następnie filtr cząstek stałych redukuje ponad 99% cząstek wydalonych przez rurę wydechową. Aby zapewnić należyte funkcjonowanie tego systemu, zbiornik AdBlue® silnika wysokoprężnego Twojego Forda należy wypełnić płynem AdBlue®. Na panelu instrumentów zapali się stosowny sygnał ostrzegawczy, gdy poziom płynu będzie zbyt niski.

Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop

Gdy samochódstoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim.

New Ford Tourneo Auto Start-Stop indicator close up
Smart regenerative charging Ford Tourneo Custom

Wydajniejszy sposób ładowania akumulatora

Technologia ta wykorzystuje energię wytwarzaną w trakcie hamowania samochodu do ładowania akumulatora (Ford Smart Regenerative Charging). W przeciwieństwie do tradycyjnych układów, pozwala zaoszczędzić paliwo i ograniczyć emisję trujących gazów, ładując akumulator tylko wtedy, gdy nie przyspieszasz.

Automatyczna skrzynia biegów SelectShift

Silniki o mocy 130 KM i 170 KM są dostępne z nową, sześciobiegową przekładnią automatyczną SelectShift. Gwarantuje ona przyjemną i relaksującą jazdę, w szczególności podczas natężonego ruchu. Przekładnia oferuje także ręczną zmianę biegów. Dodatkowo SelectShift pozwala na zablokowanie biegów w trudniejszych warunkach drogowych, np. na śliskiej nawierzchni lub na sporym nachyleniu.

Close-up of New Ford Tourneo shift gear
Komputer pokładowy

Podstawowe informacje o podróży

Komputer pokładowy podaje praktyczne dane dotyczące długości trasy, zużycia paliwa, prędkości i temperatury powietrza na zewnątrz, a także przybliżoną informację, ile kilometrów można jeszcze przejechać na pozostałym w baku paliwie. Informacje te okazują się szczególnie przydatne na długich trasach, albo gdy kierowca wie, że będzie poruszać się po bezdrożach.

Top