Home > Osobowe > TOURNEO CONNECT > Cechy i funkcje > Komfort jazdy

Z myślą o komforcie i praktyczności

Ford Tourneo Connect od lat buduje swoją pozycję na rynku. W tym czasie stał się symbolem doskonałego połączenia komfortu i praktyczności, który sprawdzi się podczas każdej podróży.
W nowym modelu wykorzystano materiały wykończeniowe najwyższej jakości i wytrzymałości. Z kolei wśród zaawansowanych technologii, znajdziesz najnowszy system Ford SYNC 3 oraz bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych.

SYNC 3 – zaawansowany system obsługi głosowej

SYNC 3 – zaawansowany system obsługi głosowej

Ford SYNC 3 to zaawansowany system zapewniający bezproblemową łączność oraz możliwość obsługiwania telefonu, odtwarzacza muzyki i systemu nawigacji dzięki prostym poleceniom głosowym. Możesz także skorzystać z 6-calowego kolorowego ekranu dotykowego wyposażonego w znaną ze smartfonów i tabletów intuicyjną funkcję przesuwania i zsuwania palcami. Ford SYNC 3 współpracuje również z Apple CarPlay, Android Auto i Applink, umożliwiając wyświetlanie informacji z Twojego smartfona na ekranie dotykowym, a także oddaje w Twoje ręce funkcję Live TrafficFordPass with Live Traffic, która pomaga unikać korków.

Bezprzewodowe ładowanie smartfonów

We wnętrzu Forda Tourneo Connect znajdziesz schowek, który nie tylko pomieści nawet największe smartfonyTooltip, ale również dzięki bezprzewodowo naładuje baterię (dostępne dla kompatybilnych telefonów).

Bezprzewodowe ładowanie smartfonów
FordPass Connect modem close up

Klucz do świata internetu

Nowy Ford Tourneo Connect jest po raz pierwszy dostępny z modemem FordPass ConnectFordPass Connect modem – systemem, który sprawi, że każda podróż upłynie pod znakiem relaksu. Dzięki niemu skorzystasz z wielu udogodnień, m.in. Wi-FiHotspot Wi-Fi nawet dla dziesięciu urządzeń czy funkcji Live Traffic informującej o bieżącym natężeniu ruchuFunkcja Live Traffic przesyłanym bezpośrednio do nawigacji satelitarnej samochodu.

  • Live Traffic przekazuje co 30 sekund aktualne informacje o ruchu drogowym do systemu nawigacji SYNC 3, aby umożliwić wybranie optymalnej trasy podróży, 
  • HotSpot Wi-Fi umożliwia kierowcy i pasażerom bezproblemowe połączenie z Internetem nawet dziesięciu urządzeń,
  • W razie kolizji na drodze modem FordPass Connect nawiąże połączenia ze służbami ratowniczymi w systemie eCall, podając lokalizację pojazdu.

Pobierz na smartfona aplikację FordPass, aby cieszyć się z jeszcze wiekszej ilości funkcji ułatwiających podróżowanie

Aplikacja FordPass daje możliwość zdalnego sterowania wieloma różnymi funkcjami w pojeździe:

  • Zdalne zamykanie i otwieranie drzwi samochodu
  • Zdalne uruchamianie silnika w celu odszronienia przedniej szyby i nagrzania auta (dotyczy jedynie pojazdów z automatyczną skrzynią biegów)
  • Monitorowanie poziomu paliwa, przebiegu pojazdu i ciśnienia powietrza w oponach za pomocą telefonu
  • Wskazywanie drogi na mapie do zaparkowanego samochodu
  • Przesyłanie celu podróży ze smartfona bezpośrednio do systemu nawigacji auta
  • Otrzymywanie na telefon powiadomień o stanie technicznym pojazdu
Pobierz na smartfona aplikację FordPass
Konsola środkowa ze schowkiem, gniazdem 12 V i USB

Konsola środkowa ze schowkiem, gniazdem 12 V i USB

Stacja dokująca z gniazdem USB to miejsce na Twoją nawigację, telefon i odtwarzacz MP3.

Bezkluczykowy system otwierania drzwi i uruchamiania silnika

Bezkluczykowy system Ford KeyFree pozwala otwierać i zamykać drzwi samochodu bez wyciągania kluczyka z kieszeni czy torebki. Rozwiązanie to znakomicie sprawdza się, gdy mamy zajęte ręce (np. zakupami). Po zajęciu miejsca za kierownicą, aby uruchomić silnik wystarczy tylko nacisnąć na sprzęgło/hamulec i wcisnąć przycisk rozrusznika.

Bezkluczykowy system Ford KeyFree
Podgrzewana przednia szyba Quickclear

Podgrzewana przednia szyba Quickclear

Walka z lodem, śniegiem czy parą na przedniej szybie to już przeszłość. Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne elementy grzewcze oczyszczą ją za Ciebie. Dzięki temu szybko ruszysz w drogę nawet w mroźny poranek.

Funkcjonalne siedzenia

Bez względu na długość podróży wygodne fotele zapewniają komfortowe warunki nawet dla siedmiu pasażerów. Co więcej, siedzenia można złożyć i przesunąć do przodu, by zyskać więcej przestrzeni ładunkowej.

Ford Tourneo Connect flexible seating diagram
Ford Tourneo Connect Electronic Automatic Temperature Control detail

Wybierz temperaturę, w jakiej dobrze się czujesz

Sterowana elektronicznie klimatyzacja (EATC) pozwala na precyzyjne ustawienie temperatury wewnątrz pojazdu i utrzymywanie jej dzięki zaawansowanym rozwiązaniom układu klimatyzacji.

Panoramiczny dach - jaśniejsze i bardziej przestronne wnętrze

Sterowana elektrycznie roleta dachowa odsłoni szklany dach, wpuszczając do środka naturalne światło, co doskonale doświetli wnętrze oraz nada mu wrażenie przestronności. Z kolei powłoka przeciwsłoneczna, która odbija promieniowanie słoneczne, ograniczy nagrzewanie się wnętrza i uchroni pasażerów przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Ford Tourneo Connect detail of open panoramic roof
Top