Home > Osobowe > NOWA FIESTA ST > Cechy i funkcje > Osiagi i zuzycie paliwa

Maksymalne osiągi silnika

Nowy Ford Fiest ST jest wyposażony w silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1,5 litra, który zapewnia doskonałe zrównoważenie wydajności i osiągów. Posiada funkcję wyłączania cylindra, pomysłowe rozwiązanie, które umożliwia odłączenie jednego z cylindrów silnika, gdy zapotrzebowanie na moment obrotowy jest niskie, na przykład podczas jazdy ze stałą prędkością na autostradzie, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć zużycie paliwa.

Moc w najczystszej postaci

Bezkonkurencyjne osiągi to zasługa nowego, 3-cylindrowego silnika 1,5 EcoBoost. Jego turbosprężarka wykorzystuje specjalny kształt wirnika, zmniejszający jej bezwładność i zwiększający ciśnienie doładowania. Dodatkowo połączenie technologii wtrystku paliwa do kolektora dolotowego z wtryskiem bezpośrednim gwarantuje wyższą moc i szybszą reakcję podczas przyspieszania. Efekt?

Fiesta ST to aż 200 KM mocy, to potężne 290 Nm momentu obrotowego przy 1750 obr./min oraz przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 6,5 sek. Znakomite osiągi uzupełniają się dźwiękiem silnika, który jest dodatkowo wzmacniany przez dedykowany, elektroniczny system i emitowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz auta.

Znakomita przyczepność 

Sportowy charakter Fiesty ST idealnie podkreśla opcjonalny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (Limited Slip Differential), który zapewnia lepszą przyczepność i kontrolę podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Mechanizm umożliwia bardziej równomierne przekazywanie momentu obrotowego między kołami przedniej osi. Jeśli jedno koło utraci przyczepność, większy moment obrotowy silnika zostanie przekazany na drugie koło, poprawiając tym samym przyczepność i umożliwi przyspieszanie na wyjściu z zakrętu.

Rozkoszuj się pomrukiem silnika

Rozkoszuj się pomrukiem silnika

Aktywny układ wydechowy Forda Fiesta ST umożliwia kierowcy zmianę brzmienia silnika w zależności od wybranego trybu jazdy i objętości układu wydechowego.

Mniejsze zużycie paliwa dzięki Auto-Start-Stop

Mniejsze zużycie paliwa dzięki Auto-Start-Stop

Gdy Ford Fiesta stoi na przykład na czerwonym świetle lub w korku, system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna jest dostarczana do wszystkich używanych elementów wyposażenia takich jak klimatyzacja, Ford SYNC, radio, szyby elektryczne, ale sam samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła, a silnik ponownie będzie gotowy do jazdy! W cyklu miejskim rozwiązanie to może zmniejszyć zużycie paliwa nawet do 10%.

Świetne przyśpieszenie na każdym biegu

Zaawansowana technologicznie 6-biegowa manualna skrzynia biegów została zaprojektowana specjalnie dla modelu ST i perfekcyjnie zestrojona z każdym silnikiem. Przekładnia zapewnia rewelacyjną dynamikę po każdej zmianie biegu.

Świetne przyśpieszenie na każdym biegu
Lepsza aerodynamika i większa oszczędność

Lepsza aerodynamika i większa oszczędność

Ford Fiesta jest wyposażony w system Aktywnej przesłony chłodnicy. Krata wlotu powietrza kryje aktywną przesłonę, która reguluje przepływ powietrza przez chłodnicę i komorę silnika. Przy wolnej jeździe otwory wentylacyjne pozostają otwarte i zapewniają chłodzenie silnika, natomiast przy wyższych prędkościach, zamykają się automatycznie, poprawiając aerodynamikę i zmniejszając zużycie paliwa.

Top