Home > Osobowe > NOWA KUGA > Cechy i funkcje > Prowadzenie

Sprawdzi się na każdej drodze

Połączenie eleganckiej stylizacji z możliwościami SUV-a. Adaptacyjny tempomat, napęd na wszystkie koła (AWD) czy możliwość wyboru trybu jazdy zapewnią kontrolę nad pojazdem w różnych warunkach i podniosą komfort podróży.

All New Red Ford Kuga driving on bridge above water

Inteligentny tempomat
z funkcją Stop & Go

Inteligentny tempomat z funkcją Stop & Go pozwala podróżować
z ustawioną wcześniej, stałą prędkością. Ułatwia prowadzenie w gęstym ruchu ulicznym lub w korku. System nieustannie monitoruje drogę przed samochodem, a gdy wykryje obecność pojazdu z przodu, zwolni lub całkowicie zatrzyma auto i wyłączy silnik, aby nie zużywał ani jednej kropli paliwa. Gdy droga znów będzie pusta, system uruchomi silnik
i automatycznie przywróci ustawioną wcześniej prędkość. Całości dopełnia system kontroli pasa ruchu, który pomaga zapobiegać niezamierzonemu zjechaniu z pasa, dzięki czemu długie podróże stają się jeszcze przyjemniejsze i bezpieczniejsze.

Ważne informacje
w zasięgu wzroku

Wyświetlacz przezierny (Head-Up Display) pokazuje istotne informacje
w polu widzenia kierowcy, dzięki czemu nie trzeba odrywać wzroku od drogi. Wyraźny, jasny obraz może zawierać wybrane przez użytkownika informacje, w tym prędkość pojazdu, dane nawigacji, powiadomienia tempomatu oraz dane systemu rozpoznawania znaków drogowych. Wyświetlacz przezierny jest kompatybilny z okularami przeciwsłonecznymi z polaryzacją.

All new Ford Kuga interior with head up display close up
All New red Ford Kuga close crop o front LED headlights

Inteligentne reflektory

Reflektory adaptacyjne zapewniają doskonałe oświetlenie w każdym momencie podróży. Technologia ta wykorzystuje kamerę do monitorowania drogi przed pojazdem i dopasowywaniem do niej wiązki światła.  

System śledzi oznaczenia pasa ruchu wykrywając zakręty, aby odpowiednio doświetlić drogę podczas ich pokonywania. Co więcej system rozpoznaje również znaki drogowe i jest w stanie określić, czy zbliżasz się do ronda lub znaku stopu, a następnie potrafi dostosować wiązkę światła do układu drogi. Reflektory adaptacyjne oferują również funkcję Glare-Free High Beam wykrywającą pojazdy jadące z przeciwka oraz poruszające się tym samym pasem, a następnie wygaszają tę część wiązki świetlnej, która może oślepić kierowcę innego pojazdu, zapewniając jednocześnie maksymalne oświetlenie pozostałego obszaru drogi.

Top