Konfigurator Jazda próbna Znajdź Dealera Umów się na serwis Ask Ford
Home > Osobowe > TOURNEO CONNECT > Cechy i funkcje > Bezpieczeństwo

Nowy wymiar bezpieczeństwa i ochrony

Ford Tourneo Connect jest wyposażony w szereg zaawansowanych technologii, których zadaniem jest chronienie Ciebie i pasażerów. Posiada też inteligentne systemy zabezpieczające, które zostały stworzone z myślą o ochronie Twojego pojazdu oraz bagażu.

Ochrona pieszych

Nowy, opracowany przez Forda system Pre-Collision Assist z technologią wykrywania pieszych Pedestrian Detection wykrywa osoby znajdujące się na drodze przed autem oraz pieszych, którzy przekraczają tor ruchu pojazdu, a następnie automatycznie aktywuje układ hamulcowy, jeśli kierowca nie podejmie odpowiednich działań zmierzających do uniknięcia kolizji.

System działa do prędkości 80 km/h, a jego zadaniem jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem pieszych.

Ochrona pieszych
Większa przyczepność w trudnych warunkach

Większa przyczepność w trudnych warunkach

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Zaawansowany system poduszek powietrznych

Całkowicie Ford Tourneo Connect wyposażony jest w kurtyny powietrzne, poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera oraz boczne poduszki powietrzne. Dzięki umieszczeniu czujników w kluczowych miejscach samochodu, zwiększono szybkość aktywacji systemu.

Zaawansowany system poduszek powietrznych
Ford Tourneo Connect perimeter alarm

Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę hamowania

System przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania zapewniają lepszą kontrolę hamowania. Dodatkowo system wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) pomaga w szybkim zatrzymaniu auta w sytuacji awaryjnej. Współpracuje on z elektronicznym system stabilizacji toru jazdy (ESC) i wyczuwa siłę nacisku na pedał hamulca, w razie konieczności zwiększając ją. Warto dodać, że w przypadku ostrego hamowania system świateł hamowania awaryjnego (EBL) automatycznie włącza światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców.

Ostrzeżenie o ostrym hamowaniu

System świateł hamowania awaryjnego (EBL) automatycznie włącza migające światła przy ostrym hamowaniu, aby ostrzec innych kierowców. 

Ford Tourneo Connect emergency brake lights on
Ford Tourneo Connect front wheel close up

System monitorowania ciśnienia w oponach

System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu. Powiadomienia o ciśnieniu w oponach możesz też otrzymywać bezpośrednio na telefon dzięki aplikacji FordPass.

Nie zapomnisz zapiąć pasów

Standardowe dla każdego modelu przypomnienie o zapięciu pasów powiadamia kierowcę w przypadku, gdy któryś z pasażerów nie zapiął pasów bezpieczeństwa.

 

Ford Tourneo Connect seat belt reminder
ISOFIX Child Seat Attachments

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych

Ford Tourneo Connect został zaprojektowany tak, aby chronić dzieci w każdym momencie podróży. W tylnych siedzeniach znajdują się punkty mocowania fotelika dziecięcego ISOFIX, które pozwolą z łatwością umieścić tam dwie bazy pod foteliki.

Zamek centralny sterowany pilotem z zabezpieczeniem antywłamaniowym

Wyposażenie Forda Tourneo Connect obejmuje centralny zamek sterowany pilotem. Nowy system jest najbezpieczniejszy z dotychczasowych. Dzięki niemu możesz otworzyć pojedyncze drzwi, podczas gdy pozostałe są zamknięte do momentu wciśnięcia przycisku na drzwiach kierowcy. Przy użyciu tego samego przycisku można sterować blokowaniem i odblokowywaniem wszystkich drzwi samochodu. Co równie ważne, wszystkie zamki w drzwiach zostały zabezpieczone przed włamaniem przy użyciu wiertła lub dłuta.

Ford Tourneo Connect Anti-Tamper Door Locks
Ford Tourneo Connect perimeter alarm

Dwa wysokiej klasy systemy alarmowe do wyboru

Jako opcja dostępny jest system alarmu obwodowego, który uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub maski. Dostępny jest także bardziej zaawansowany system alarmowy Thatcham Category 1. Alarm ten uaktywnia się automatycznie po zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta. Powiadomienia o aktywacji alarmu możesz otrzymywać na telefon poprzez aplikację FordPass.

4-gwiazdki w teście EURO NCAP

Ford Tourneo Connect uzyskał cztery gwiazdki w teście bezpieczeństwa EURO NCAP. Wynik ten jest przyznawany, gdy pojazd osiąga dobre wyniki w testach, zarówno pod względem ochrony przed kolizją, jak i możliwości jej unikania lub łagodzenia jej skutków.

Ford Tourneo Connect Anti-Tamper Door Locks
Top