Home > Osobowe > NOWY FOCUS > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Praktyczna technologia

Ciemne, kręte drogi. Ruchliwe autostrady. Napięte harmonogramy. Jazda w gęstym ruchu ulicznym. Ciasne miejsca postojowe. Przekonaj się, jak nasz zupełnie nowy Ford Focus radzi sobie z tym wszystkim bez trudu.
W jego wnętrzu kryje się wiele zaawansowanych technologii wspomagających kierowcę: inteligentny tempomat z funkcją Stop and Go, system pomagający utrzymać pojazd na pasie ruchu czy Active Park Assist drugiej generacji.
Gwarantujemy, że zakochasz się w nich od pierwszego kilometra bo z nimi każda podróż to czysta przyjemność.

Technologia, która ułatwia Ci życie

Technologia, która ułatwia Ci życie

Nowy Ford Focus został wyposażony w szereg zaawansowanych technologii zaprojektowanych specjalnie  z myślą o użytkownikach, komforcie, bezpieczeństwie i przyjemności podróżowania. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest Inteligentny tempomat z funkcją Stop&Go oraz systemem rozpoznawania znaków drogowych. Utrzymuje on ustaloną odległość od poprzedzającego pojazdu, dostosowuje prędkość pojazdu do obowiązującego ograniczenia prędkości i ułatwia prowadzenie w gęstym ruchu ulicznym lub w korku.

Bezstresowe parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego

System Active Park Assist 2 sprawia, że parkowanie równoległe i prosotpadłe staje się niezwykle proste dzięki temu, że przejmuje kontrolę nad układem kierowniczym, zmianą biegów i pedałami, aby nakierować pojazd w miejsce postojowe lub go z niego wyprowadzić .

Bezstresowe parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego
Reflektory adaptacyjne Ford Dynamc LED

Reflektory adaptacyjne Ford Dynamc LED

System reflektorów adaptacyjnych Ford Dynamic LED w nowym Fordzie Focus zapewnia lepsze oświetlenie w różnych  sytuacjach podczas jazdy w zależności od prędkości, kąta połóżenia kierownicy oraz informacji z kamery. Korzystając z systemu rozponawania znaków drogowych, układ może nawet rozponać zbliżanie się do ronda lub znaku stop i dostosować kształt wiązki światła w celu zapewnienia optymalnego oświetlenia.

Funkcja wyboru trybu jazdy

Można wybrać jeden z trzech trybów jazdy: Normalny, Eco lub Sportowy. Układ dostosowuje różne ustawienia, w tym reakcję na wciśnięcie pedału przyspieszenia i wyczucie kierownicy, a także parametry zmiany biegów w samochodach z automatyczną skrzynią biegów.

Funkcja wyboru trybu jazdy
Elektroniczny hamulec postojowy

Elektroniczny hamulec postojowy

Tradycyjna dźwignia hamulca ręcznego została zastąpiona przyciskiem hamulca elektronicznego, dzięki czemu uzyskano większą ilość miejsca w konsoli środkowej. Hamulec elektroniczymy jest prosty w użyciu. Aby go aktywować, wystarczy wcisnąć przycisk.

 

Ważne informacje w zasięgu wzroku

Wyświetlacz przezierny (Head-up Display) wyświetla istotne informacje w polu widzenia kierowcy, dzięki czemu nie trzeba odrywać wzroku od drogi. Wyraźny, jasny obraz może zawierać wybrane przez użytkownia informacje, w tym prędkość pojazdu, dane nawigacji, powiadomienia tempomatu oraz dane systemu rozpoznawania znaków drogowych. Wyświetlacz przezierny jest kompatybilny z okularami przeciwsłonecznymi z polaryzacją.

Ważne informacje w zasięgu wzroku
System rozpoznawania znaków drogowych

System rozpoznawania znaków drogowych

System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) automatycznie odczytuje stałe i tymczasowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości lub zakazem wyprzedzania. Symbol rozpoznanego znaku wyświetlany jest w zestawie wskaźników i na wyświetlaczy przeziernym, zmieniając go za każdym razem wraz z nowym ograniczeniem.

Top